www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xbox nové generace má být pouze jedna

Xbox nové generace má být pouze jedna
, , aktualita
Dříve jsme si četli o tom, že projekt Scarlett, který ukrývá Xbox nové generace, se dále dělí na Anaconda a Lockhart. Očekávaly se zkrátka dvě konzole, a to pravděpodobně jedna výkonná a jedna slabší. To však už neplatí.
K oblíbeným
reklama
Sám xboxový šéf Phil Spencer, jehož divize se v rámci firmy vyvinula z ošklivého káčátka v důležitý podnik, dříve mluvil o tom, jak je ponořen do navrhování konzolí Xbox nové generace. Nyní ale v rozhovoru pro Business Insider uvedl, že sice mluvil o více připravovaných konzolích Xbox, ale tím myslel i nejnovější přírůstek v podobě bezmechanikové verze Xbox One S, takže když do toho započteme ještě Xbox Next (nejde o finální označení), rázem tu máme plurál. Dle ohlasů jde ale pouze o chabý pokus zakrýt to, že plány společnosti se v tomto ohledu změnily. Spencer se k něčemu takovému těžko bude chtít přiznat, neboť by to ukázalo na nerozhodnost firmy ohledně generace konzolí, kterou očekáváme již příští rok. 
 
 
Můžeme tak nejspíše zapomenout na to, že přijde výkonná Anaconda a levný Lockhart. Nebylo přitom dosud zcela jasné, jak ty přesně zapadají do projektu Scarlett, který měl nejspíše zahrnovat obě, ale co měl především Lockhart nabídnout, toť otázka. Nyní je plán takový, že projekt Scarlett se prostě a jednoduše bude týkat uvedení jedné výkonné konzole na trh, pochopitelně nejspíše v několika verzích lišících se svou výbavou, a to především úložným systémem. 
 
Dalo se přitom uvažovat o tom, že Lockhart bude jen prosté zařízení určené pro "příjem" streamovaných her, což by mohl zajistit kdejaký ARM v malé krabičce velikosti set top boxu a pak by Microsoft mohl usoudit, že trh na něco takového zatím ještě není připraven. To ale popírá brzký nástup Google Stadia a i dle dostupných informací šlo s největší pravděpodobností o něco jiného. Mohla by to být prostě slabší verze konzole určená třeba pro uživatele, jimž stačí Full HD televizor či prostě hraní v tomto rozlišení a nepotřebují 4K/Ultra HD. Pak můžeme spekulovat o tom, proč by mohlo sejít z plánů na výrobu takového zařízení. 
 
Extremetech uvádí, že tu je více důvodů. Jednak to jsou zjevné potíže s vývojem her pro silnější a slabší platformu. Znamená to nutnost dvojí optimalizace a celkově práce navíc a výsledek by nemusel ani působit dobře při srovnání s chystanou PS5.
 
A potom je tu opět téma streamování her, které už je velice aktuální, jak dobře víme. Úkolem pro Lockhart mělo být otevření dalších trhů pro Xbox, kde by samotná Anaconda byla moc drahá. Právě to ale ohrožuje technologie streamování, která se může velice rychle rozšířit. Záleží pouze na kvalitě připojení a libovůli poskytovatelů, kteří by tak mohli snadno z konzole Lockhart udělat neprodejné zařízení. 
 
V případě firmy Sony se dle dosavadních informací také chystá jedna PlayStation 5, takže tu bude opět souboj dvou konzolí, a to ne ani tak hardwarový, jako spíše platformový. Microsoft už nějaký ten pátek skupuje herní studia a chystá se nabízet vlastní exkluzivity, i když by to měly snad být exkluzivity nejen pro Xbox, ale i pro PC. Pokud se tyto platformy spojí, a že už se dávno propojují, může to mít Sony celkově velice těžké. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy Windows 10 19H2 pro Insidery jsou tu, ostatní se dočkají brzy
Dávno už tolik neřešíme nové verze Windows 10 a někteří se jich možná spíše děsí a vyhýbají se jim. Rozhodně ale je třeba upozornit na to, že Windows 10 November 2019 už je tu pro Insidery. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer NASA konečně dostala na orbitu satelit Ionospheric Connection Explorer
Několik let zpoždění měl satelit ICON (Ionospheric Connection Explorer) americké NASA. Nemohl za to přitom vývoj tohoto satelitu, jak by se dalo odhadovat, ale rakety Pegasus XL společnosti Northrop Grumman. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip Bezpečnostní výzkumník s rozpočtem 200 dolarů umístil na desku špiónský čip
Kauza s firmou SuperMicro, jejíž hardware měl být dle Bloombergu kompromitován, pomalu utichla, ovšem nyní může tyto vody opět jednou rozvířit bezpečnostní výzkumník Monta Elkins. Tomu se podařilo hardwarově napíchnout firewall Cisco ASA 5505.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily Nejen W10 mají problémy, nový macOS Catalina maže maily
Aktualizace na novou verzi operačního systému často přináší nějaké problémy. U Windows 10 jde už o evergreen, své si ale užívají i uživatelé Apple macOS 10.15 Catalina. Problémy dělá ukončení 32bitové podpory i mazání e-mailů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře