www.svethardware.cz
>
>

Wizz Air vyzývá ke změně hesel, rostou obavy z hacku

Wizz Air vyzývá ke změně hesel, rostou obavy z hacku
, , aktualita
Zákazníky nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air v posledních hodinách znepokojil e-mail, který je vyzývá ke změně jejich hesla. Rostou tak obavy z toho, že byly systémy aerolinek napadeny hackery.
K oblíbeným
reklama
Pokud máte registraci u nízkonákladové letecké společnosti Wizz Air, tak vám přišla (nebo patrně velmi brzy přijde) zpráva o tom, že si máte změnit heslo do systému. Ten hovoří o tom, že byly detekovány jisté "nesrovnalosti" v systémech, které byly vyřešeny, ale v zájmu ochrany dat byla zákazníkům resetována hesla a ti byli vyzváni k tomu, aby si vytvořili nová. Ta musí mít 7 až 16 znaků, mít písmena i číslice (podporována jsou malá i velká písmena, číslice a speciální znaky).
 
Wizz Air logo
 
Wizz Air zároveň vyzývá zákazníky, aby stejná hesla nepoužívali na jiných stránkách, což je naprosto správný požadavek. Na základě toho rostou obavy z toho, že byly systémy Wizz Airu hacknuty a mohlo dojít k odcizení dat, nicméně aerolinky něco takového popírají a říkají, že k žádnému útoku nedošlo. Tak doufejme, že se jen nesnaží něco zakrývat. Při dnešních pokutách za nedodržení GDPR (pod což spadá i nedostatečná ochrana osobních dat proti hackerům i neohlášení útoku) už padla nejedna obrovská pokuta. Své by o tom mohly vyprávět v British Airways, nad kterými nyní visí pokuta 183 milionů liber.
 
Wizz Air e-mail
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konzoli Steam Deck mizí z cesty překážky, EAC a BattlEye budou kompatibilní Konzoli Steam Deck mizí z cesty překážky, EAC a BattlEye budou kompatibilní
Nedávno jsme se podívali na téma kompatibility nejoblíbenějších her platformy Steam s konzolí Steam Deck, která má ještě letos dorazit na trh. A zjistili jsme, že pokud je nějaká hra nekompatibilní, pak za to zpravidla může anticheatovací ochrana.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ukázal se Radeon RX 6600 od Sapphire za 590 eur Ukázal se Radeon RX 6600 od Sapphire za 590 eur
Už v půlce října přijde čas na nový Radeon RX 6600, který doplní řady moderních karet AMD s RDNA 2 a možná se stane nejlevnějším modelem aktuálních generací, tedy samozřejmě pouze teoreticky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bill Gates nepotřebuje letět do Vesmíru, lidstvo má spoustu práce tady na Zemi Bill Gates nepotřebuje letět do Vesmíru, lidstvo má spoustu práce tady na Zemi
Bill Gates se v rozhovoru na CBS s Jamesem Cordenem vyjádřil na adresu miliardářů létajících do Vesmíru a jejich vesmírných projektů. Dle jeho názoru má ale lidstvo spoustu problémů k řešení zde na Zemi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Dodavatelům firem Intel či NVIDIA v Číně jsou přerušovány dodávky elektřiny Dodavatelům firem Intel či NVIDIA v Číně jsou přerušovány dodávky elektřiny
Nejen firmy Intel a NVIDIA, ale i Apple, Qualcomm, Tesla či další mohou být postiženy tím, jak jsou čínským firmám plánovaně přerušovány dodávky elektrické energie. Čína se k tomu měla rozhodnout i kvůli rostoucím cenám elektřiny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek16 komentářů
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková