Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další

Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
, , aktualita
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft odstartoval akci X019 a slíbil, že ta bude dosud největší, nejzajímavější, prostě nej. 
 
​  
Jako první tu máme horké a dosud neviděné novinky, a to jednak Everwild slibující magický svět přírody, ovšem vývoj této hry je zatím teprve na začátku (čuchám čuchám Zeldu). Autoři ze studia Rare také pracují na aktualizaci The Seabound Soul pro Sea of Thieves s novými questy, zbraněmi i režimem Arena PvP.  
 
​  
Obsidian mají čerstvě na trhu The Outer Worlds, ale už pracují na novém RPG pro jednoho hráče. Menší tým z tohoto studia ale vyvíjí jistou "multiplayer survival game" Grounded v animovaném stylu, takže zde zase čuchám čuchám inspiraci ve Fortnite. Na jaře bude spuštěn early access. 
 
​   
Ninja Theory je další studio, které pracuje na multiplayerové hře, ačkoliv se zabývá spíše vývojem titulů pro jednoho. Jde Bleeding Edge, která byla představena už na E3 a oficiálně vstoupí na trh 24. března.  
 
Mnohé pak jistě potěší InXile a jejich Wasteland 3, pokračování úspěšného cRPG. Půjde v ní o osud Arizony spojený s osudem Colorada a my se vžijeme do role jistého pouštního rangera. Vypadá to na podobné zpracování jako v případě Divinity Original Sin, čili plně 3D svět, který budeme sledovat z ptačí perspektivy. Tak to bylo ostatně už v předchozím dílu, ale prostředí nebylo tak bohaté, jako bude ve trojce. Dočkáme se přitom 19. května 2020 a předobjednávky pro PC/PS4/Xbox One už běží.  

 
343 Industries zase připravují přepracované Halo: Reach, které dorazí do The Master Chief Collection pro PC i Xbox, a to 3. prosince. Bude ve Windows Store, ale i v rámci Game Pass pro obě platformy a v nabídce Steamu. 
 
Co se týče Project xCloud, jeho testování se rozšíří na Windows 10, a to v příštím roce a Microsoft také přidá podporu více herních ovladačů s Bluetooth, a to včetně ovladače Dualshock 4 od Sony. Katalog her v nabídce se také nově rozrostl na více než 50 her a mezi nimi najdeme tituly jako Forza Horizon 4, Devil May Cry V, Tekken 7, Hellblade: Senua’s Sacrifice, DayZ, Dead by Daylight, Shadow of the Tomb Raider, ARK: Survival Evolved, Borderlands: The Handsome Collection, HITMAN Season 1, Just Cause 4 a další. Další jako Madden 20 slibuje pro xCloud společnost EA. 
 
Microsoft potvrdil, že streamovat budeme moci i ty hry, které jsme si koupili už dříve a platí to také pro hry, jež jsou dostupné díky Game Pass. Crossplay bude zajištěn. 
 
Zdroj: Microsoft


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir Objevila se zmínka o AMD Ryzen 7 5700U, prý to bude Renoir
Sotva se objeví jedna generace procesorů, už se řeší ta následující a mnohdy i ta další. Nyní tu máme první zmínky o procesoru AMD Ryzen 7 5700U, který se objevil v uniklém benchmarku. Výsledky ale nejsou moc povzbudivé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux Microsoft Edge v betaverzi už v říjnu zamíří na Linux
Už v červnu minulého roku se hovořilo o tom, že by se mohla objevit verze prohlížeče Edge také pro operační systém Linux. Nemělo by to dlouho trvat a měla by být uvolněna první betaverze nového browseru.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou? Quadro RTX generace Ampere se rýsují, jak vypadají a co nabídnou?
Společnost NVIDIA by v dohledné době měla na trh vypustit také čistě pracovní grafické karty řady Quadro, které budou založeny na čipech rodiny Ampere. Zatím se objevila jedna, a to RTX A6000. Jaká je?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K? NVIDIA GeForce RTX 3090: jak se hraje v rozlišení 8K?
NVIDIA ve své prezentaci nové generace herních karet ukázala také záběry z hraní v rozlišení 8K, na což se nyní zaměřili populární youtubeři Marques Brownlee a Linus z Linus Tech Tips. Jak se na dnešní možnost hrát v 8K dívají oni?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou HP uvádí kompaktní počítače s Windows a Chrome OS pro dobu koronavirovou
HP se přizpůsobuje době koronavirové, která nahrává práci z domova nebo v menších kancelářích. Výrobce proto představil malé desktopy vybavené převážně procesory AMD, ale také monitory či tiskárny.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik