www.svethardware.cz
>
>
>
>

Xiaomi odhalilo superlevný router s Wi-Fi 6, připravuje i nové monitory

Xiaomi odhalilo superlevný router s Wi-Fi 6, připravuje i nové monitory
, , aktualita
Xiaomi rozšířilo nabídku o AX1800, druhý router s podporou Wi-Fi 6 a tentokrát ještě atraktivnější cenou. Zajímavý je také věžový design s ukrytými anténami. Čínský výrobce připravuje dle uniklých informací také několik nových PC monitorů.
K oblíbeným
reklama
Xiaomi letos představilo AIoT Router AX3600, který jako první model této značky podporuje nový standard Wi-Fi 6 (v minulosti označovaný jako 802.11ax). Na evropské trhy by měl vstoupit v létě s cenou 120 eur, v přepočtu 3 300 Kč. Na trhu sice najdeme ještě levnější konkurenco, ale z hlediska poměru cena/výbava půjde o jednu z nejzajímavějších voleb. Tento týden čínský výrobce přidal do nabídky ještě druhý router připravený na Wi-Fi 6, u kterého se cenu podařilo stlačit výrazně níže.
 
 
Mi Router AX1800 ponese cenovku 329 juanů, tedy necelých 1 200 Kč bez DPH. Zpočátku ovšem Xiaomi nasadí ještě atraktivnější cenu 299 juanů, v přepočtu o stokorunu méně. Přímý přepočet z čínské ceny je samozřejmě trochu zrádný, neboť nezahrnuje další přirážky a daně. I při nejvíce pesimistickém scénáři by výsledná cena měla udržet pod hranicí dvou tisíc korun, ale patrně bude výrazně nižší. Otázkou ovšem zůstává, zda vůbec Xiaomi plánuje s novinkou prorazit i mimo Čínu. Tentokrát výrobce použil odlišný věžový design, který nabízí více prostoru pro komponenty a obsahuje také heat sink pro dokonalejší chlazení.
Antény se 360stupňovým pokrytím byly integrovány přímo do těla routeru a k tomu jsou využívány dva výkonné zesilovače od americké firmy Qorvo, které by měly zvýšit sílu signálu o 4 dB. Model AX1800 si samozřejmě poradí s pásmy 2,4 GHz i 5 GHz a umožňuje připojení až 128 zařízení současně. Pro dokonalejší pokrytí domu lze využít podpory mesh systémů. Kromě 256MB operační paměti spoléhá router také na čtyřjádrový čipset Qualcomm APQ6000 s dedikovaným NPU. V případě připojení produktů pro chytrou domácnost z ekosystému Xiaomi nemusí uživatel nic složitě konfigurovat, celý proces by měl být automatický.
 
 
Naši pravidelní čtenáři si jistě vzpomenou, že Xiaomi nabízí také počítačové monitory. V minulosti jsme psali třeba o herním Mi Surface nebo cenově dostupném modelu Mi Display 1A. Podle uniklých informací ovšem čínský výrobce hodlá své portfolio rozšířit ještě o několik dalších kousků a některé z nich by se na trh mohly dostat pod značkou Redmi. Zdá se, že mezi novinkami budou jak běžné monitory, tak modely zaměřené na hráče. Z hlediska úhlopříček by mělo být možné vybírat z velikostí od 23,8 do 29,5 palce, dojít by mělo dokonce na 4K rozlišení. Nejlevnější z chystaných modelů přitom údajně vyjde na pouhých 600 juanů, v přepočtu 2 200 Kč bez DPH.
 

Model monitoru

Termín vydání

23,8" běžný monitor Redmi

červen

27" herní monitor Xiaomi

červenec

24,5" herní monitor Xiaomi

září

27"/29,5" 4K monitor Xiaomi

listopad

27" běžný monitor Redmi

23,8" herní monitor Redmi

27" herní monitor Redmi

 
Zdroj: Gizmochina.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář