World of Warcraft nabízí podporu DirectX 12 pod Windows 7

World of Warcraft nabízí podporu DirectX 12 pod Windows 7
, , aktualita
Pokud jsme si dosud chtěli vyzkoušet nějakou hru pod API DirectX 12, museli jsme si nainstalovat Windows 10, tečka. Nicméně Blizzard nyní přidává podporu DirectX 12 pro World of Warcraft běžící na Windows 7. Jak je to možné? 
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou se dějí zajímavé věci. NVIDIA si osvojila technologii Adaptive Sync, Intel uvolnil pro volné využití Thunderbolt 3 a nyní tu máme Microsoft, který umožnil využít DirectX 12 pod Windows 7. A to bychom řekli, že bude dělat naopak vše pro to, abychom měli co nejvíce důvodů přejít na Windows 10. 
 
 
Na konci předchozího roku přišel patch pro World of Warcraft, který přinesl podporou DirectX 12 a s ní i celkem slušný nárůst výkonu. Blizzard se rozhodl, že zkusí tuto výhodu zprostředkovat i uživatelům Windows 7, aby ti nebyli na rozdíl od lidí s nainstalovanými desítkami o výkon navíc ochuzeni. 
 
Blizzard tak začal jednat s Microsoftem a byl vyslyšen. Microsoft se rozhodl, že do Windows 7 portuje D3D12 runtime, což vývojářům umožní využít výhody moderního API, aniž by to negativně ovlivnilo kompatibilitu. 
 
World of Warcraft ve verzi 8.1.5 je tak první hra, kterou si můžeme zahrát na Windows 7 pod DirectX 12 a skutečně není divu, že když tato věc byla umožněna firmě Blizzard, můžeme očekávat další hry se stejnou nabídkou. Vývojáři si je už chystají, i když Microsoft sám nezapomněl všechny upozornit, že pro hraní pod DirectX 12 stále vřele doporučuje systém Windows 10, který je pro to nejlépe optimalizovaný. 
 
Tato novinka ovšem přichází už poněkud pozdě vzhledem k tomu, že do konce rozšířené podpory Windows 7 nezbývá už ani rok. Microsoft možná právě s tím počítá, když na poslední chvíli takovou věc umožnil, ale na druhou stranu nám náhlá podpora DX12 pod sedmičkami dává více nadějí v prodloužení životnosti tohoto systému. Pro API DirectX 12 to také může představovat menší vzpruhu, protože tomu se zrovna nedostává zájmu, jaký jsme si před několika lety představovali. Po slušné úrodě titulů z roku 2016 se počet nových titulů s podporou DirectX 12 rapidně snížil. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Navi mají mít 8 Shader Enginů, bude více ROP či výkonnější geometrie? Navi mají mít 8 Shader Enginů, bude více ROP či výkonnější geometrie?
Jak bude vylepšena architektura grafických čipů Navi, to je stále záhada. Proslýchalo se, že toto vylepšení bylo to poslední, na čem Raja Koduri pracoval před svým odchodem k Intelu a nyní se rýsuje jedna možnost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 May 2019 jsou tu Windows 10 May 2019 jsou tu
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: květen 2019 Doporučené PC sestavy: květen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala