reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů

16.12.2018, Milan Šurkala, aktualita
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
YouTube zveřejnil pravidelné statistiky čištění obsahu od závadných kanálů a videí. Za poslední čtvrtletí (červenec až září 2018) se činil a celkově zmizelo 1,67 milionů účtů, které dostaly tři varování, po kterých došlo k jejich smazání a s nimi zmizelo také 50,2 milionů videí. Téměř 80 % z nich bylo odstraněno kvůli spamu, scamu nebo zavádějícími obsahu. Dalších 12,6 % zmizelo kvůli nahotě nebo sexuálnímu obsahu a 4,5 % kanálů ohrožovalo bezpečnost dětí.
 
Odstranění kanálů na YouTube
 
Někdy ale dochází jen ke smazání určitých videí, přičemž takto zmizelo 7,85 milionu klipů. O 6,4 milionu z nich se postarala automatická detekce, téměř 880 tisíc nahlásili speciální kontroloři, téměř 550 tisíc pak uživatelé YouTube a 33 tisíc nevládní organizace. 74,5 % videí bylo odstraněno ještě dříve, než stačila mít jediné shlédnutí, což jde na vrub automatické detekci. V tomto případě spam a scam tvořil 72% zastoupení, zatímco ohrožení bezpečnosti dětí bylo důvodem ke smazání v 10 % případů, což platí i pro nahotu a sexuální obsah.
 
YouTube má navíc i systém pro mazání nevhodných komentářů, přičemž jich bylo odstraněno 224,4 milionů. 99,5 % z tohoto počtu měla na svědomí automatická detekce. Zajímavostí je jistě také fakt, že YouTube má přes 100 tisíc kontrolorů obsahu, což rozhodně není malé číslo.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama