reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Registrace: 18.5.2008
Komentářů: 63, score -2.6 | Svět mobilně: 5/1.0 | Svět audia: 3/0.0 | Digimanie: 3/0.0 | Relaxuj: 2/2.0 | TV Freak: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 29 (přehled)
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 9.8.2011 s hodnocením +3:
Měl jsem x­-krát možnost vidět 3D v provedení od různých výrobců. Co mě bezpochyby zaujalo bylo řešení od LG. Pasivní technologie má cosi do sebe. Žádné baterie, žádné drahé brýle a blikání jsem si nevšiml. Nikde jsem taky neviděl auru, kterou byli zejména v minulosti proslulí zejména výrobci LCD. Ale domů? Začátkem roku jsem se rozhodl si koupit novou televizi. Požadavky? Kvalitní obraz a co největší plocha. 3D? Bohužel co mě odradilo byla cena. Jelikož jsem si vybral panáka, tak rozdíl 15k byl pro mě nepřekonatelný. Takže jsem si položil otázku kolik 3D filmů zhlédnu ­(co do kvality­) a výsledkem byla klasika ve 2D. Ani svého rozhodnutí nelituji. Když 3D tak jak bylo uvedeno, až budou nějaké rozumné tituly a ne jen jeden či dva, které stojí za podívání v dnešní době.
Komentář z 28.11.2011 s hodnocením +2:
V minulosti jsem se potýkal s podobným problémem, tj. jak vyřešit zvuk u počítače trošku rozumnějším způsobem než klasickými PC speakery. Nakonec jsem se rozhodl, že si monitory před koupí poslechnu. Všem to doporučuji. Měl jsem možnost slyšet Tapca, M­-Audia, Yamahy a KRKy. Ve výsledném ­"klání­" nakonec vyhrály KRKy RP6. Souhlasím s tvrzení, že monitory nelze použít s klasickou zvukovou kartou. Nejde pouze o to, že by monitory odhalily necnosti té či oné zvukové karty, problémem bylo, že se tam indukovaly ruchy, které se nedaly nijak kompenzovat. Naštěstí jsem v té době vlastnil EMU 1616m ­(http:­/­/img32.imageshack.us­/img32­/2333­/p1070338.jpg­), která podobným necnostmi netrpěla. Neměla sice XLR výstupy ­(jako Benchmark DAC1 USB, který nyní používám­), ale i 1­/4­" balanced outputs se zhostil své úlohy dobře a výsledný zvuk byl akceptovatelný :­). Co se týče brumu, těmi naštěstí KRKy netrpí, ale při bližším poslechu slyšíte šum a taky hučení traf. Naštěstí není tato necnost v běžném provozu ­(tj. v optimální vzdálenosti­) slyšet. Z toho můžete jasně vidět, že ani jiní výrobci si nedělají s těmito věcmi hlavu.
Basová složka? Určitě nelze očekávat dunění, kterými oplývají některé PC speakery ­(promiňte za ten výraz, ale jiné pojmenovaní mě nenapadá­). V žádném případě však nelze říct, že by spodní pásmo v rámci svých možností nedokázaly zahrát. Nicméně jak už zaznělo i ve vaší recenzi jistý pokles na spodním pásmu patrný je. Řešením je samostatný subwoofer, který mnoho výrobcu monitorů nabízí. Jednu dobu jsem o něj uvažoval, ale časem jsem tuto myšlenku zavrhl. Zvukový projev mých monitorů mi vyhovuje a subwoofer na můj v kus zabírá moc místa, kterého je jak známo u počítače málo. :­)
Komentář z 12.11.2011 s hodnocením +2:
Připojím se na stranu pana Štefka. Za prvé ono krtitizovat něčí články je velmi jednoduché. Zkuste si taky někdy něco napsat a publikovat to. A pak ještě čelit kritice. Já tu zkušenost mám a vím, že to není nic jednoduchého. A za druhé. Co člověk to názor. Mě jsou osobně grafy zcela k ničemu. Prošlo mi rukama spoustu zvukových karet a DACů a mnohé se holedbaly neuvěřitelnými parametry a výsledek? Např. EMU 1616m, zkuste se někdy podívat na její papírové parametry. Úžasné a realita? Za ty peníze nic moc. A takto můžu jmenovat další a další. Jediného čeho se pak dotyčný může dočkat je např. tvrzení, že např. sluchátka AKG K70x mají málo basů, ostré výšky apod. A čím to asi bude, když grafy vykazují idealní hodnoty? Doba kdy kupuji výrobky na základě měření je pryč. Teď je pro mě rozhodující parametr jestli se mi to líbí. Možná máte pravdu, že na tomto fóru by měly být recenze koncipované trošku jinak, ale hudba potažmo zvukový řetězec není procesor a měl by být posuzován trošku jinak. Jsem rád, že se najdou lidé co mají odvahu napsat i jinou recenzi než, že takový či makový počítač je lepší i horší. Proto panu Štefkovi tímto ještě jednou děkuji a přeji mu ať se nenechá ničím odradit.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 29.11.2021 s hodnocením -9:
Moje zkušenost je taková, že: https:­/­/bit.ly­/3pa6Apm řeknu a je. A když ne hned, tak dříve nebo později ano. A ZADARMO. Že to nejde? Takže ... jak asi pan PUK získává věci na testy? Přemýšlejte. ;­)
Komentář z 31.10.2020 s hodnocením -8:
Poněkud divné přirovnání, viďte? Ale takto: https:­/­/bit.ly­/36V8fYc to opravdu je. Dneska úspěch, zítra krach. A naopak. Hezký den
Komentář z 14.8.2021 s hodnocením -7:
Stačí počkat: https:­/­/bit.ly­/3l6nggP a mám. Ano takto funguje PSYCHOLOGIE. A pro jednoho špatně, ale pro mě? Vidíte to množství neprodaných aut? Grafických karet? Čipů co ...
"Pro mě je i špatně dobře­" Marek Xara Quarda