World of Warcraft nabízí podporu DirectX 12 pod Windows 7

World of Warcraft nabízí podporu DirectX 12 pod Windows 7
, , aktualita
Pokud jsme si dosud chtěli vyzkoušet nějakou hru pod API DirectX 12, museli jsme si nainstalovat Windows 10, tečka. Nicméně Blizzard nyní přidává podporu DirectX 12 pro World of Warcraft běžící na Windows 7. Jak je to možné? 
K oblíbeným
reklama
Poslední dobou se dějí zajímavé věci. NVIDIA si osvojila technologii Adaptive Sync, Intel uvolnil pro volné využití Thunderbolt 3 a nyní tu máme Microsoft, který umožnil využít DirectX 12 pod Windows 7. A to bychom řekli, že bude dělat naopak vše pro to, abychom měli co nejvíce důvodů přejít na Windows 10. 
 
 
Na konci předchozího roku přišel patch pro World of Warcraft, který přinesl podporou DirectX 12 a s ní i celkem slušný nárůst výkonu. Blizzard se rozhodl, že zkusí tuto výhodu zprostředkovat i uživatelům Windows 7, aby ti nebyli na rozdíl od lidí s nainstalovanými desítkami o výkon navíc ochuzeni. 
 
Blizzard tak začal jednat s Microsoftem a byl vyslyšen. Microsoft se rozhodl, že do Windows 7 portuje D3D12 runtime, což vývojářům umožní využít výhody moderního API, aniž by to negativně ovlivnilo kompatibilitu. 
 
World of Warcraft ve verzi 8.1.5 je tak první hra, kterou si můžeme zahrát na Windows 7 pod DirectX 12 a skutečně není divu, že když tato věc byla umožněna firmě Blizzard, můžeme očekávat další hry se stejnou nabídkou. Vývojáři si je už chystají, i když Microsoft sám nezapomněl všechny upozornit, že pro hraní pod DirectX 12 stále vřele doporučuje systém Windows 10, který je pro to nejlépe optimalizovaný. 
 
Tato novinka ovšem přichází už poněkud pozdě vzhledem k tomu, že do konce rozšířené podpory Windows 7 nezbývá už ani rok. Microsoft možná právě s tím počítá, když na poslední chvíli takovou věc umožnil, ale na druhou stranu nám náhlá podpora DX12 pod sedmičkami dává více nadějí v prodloužení životnosti tohoto systému. Pro API DirectX 12 to také může představovat menší vzpruhu, protože tomu se zrovna nedostává zájmu, jaký jsme si před několika lety představovali. Po slušné úrodě titulů z roku 2016 se počet nových titulů s podporou DirectX 12 rapidně snížil. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů