www.svethardware.cz
>
>
>

Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface

Xiaomi se pouští do výroby herních LCD, představuje Mi Surface
, , aktualita
Společnost Xiaomi jsme dříve znali jen jako výrobce mobilních telefonů a jejich příslušenství, ale od té doby se její portfolio značně rozrostlo. Nyní tato společnost přináší na trh vlastní "Povrch", ale o počítače nejde. 
K oblíbeným
reklama
Mi Surface nám může evokovat mobilní počítače a je pravda, že pokud by to počítače byly, Microsoft by z takového označení rozhodně nebyl nadšen. Jde však o nové herní monitory od společnosti Xiaomi, která vycítila příležitost a chce se protlačit na rostoucí trh s tímto hardwarem. Problém je jen ten, že to napadlo celou řadu dalších firem, ovšem to rozhodně není problém zákazníků, čili jen houšť a poperte se. 
 
 
Xiaomi pod značkou Mi Surface zatím nabízí jeden model, a sice 34palcový prohnutý monitor a dosud také není jasné, zda bude nabízen na všech trzích, kde tato firma působí. Na tom našem je oficiálně již více než dva roky a neoficiálně mnohem déle, takže by si tato novinka mohla najít cestu. 
 
 
Zatím jsou ale připraveny jen propagační materiály, v nichž si našinec moc nepočte, ovšem dle dostupných informací lze dát dohromady základní specifikace. 
 
 
Jak už bylo řečeno, jde o velký 34" monitor s prohnutou obrazovkou, která je evidentně širokoúhlá, a to s rozlišením 3440 x 1440, což dělá poměr 21:9. Tvoří ji panel typu VA s poloměrem prohnutí 1500R a odezvou 4 ms GtG. Obnovovací frekvence řízená pomocí AMD FreeSync pak dosahuje až 144 Hz a za zmínku stojí také 121% pokrytí barevného prostoru sRGB. 
 
Co se týče ceny, Xiaomi se jako obvykle rozhodlo zaujmout promo akcí s cenou v přepočtu 6500 Kč. Později bude tento monitor prodáván za obvyklou cenu 8100 Kč, přičemž jde o částku bez jakékoliv daně a platnou pro Čínu. I tak to ale vypadá zajímavě. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek