World of Warcraft nabízí podporu DirectX 12 pod Windows 7

World of Warcraft nabízí podporu DirectX 12 pod Windows 7
, , aktualita
Pokud jsme si dosud chtěli vyzkoušet nějakou hru pod API DirectX 12, museli jsme si nainstalovat Windows 10, tečka. Nicméně Blizzard nyní přidává podporu DirectX 12 pro World of Warcraft běžící na Windows 7. Jak je to možné? 
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou se dějí zajímavé věci. NVIDIA si osvojila technologii Adaptive Sync, Intel uvolnil pro volné využití Thunderbolt 3 a nyní tu máme Microsoft, který umožnil využít DirectX 12 pod Windows 7. A to bychom řekli, že bude dělat naopak vše pro to, abychom měli co nejvíce důvodů přejít na Windows 10. 
 
 
Na konci předchozího roku přišel patch pro World of Warcraft, který přinesl podporou DirectX 12 a s ní i celkem slušný nárůst výkonu. Blizzard se rozhodl, že zkusí tuto výhodu zprostředkovat i uživatelům Windows 7, aby ti nebyli na rozdíl od lidí s nainstalovanými desítkami o výkon navíc ochuzeni. 
 
Blizzard tak začal jednat s Microsoftem a byl vyslyšen. Microsoft se rozhodl, že do Windows 7 portuje D3D12 runtime, což vývojářům umožní využít výhody moderního API, aniž by to negativně ovlivnilo kompatibilitu. 
 
World of Warcraft ve verzi 8.1.5 je tak první hra, kterou si můžeme zahrát na Windows 7 pod DirectX 12 a skutečně není divu, že když tato věc byla umožněna firmě Blizzard, můžeme očekávat další hry se stejnou nabídkou. Vývojáři si je už chystají, i když Microsoft sám nezapomněl všechny upozornit, že pro hraní pod DirectX 12 stále vřele doporučuje systém Windows 10, který je pro to nejlépe optimalizovaný. 
 
Tato novinka ovšem přichází už poněkud pozdě vzhledem k tomu, že do konce rozšířené podpory Windows 7 nezbývá už ani rok. Microsoft možná právě s tím počítá, když na poslední chvíli takovou věc umožnil, ale na druhou stranu nám náhlá podpora DX12 pod sedmičkami dává více nadějí v prodloužení životnosti tohoto systému. Pro API DirectX 12 to také může představovat menší vzpruhu, protože tomu se zrovna nedostává zájmu, jaký jsme si před několika lety představovali. Po slušné úrodě titulů z roku 2016 se počet nových titulů s podporou DirectX 12 rapidně snížil. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek