www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem

Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem
, , aktualita
Microsoft dnes poodhalil detaily o připravované herní konzoli Xbox Series X. Najdeme zde výkonný procesor s architekturou Zen 2 a GPU postavené na RDNA 2. Podporovat má i vykreslování ray-tracingem.
K oblíbeným
reklama
Už za pár měsíců by se měla světu představit finální verze herní konzole Xbox Series X. Nyní jsme se dozvěděli i několik dalších detailů. O procesor se postarala společnost AMD, je postaven přímo na míru konzoli a využívá architekturu Zen 2. I grafický čip má na starosti AMD. Tentokrát se jedná o architekturu RDNA 2 a Microsoft slibuje výkon 12 TFLOPS. To má být dvojnásobek toho, co nabízel Xbox One X a 8násobek výkonu Xbox One. Technologie Variable Rate Shading (VRS) umožňuje aplikování různého zpracování obrazu na různé objekty ve hře a tím zajistit dynamické chování pro vyrovnanější snímkovací frekvenci. Najdeme zde u konzole také poprvé DirectX RayTracing.
 
Xbox Series X
 
Microsoft také zapracoval na prodlevách. Je zde tedy velmi rychlý SSD disk a funkce Quick Resume dovolí pokračovat ve hře tam, kde se předtím skončilo, aniž by bylo nutné procházet opětovným nahráváním hry a zdlouhavými menu obrazovkami. Dynamic Latency Input (DLI) zajišťuje kratší odezvy ovladače a jeho lepší synchronizaci. Máme tu vstup HDMI 2.1 s technologiemi Auto Low Latency Mode (ALLM) a Variable Refresh Rate (VRR). ALLM dokáže přepínat do režimu, který na systému nabídne nejkratší latence a s tím nejsvižnější hraní. Podporovány jsou i snímkovací frekvence 120 fps.
 
Dále má být zajištěna rozsáhlá kompatibilita her. Smart Delivery např. na Xbox nahraje tu správnou verzi hry a je jedno, pro který Xbox byla původně zakoupena. Nadále bude k dispozici i předplatné Xbox Game Pass a hry od 15 různých herních studií.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář