www.svethardware.cz
>
>

Wizz Air vyzývá ke změně hesel, rostou obavy z hacku

Wizz Air vyzývá ke změně hesel, rostou obavy z hacku
, , aktualita
Zákazníky nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air v posledních hodinách znepokojil e-mail, který je vyzývá ke změně jejich hesla. Rostou tak obavy z toho, že byly systémy aerolinek napadeny hackery.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte registraci u nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air, tak vám přišla (nebo patrně velmi brzy přijde) zpráva o tom, že si máte změnit heslo do systému. Ten hovoří o tom, že byly detekovány jisté "nesrovnalosti" v systémech, které byly vyřešeny, ale v zájmu ochrany dat byla zákazníkům resetována hesla a ti byli vyzváni k tomu, aby si vytvořili nová. Ta musí mít 7 až 16 znaků, mít písmena i číslice (podporována jsou malá i velká písmena, číslice a speciální znaky).
 
Wizz Air logo
 
Wizz Air zároveň vyzývá zákazníky, aby stejná hesla nepoužívali na jiných stránkách, což je naprosto správný požadavek. Na základě toho rostou obavy z toho, že byly systémy Wizz Airu hacknuty a mohlo dojít k odcizení dat, nicméně aerolinky něco takového popírají a říkají, že k žádnému útoku nedošlo. Tak doufejme, že se jen nesnaží něco zakrývat. Při dnešních pokutách za nedodržení GDPR (pod což spadá i nedostatečná ochrana osobních dat proti hackerům i neohlášení útoku) už padla nejedna obrovská pokuta. Své by o tom mohly vyprávět v British Airways, nad kterými nyní visí pokuta 183 milionů liber.
 
Wizz Air e-mail
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů