Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

YouTube aktivně odstraňuje videa s nebezpečnými pranky a výzvami

16.1.2019, Radan Tuhý, aktualita
YouTube aktivně odstraňuje videa s nebezpečnými pranky a výzvami
Máme tu nové podmínky pro vydavatele videí na platformě YouTube, které explicitně zakazují vydávání nebezpečných pranků, výzev a podobných videí, co by mohly vést k újmám na zdraví, případně k podobnému jednání nabádat.
YouTube přikročil k úpravě podmínek, které nejen explicitně zakazují nebezpečný obsah (jako např. Bird Box challenge nebo Tide Pods challenge), ale kromě samotného mazání videí tohoto typu mohou být vůči vydavateli takového videa uplatněny restrikce, včetně např. zablokování účtu.


Jedna ze zřejmě posledních kapek byla právě tzv. Bird Box challenge, ve které se lidé snažili imitovat Netflixem nedávno vydaný film Bird Box, kde si lidé zavazovali oči, aby neviděli nestvůry. V běžném životě se ale nejedná o úplně nejlepší nápad, obzvlášť v případě, že se lidé se zavázanýma očima pohybují na rušných silnicích, případně automobily přímo řídí - to pak celkem logicky vede k dopravním nehodám, jako například reportovalo policejní oddělení v Layton City minulý týden.


Cílem je dle vyjádření jednoho ze zaměstnanců společnosti nastavit jasnou hranici mezi tím, co je ještě legrace, a co už za legraci považovat nelze a kdy se už jedná o nebezpečné video, které může potenciálně vést k újmám na zdraví, pokud by se ho někteří další lidé pokoušeli také natočit, případně jednoduše vyzkoušet v praxi sami na sobě.
 
Aktivity provozovatele platformy spojené s mazáním závadného obsahu nejsou úplně novinkou, nicméně pro účely promazávání nebezpečných videí, jako například výše uvedené výzvy, existuje speciální tým lidí, kteří obsah aktivně sledují. Už dříve se provozovatel nechal slyšet, že tito lidé mají pouze čtyřhodinovou pracovní dobu ve snaze o zachování jejich duševního zdraví. Přece jenom je pravda, že tráví celé dny sledováním videí, které ve většině případů opravdu vidět nechcete.