Wolfenstein: Youngblood a herní karty v testu

Wolfenstein: Youngblood a herní karty v testu
, , aktualita
Na trh přišla akční jednohubka Wolfenstein: Youngblood od Bethesdy a my se můžeme podívat na to, jak si v ní povedou grafické karty od firem NVIDIA a AMD. Samozřejmě už nebudou chybět nové GeForce Super ani Radeony Navi.
K oblíbeným
reklama
Pokud jde o nároky na hardware, které tvůrci udávají na Steamu, z těch se vůbec nedozvíme, na jaké grafické platformě by titul Wolfenstein: Youngblood mohl pracovat lépe. Uvedena je totiž pouze GeForce GTX 770 jako minimum a doporučená GeForce GTX 1060 a u obou pak vhodný "ekvivalent od AMD". 
 
Takže se podívejme na testy od serveru wccftech, který upozorňuje na to, že v případě Radeonu RX 5700 nešlo využít nejnovější ovladače Radeon 19.7.3, které by měly ve hře nabídnout vyšší výkon, a to kvůli značné nestabilitě. Takže aby tato karta byla vůbec zastoupena v testu, musely se využít ovladače Radeon 19.7.2. 
 
Pokud jde o ray tracing, pak ten tato hra má podporovat, ovšem až někdy později, takže na toto téma můžeme dnes ještě zapomenout. 
 
 
Nejdříve se podíváme na škálování výkonu s počtem jader. Pro tuto hru bude stačit čtyřjádrový procesor ideálně s osmi vlákny, i když o chlup lepší je šest fyzických jader a zcela optimální pak čisté osmijádro. 
 
 
Pro rozlišení Full HD na vysokou kvalitu (upřesnění se screenshoty ve zdrojovém článku) nám s ohledem na průměrné i nejnižší FPS bohatě postačí Radeon RX 570 se 4 GB paměti, takže rozhodně žádné dělo, což můžeme přisoudit použitému API Vulkan. Jak je vidět, do testu se bohužel nedostal Radeon RX 5700 XT, přičemž slabší RX 5700 dokázal dosáhnout zhruba výkonu Vegy 64. Staré GeForce GTX jsou spíše pomalejší a je to vidět třeba na výkonu GTX 1080 nebo na dvojici RX 580 a GTX 1060 6GB. Nové RTX ale jasně vedou, zvláště ve svých SUPER verzích. 
 
 
Co se týče rozlišení 4K/Ultra HD, zde už RX 570 se svými pouhými 4 GB paměti nestačí a propadá se na 7 FPS v průměru, zatímco na GTX 1060 se 6 GB by hra ještě mohla být jakž takž hratelná, zvláště pokud by se něco slevilo na kvalitě. 
 
Už Vega 56, RX 5700 nebo RTX 2060 nám přitom stačí na rozlišení 4K, takže je vidět, že nový titul od Bethesdy není moc náročný a/nebo je velice dobře optimalizovaný. Ostatně jde také o id Tech 6. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů