www.svethardware.cz
>
>

Wizz Air vyzývá ke změně hesel, rostou obavy z hacku

Wizz Air vyzývá ke změně hesel, rostou obavy z hacku
, , aktualita
Zákazníky nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air v posledních hodinách znepokojil e-mail, který je vyzývá ke změně jejich hesla. Rostou tak obavy z toho, že byly systémy aerolinek napadeny hackery.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte registraci u nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air, tak vám přišla (nebo patrně velmi brzy přijde) zpráva o tom, že si máte změnit heslo do systému. Ten hovoří o tom, že byly detekovány jisté "nesrovnalosti" v systémech, které byly vyřešeny, ale v zájmu ochrany dat byla zákazníkům resetována hesla a ti byli vyzváni k tomu, aby si vytvořili nová. Ta musí mít 7 až 16 znaků, mít písmena i číslice (podporována jsou malá i velká písmena, číslice a speciální znaky).
 
Wizz Air logo
 
Wizz Air zároveň vyzývá zákazníky, aby stejná hesla nepoužívali na jiných stránkách, což je naprosto správný požadavek. Na základě toho rostou obavy z toho, že byly systémy Wizz Airu hacknuty a mohlo dojít k odcizení dat, nicméně aerolinky něco takového popírají a říkají, že k žádnému útoku nedošlo. Tak doufejme, že se jen nesnaží něco zakrývat. Při dnešních pokutách za nedodržení GDPR (pod což spadá i nedostatečná ochrana osobních dat proti hackerům i neohlášení útoku) už padla nejedna obrovská pokuta. Své by o tom mohly vyprávět v British Airways, nad kterými nyní visí pokuta 183 milionů liber.
 
Wizz Air e-mail
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář