www.svethardware.cz
>
>
>
>

Wozniak varuje před Facebookem, lidé ztrácí soukromí

Wozniak varuje před Facebookem, lidé ztrácí soukromí
, , aktualita
Steve Wozniak, jeden ze zakladatelů Applu, se v nedávném rozhovoru kriticky vyjádřil na adresu schraňování dat moderními zařízeními. Varoval ale také před používáním Facebooku, čímž ztrácíme soukromí a dle jeho slov nemá smysl.
K oblíbeným
reklama
V rozhovoru pro TMZ na washingtonském letišti se Steve Wozniak, jeden ze zakladatelů společnosti Apple, rozpovídal na téma soukromí v moderní době. Zmiňoval fakt, že naše mobilní zařízení nás stále monitorují a data jsou využívána nejen k naší potřebě, ale také k potřebám inzerentů. Řekl, že by si uměl představit situaci, kdy bude daná služba či produkt dražší, pokud to bude znamenat vyšší soukromí a ochranu osobních dat před inzerenty. Přeci jen je mnoho služeb placeno z reklam a na nich navázanými činnostmi s osobními daty.
 
Steve Wozniak
 
autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 2.0], přes Flickr
 
Wozniak se ale kriticky vyjádřil i na adresu sociálních sítí, zejména Facebooku. Dle jeho názoru je mnoho různých typů lidí a pro některé z nich mohou být výhody, které jim Facebook poskytuje, skutečně důležitější než ztráta soukromí. Na druhou stranu je zde většina lidí, mezi které se i sám počítá, pro které to neplatí a jeho doporučením pro většinu lidí je to, aby našli způsob, jak se dostat z Facebooku. On sám to tak učinil před rokem po skandálu s Cambridge Analytica. Faktem je, že Facebook zejména mezi mladými poslední dobou výrazně ztrácí zastoupení, mnozí preferují jiné sociální sítě jako Instagram nebo Snapchat.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena Intel Ghost Canyon: nová třída modulárních PC odhalena
Intel nedávno ukázal nový modulární koncept PC, který je založen na systémech v podobě karet pro PCIe. Tehdy o něm mluvil prostě jako o Elementu, ovšem nyní je zřejmé, že ten se dostane i mezi NUC Ghost Canyon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek