www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xbox Series X získá nové logo. Jak si fanoušci představují levnější model?

Xbox Series X získá nové logo. Jak si fanoušci představují levnější model?
, , aktualita
Zdá se, že s příští generací Xboxu přijde také zbrusu nové logo. Nasvědčuje tomu ochranná známka, kterou si zaregistroval Microsoft. Fanoušci se zatím dohadují, jak bude vypadat dostupnější Xbox Series S. Třeba by mohl mít tvar kostky.
K oblíbeným
reklama
Logo herního systému Xbox se v historii několikrát změnilo, i když koncept zůstává za posledních 15 let stejný. Asi největší změna by mohla přijít s nástupem nové generace konzole, která se na trh dostane koncem letošního roku. Xbox Series X totiž přinese nejen výrazné změny v oblasti hardwaru, ale také kompletně přepracovaný design ve tvaru tower. Radikální změna loga by tedy byla poměrně logickým krokem. A vypadá to, že k němu opravdu dojde. Uživatelé diskuzního fóra Reddit totiž objevili žádost o ochrannou známku, kterou minulý týden podal Microsoft. Ukazuje černé logo se stylizovaným písmenem X a vertikálně orientovaným textem „Series“.
 
 
Microsoft se vydal cestou velmi minimalistického až futuristického pojetí, které by ovšem mohlo jít ruku v ruce se změnami, které přinese nová generace konzole. A zároveň působí dospělejším či serióznějším dojmem, čímž se americký výrobce možná snaží dát najevo, že jeho konzole už není jen hračka, ale profesionální stroj pro hráče. Radikální změna a především zatracení starého loga, které přišlo na svět spolu s Xboxem 360, ovšem ne každý fanoušek vnímá pozitivně. Objevují se třeba názory, že nové logo by se hodilo spíše pro značku sportovního oblečení než herní konzoli.
 
 
Na druhou stranu musíme připomenout, že zatím nelze se stoprocentní jistotou potvrdit, že nový Xbox opravdu použije zaregistrované logo. Microsoft již oficiálně představil design konzole i herního ovladače, ale zatím ještě se starým logem. Můžeme předpokládat, že nové logo se objeví až u finální verze konzole.

 

Jak by mohl vypadat Xbox Series S?

 
Zatímco Xbox Series X byl již oficiálně potvrzen Microsoftem, stále se ještě spekuluje o levnější variantě konzole, kterou známe pod označením „Lockhart“, ale na trh by se mohla dostat jako Xbox Series S. Jednomu z fanoušků se nechtělo čekat na oficiální představení designu a vytvořit vlastní koncept. Vycházel přitom z Xboxu Series X, ale celkově konzoli zmenšil, protože předpokládá použití slabších komponentů méně náročných na prostor. Konzole tak získala tvar krychle, čímž může připomínat Nintendo GameCube nebo neúspěšnou konzoli Ouya. Zároveň zařízení převlékl do světlého hávu, který se pro Xbox stal v minulosti typickým.
 
 
Jak můžete vidět, Xbox Series S by podle fanouška byl opravdu kompaktní konzolí, asi jen o třetinu delší než nový herní ovladač. Dle reakcí na Redditu to navíc vypadá, že i ostatním fanouškům by se takový design líbil. Uvidíme tedy, s čím přijde samotný Microsoft.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek