www.svethardware.cz
>
>

Wizz Air vyzývá ke změně hesel, rostou obavy z hacku

Wizz Air vyzývá ke změně hesel, rostou obavy z hacku
, , aktualita
Zákazníky nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air v posledních hodinách znepokojil e-mail, který je vyzývá ke změně jejich hesla. Rostou tak obavy z toho, že byly systémy aerolinek napadeny hackery.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte registraci u nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air, tak vám přišla (nebo patrně velmi brzy přijde) zpráva o tom, že si máte změnit heslo do systému. Ten hovoří o tom, že byly detekovány jisté "nesrovnalosti" v systémech, které byly vyřešeny, ale v zájmu ochrany dat byla zákazníkům resetována hesla a ti byli vyzváni k tomu, aby si vytvořili nová. Ta musí mít 7 až 16 znaků, mít písmena i číslice (podporována jsou malá i velká písmena, číslice a speciální znaky).
 
Wizz Air logo
 
Wizz Air zároveň vyzývá zákazníky, aby stejná hesla nepoužívali na jiných stránkách, což je naprosto správný požadavek. Na základě toho rostou obavy z toho, že byly systémy Wizz Airu hacknuty a mohlo dojít k odcizení dat, nicméně aerolinky něco takového popírají a říkají, že k žádnému útoku nedošlo. Tak doufejme, že se jen nesnaží něco zakrývat. Při dnešních pokutách za nedodržení GDPR (pod což spadá i nedostatečná ochrana osobních dat proti hackerům i neohlášení útoku) už padla nejedna obrovská pokuta. Své by o tom mohly vyprávět v British Airways, nad kterými nyní visí pokuta 183 milionů liber.
 
Wizz Air e-mail
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů