www.svethardware.cz
>
>

British Airways dostaly rekordní pokutu 183 mil. liber za únik dat

British Airways dostaly rekordní pokutu 183 mil. liber za únik dat
, , aktualita
Aerolinky British Airways dostaly nevídanou pokutu ve výši 183 milionů liber. Za vše může nedostatečná ochrana dat svých uživatelů v souvislosti s GDPR. V tomto případě bylo poškozených okolo půl milionu.
K oblíbeným
reklama
Obrovský skandál Facebooku s Cambridge Analytica znamenal pro sociální síť pokutu směšných 500 tisíc liber. Takové štěstí ale neměly aerolinky British Airways. Únik dat v jejich případě už spadal pod působnost GDPR, kde lze uložit naprosto odlišné částky, konkrétně až ve výši 4 % celosvětových příjmů společnosti. V případě aerolinek to bylo zhruba 1,5 % příjmů, konkrétně 183,39 milionů liber, což je zhruba 367krát více než v případě Facebooku, který byl dosud rekordmanem. Kdyby byla společnosti napařena maximální možná pokuta, částka by se hodně blížila polovině miliardy liber. Jenže, co se vlastně stalo?
 
Letadlo British Airways
 
Podle Information Commissioner's Office (ICO), kterému šéfuje Elizabeth Denham (tu mimochodem známe z vyšetřování sociální sítě TikTok), byly webové stránky letecké společnosti napadeny hackery, což bylo reportováno 6. září 2018. Zákazníci byli během hackerského útoku přesměrováváni na falešné stránky hackerů a ti tak při nákupu letenek získali přihlašovací jména, hesla, skutečná jména, detaily o letenkách, adresy a kompletní údaje o platebních kartách. Hovoří se o tom, že takto sbírali data už od června 2018 a celkově bylo napadeno přes 500 tisíc lidí. British Airways sice tvrdí 380 tisíc, ale obě čísla jsou děsivě vysoká.
 
Alex Cruz, šéf aerolinek, se nechal slyšet, že je rozhodnutí ICO překvapen a zklamán. Nyní má 28 dní na odvolání. Podle společnosti British Airways po nahlášení incidentu firma rychle zasáhla a situaci napravila, přičemž údajně nemá žádné důkazy o napadení účtů lidí, jejichž data unikla. S tím ale někteří lidé, kterým byly tyto údaje ukradeny a později zaznamenali pokusy o zneužití svých platebních karet, nesouhlasí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
18.10.2019, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
18.10.2019, recenze, Jan Vítek8 komentářů