Wolfenstein: Youngblood a herní karty v testu

Wolfenstein: Youngblood a herní karty v testu
, , aktualita
Na trh přišla akční jednohubka Wolfenstein: Youngblood od Bethesdy a my se můžeme podívat na to, jak si v ní povedou grafické karty od firem NVIDIA a AMD. Samozřejmě už nebudou chybět nové GeForce Super ani Radeony Navi.
K oblíbeným
reklama
Pokud jde o nároky na hardware, které tvůrci udávají na Steamu, z těch se vůbec nedozvíme, na jaké grafické platformě by titul Wolfenstein: Youngblood mohl pracovat lépe. Uvedena je totiž pouze GeForce GTX 770 jako minimum a doporučená GeForce GTX 1060 a u obou pak vhodný "ekvivalent od AMD". 
 
Takže se podívejme na testy od serveru wccftech, který upozorňuje na to, že v případě Radeonu RX 5700 nešlo využít nejnovější ovladače Radeon 19.7.3, které by měly ve hře nabídnout vyšší výkon, a to kvůli značné nestabilitě. Takže aby tato karta byla vůbec zastoupena v testu, musely se využít ovladače Radeon 19.7.2. 
 
Pokud jde o ray tracing, pak ten tato hra má podporovat, ovšem až někdy později, takže na toto téma můžeme dnes ještě zapomenout. 
 
 
Nejdříve se podíváme na škálování výkonu s počtem jader. Pro tuto hru bude stačit čtyřjádrový procesor ideálně s osmi vlákny, i když o chlup lepší je šest fyzických jader a zcela optimální pak čisté osmijádro. 
 
 
Pro rozlišení Full HD na vysokou kvalitu (upřesnění se screenshoty ve zdrojovém článku) nám s ohledem na průměrné i nejnižší FPS bohatě postačí Radeon RX 570 se 4 GB paměti, takže rozhodně žádné dělo, což můžeme přisoudit použitému API Vulkan. Jak je vidět, do testu se bohužel nedostal Radeon RX 5700 XT, přičemž slabší RX 5700 dokázal dosáhnout zhruba výkonu Vegy 64. Staré GeForce GTX jsou spíše pomalejší a je to vidět třeba na výkonu GTX 1080 nebo na dvojici RX 580 a GTX 1060 6GB. Nové RTX ale jasně vedou, zvláště ve svých SUPER verzích. 
 
 
Co se týče rozlišení 4K/Ultra HD, zde už RX 570 se svými pouhými 4 GB paměti nestačí a propadá se na 7 FPS v průměru, zatímco na GTX 1060 se 6 GB by hra ještě mohla být jakž takž hratelná, zvláště pokud by se něco slevilo na kvalitě. 
 
Už Vega 56, RX 5700 nebo RTX 2060 nám přitom stačí na rozlišení 4K, takže je vidět, že nový titul od Bethesdy není moc náročný a/nebo je velice dobře optimalizovaný. Ostatně jde také o id Tech 6. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek