xmarek

Registrace: 18.5.2008
Komentářů: 24 (zobrazit)
Účast v Expertiádách: 29 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 9.8.2011 s hodnocením +3:
Měl jsem x­-krát možnost vidět 3D v provedení od různých výrobců. Co mě bezpochyby zaujalo bylo řešení od LG. Pasivní technologie má cosi do sebe. Žádné baterie, žádné drahé brýle a blikání jsem si nevšiml. Nikde jsem taky neviděl auru, kterou byli zejména v minulosti proslulí zejména výrobci LCD. Ale domů? Začátkem roku jsem se rozhodl si koupit novou televizi. Požadavky? Kvalitní obraz a co největší plocha. 3D? Bohužel co mě odradilo byla cena. Jelikož jsem si vybral panáka, tak rozdíl 15k byl pro mě nepřekonatelný. Takže jsem si položil otázku kolik 3D filmů zhlédnu ­(co do kvality­) a výsledkem byla klasika ve 2D. Ani svého rozhodnutí nelituji. Když 3D tak jak bylo uvedeno, až budou nějaké rozumné tituly a ne jen jeden či dva, které stojí za podívání v dnešní době.
Znění komentáře ze dne 28.11.2011 s hodnocením +2:
V minulosti jsem se potýkal s podobným problémem, tj. jak vyřešit zvuk u počítače trošku rozumnějším způsobem než klasickými PC speakery. Nakonec jsem se rozhodl, že si monitory před koupí poslechnu. Všem to doporučuji. Měl jsem možnost slyšet Tapca, M­-Audia, Yamahy a KRKy. Ve výsledném ­"klání­" nakonec vyhrály KRKy RP6. Souhlasím s tvrzení, že monitory nelze použít s klasickou zvukovou kartou. Nejde pouze o to, že by monitory odhalily necnosti té či oné zvukové karty, problémem bylo, že se tam indukovaly ruchy, které se nedaly nijak kompenzovat. Naštěstí jsem v té době vlastnil EMU 1616m ­(http:­/­/img32.imageshack.us­/img32­/2333­/p1070338.jpg­), která podobným necnostmi netrpěla. Neměla sice XLR výstupy ­(jako Benchmark DAC1 USB, který nyní používám­), ale i 1­/4­" balanced outputs se zhostil své úlohy dobře a výsledný zvuk byl akceptovatelný :­). Co se týče brumu, těmi naštěstí KRKy netrpí, ale při bližším poslechu slyšíte šum a taky hučení traf. Naštěstí není tato necnost v běžném provozu ­(tj. v optimální vzdálenosti­) slyšet. Z toho můžete jasně vidět, že ani jiní výrobci si nedělají s těmito věcmi hlavu.
Basová složka? Určitě nelze očekávat dunění, kterými oplývají některé PC speakery ­(promiňte za ten výraz, ale jiné pojmenovaní mě nenapadá­). V žádném případě však nelze říct, že by spodní pásmo v rámci svých možností nedokázaly zahrát. Nicméně jak už zaznělo i ve vaší recenzi jistý pokles na spodním pásmu patrný je. Řešením je samostatný subwoofer, který mnoho výrobcu monitorů nabízí. Jednu dobu jsem o něj uvažoval, ale časem jsem tuto myšlenku zavrhl. Zvukový projev mých monitorů mi vyhovuje a subwoofer na můj v kus zabírá moc místa, kterého je jak známo u počítače málo. :­)

Nejméně přínosné komentáře

Znění komentáře ze dne 8.12.2011 s hodnocením -1:
Bohužel ne. Věřím, že může být Casea v jistých ohledech lepší než Benchmark, ale v době co jsem si pořizoval nový DAC byl Benchmark jeden z mála co nabízel USB. To je dle mého soudu velká nevýhoda Casea­-i. Běžný uživatel se k takovému srovnání moc nedostane a většinou je jediný způsob jak si je poslechnout pořídit si je. A to byl můj případ. Potřeboval jsem DAC, který má sluchátkový zesilovač, USB a XLR a o Benchmarku jsem uvažoval již dávno. Určitě bych takové srovnání uvítal. Taky bych uvítal osobní zkušenost AKG K70x vs Sennheiser HD800 a Beyerdynamic T1. Ale finance to jaksi neumožňují. ;)
Znění komentáře ze dne 8.12.2011 s hodnocením -1:
AKG­-70x potřebují opravdu dobrý zesilovač. V podstatě je s jiným než Benchmarkem nepoužívám ­(lepší nemám. ;­)­). Na jiných zdrojích např. zvukových kartách, sluchátkových zesilovačích receiverů, zesilovačů apod. je jejich zvuk velmi diskutabilní. Basy jsou nevýrazné, mají ostré výšky, celkově působí velmi nudně až sterilně. I při použití s Benchmarkem je nutné přehodit jumper ­(uvnitř­) na vyšší výkon. Co se týče zmiňované zvukové karty, tak určitě má vyšší výkon v porovnání s běžnou integrovanou kartou, ale na AKG­-701 nestačí. Svou výtkou jsem chtěl pouze poukázat na to, že HD595 jsou celkem nenáročné. Sám je provozuji na integrované zvukové kartě ­(v práci­) a s vybuzením není nejmenší problém. To ovšem neplatí o AKG 70x, které si na integrované zvukovce ani neškrtnou. Jedou na max. a zvuk je opravdu nezábavný a neposlouchatelný.