www.svethardware.cz
>
>
>

Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface

Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
, , aktualita
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
K oblíbeným
reklama
Mi Surface nám může evokovat mobilní počítače a je pravda, že pokud by to počítače byly, Microsoft by z takového označení rozhodně nebyl nadšen. Jde však o nové herní monitory od společnosti Xiaomi, která vycítila příležitost a chce se protlačit na rostoucí trh s tímto hardwarem. Problém je jen ten, že to napadlo celou řadu dalších firem, ovšem to rozhodně není problém zákazníků, čili jen houšť a poperte se. 
 
 
Xiaomi pod značkou Mi Surface zatím nabízí jeden model, a sice 34palcový prohnutý monitor a dosud také není jasné, zda bude nabízen na všech trzích, kde tato firma působí. Na tom našem je oficiálně již více než dva roky a neoficiálně mnohem déle, takže by si tato novinka mohla najít cestu. 
 
 
Zatím jsou ale připraveny jen propagační materiály, v nichž si našinec moc nepočte, ovšem dle dostupných informací lze dát dohromady základní specifikace. 
 
 
Jak už bylo řečeno, jde o velký 34" monitor s prohnutou obrazovkou, která je evidentně širokoúhlá, a to s rozlišením 3440 x 1440, což dělá poměr 21:9. Tvoří ji panel typu VA s poloměrem prohnutí 1500R a odezvou 4 ms GtG. Obnovovací frekvence řízená pomocí AMD FreeSync pak dosahuje až 144 Hz a za zmínku stojí také 121% pokrytí barevného prostoru sRGB. 
 
Co se týče ceny, Xiaomi se jako obvykle rozhodlo zaujmout promo akcí s cenou v přepočtu 6500 Kč. Později bude tento monitor prodáván za obvyklou cenu 8100 Kč, přičemž jde o částku bez jakékoliv daně a platnou pro Čínu. I tak to ale vypadá zajímavě. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal Facebook začne platit za nahrávky hlasu, chce zlepšit svůj Portal
Koncem loňského listopadu jsme se dozvěděli, že chce Facebook v rámci svého projektu Viepoints platit uživatelům za nejrůznější data, která pomohou vylepšit produkty Facebooku. Jako první je tu projekt Pronunciations.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy Hackeři přinutili Teslu pomocí lepící pásky porušovat rychlostní předpisy
Autonomní funkce moderních aut jsou někdy překvapivě snadno "hacknutelné". Ovlivnit se dají různými způsoby a inženýři dokázali oblbnout systémy starších vozů Tesla jen černou lepící páskou. Vůz pak zrychloval více, než měl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity? Digitimes: TSMC se kvůli Američanům odklání od Huawei, uvolní se 7nm kapacity?
Společnost Huawei si možná bude muset najít nového dodavatele počítačových čipů, neboť společnost TSMC dle serveru Digitimes už nechce svému partneru z pevninské Číny poskytovat takové kapacity jako dřív.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů