www.svethardware.cz
>
>
>

WordPress pohání už 30 % webových stránek

WordPress pohání už 30 % webových stránek
, , aktualita
CMS WordPress je na svém trhu naprosto dominantní a pokud jde o internetové stránky obecně, je na něm založeno neuvěřitelných 30 % z nich. To je velký úspěch, nicméně s nepříliš vysokou bezpečností také poněkud riziko.
K oblíbeným
reklama
Na W3Techs se podívali na technologie, na kterých jsou založeny internetové stránky. Vzali 10 milionů těch nejpopulárnějších, přičemž nebyly počítány subdomény. Zajímavým číslem se tentokrát staly podíly CMS (Content Management System), tedy technologií pro vkládání a správu obsahu, na kterých jsou tyto stránky postaveny. WordPress je známý téměř každému, ale jeho podíl je až dech beroucí. Tento systém se totiž poprvé dostal na 30% zastoupení u všech monitorovaných webů. Mají jej tedy 3 z 10 milionů sledovaných webů.
 
WordPress logo
 
Poněvadž 50,2 % stránek nemá žádný známý CMS, tak to současně znamená, že u stránek s content management systémy má WordPress neuvěřitelný 60,2% podíl. Už u druhého místa v podobě Joomly můžeme říci, že jen paběrkuje. U CMS má 6,3% podíl, což celkově u všech stránek znamená jen 3,1 %. Třetí pozice pak patří Drupalu se 4,4 % (resp. 2,2 % na celkovém trhu).
 
Pro WordPress je to tedy velký úspěch, zároveň to ale vzbuzuje trochu obavy, neboť WordPress je znám svou velkou bezpečnostní děravostí, což ale v mnohých případech umocňuje také nezkušenost uživatelů (administrátorů), kteří svoje stránky často špatně konfigurují a nechávají je snadno napadnutelnými. Ty se pak stávají velmi oblíbeným terčem hackerů.
 
Připomínáme však, že subdomény na wordpress.com nebo třeba blogger.com se nepočítají, tedy všechny blogy na Bloggeru jsou započítány jako jeden jediný. I proto se mohl podíl Bloggeru zdát až překvapivě nízký, činí totiž jen 1,8 % (resp. 0,9 % celkově). Zajímavé je např. i to, že takový Wix, který dost investuje do reklamy, je zatím na pouhém 1,0 % (celkově 0,5 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Optix MAG161V: první přenosný herní monitor od MSI Optix MAG161V: první přenosný herní monitor od MSI
Společnost MSI si připravila svůj první herní monitor, a sice model Optix MAG161V. Ten nabídne 15,6" úhlopříčku a využívá panel typu IPS. Nicméně na základě čeho se dá považovat za herní LCD, na to se ještě podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek