www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xiaomi odhalilo superlevný router s Wi-Fi 6, připravuje i nové monitory

Xiaomi odhalilo superlevný router s Wi-Fi 6, připravuje i nové monitory
, , aktualita
Xiaomi rozšířilo nabídku o AX1800, druhý router s podporou Wi-Fi 6 a tentokrát ještě atraktivnější cenou. Zajímavý je také věžový design s ukrytými anténami. Čínský výrobce připravuje dle uniklých informací také několik nových PC monitorů.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi letos představilo AIoT Router AX3600, který jako první model této značky podporuje nový standard Wi-Fi 6 (v minulosti označovaný jako 802.11ax). Na evropské trhy by měl vstoupit v létě s cenou 120 eur, v přepočtu 3 300 Kč. Na trhu sice najdeme ještě levnější konkurenco, ale z hlediska poměru cena/výbava půjde o jednu z nejzajímavějších voleb. Tento týden čínský výrobce přidal do nabídky ještě druhý router připravený na Wi-Fi 6, u kterého se cenu podařilo stlačit výrazně níže.
 
 
Mi Router AX1800 ponese cenovku 329 juanů, tedy necelých 1 200 Kč bez DPH. Zpočátku ovšem Xiaomi nasadí ještě atraktivnější cenu 299 juanů, v přepočtu o stokorunu méně. Přímý přepočet z čínské ceny je samozřejmě trochu zrádný, neboť nezahrnuje další přirážky a daně. I při nejvíce pesimistickém scénáři by výsledná cena měla udržet pod hranicí dvou tisíc korun, ale patrně bude výrazně nižší. Otázkou ovšem zůstává, zda vůbec Xiaomi plánuje s novinkou prorazit i mimo Čínu. Tentokrát výrobce použil odlišný věžový design, který nabízí více prostoru pro komponenty a obsahuje také heat sink pro dokonalejší chlazení.
Antény se 360stupňovým pokrytím byly integrovány přímo do těla routeru a k tomu jsou využívány dva výkonné zesilovače od americké firmy Qorvo, které by měly zvýšit sílu signálu o 4 dB. Model AX1800 si samozřejmě poradí s pásmy 2,4 GHz i 5 GHz a umožňuje připojení až 128 zařízení současně. Pro dokonalejší pokrytí domu lze využít podpory mesh systémů. Kromě 256MB operační paměti spoléhá router také na čtyřjádrový čipset Qualcomm APQ6000 s dedikovaným NPU. V případě připojení produktů pro chytrou domácnost z ekosystému Xiaomi nemusí uživatel nic složitě konfigurovat, celý proces by měl být automatický.
 
 
Naši pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou, že Xiaomi nabízí také počítačové monitory. V minulosti jsme psali třeba o herním Mi Surface nebo cenově dostupném modelu Mi Display 1A. Podle uniklých informací ovšem čínský výrobce hodlá své portfolio rozšířit ještě o několik dalších kousků a některé z nich by se na trh mohly dostat pod značkou Redmi. Zdá se, že mezi novinkami budou jak běžné monitory, tak modely zaměřené na hráče. Z hlediska úhlopříček by mělo být možné vybírat z velikostí od 23,8 do 29,5 palce, dojít by mělo dokonce na 4K rozlišení. Nejlevnější z chystaných modelů přitom údajně vyjde na pouhých 600 juanů, v přepočtu 2 200 Kč bez DPH.
 

Model monitoru

Termín vydání

23,8" běžný monitor Redmi

červen

27" herní monitor Xiaomi

červenec

24,5" herní monitor Xiaomi

září

27"/29,5" 4K monitor Xiaomi

listopad

27" běžný monitor Redmi

23,8" herní monitor Redmi

27" herní monitor Redmi

 
Zdroj: Gizmochina.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře