Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

YouTube nabízí hollywoodské filmy legálně a zdarma

, , aktualita
YouTube nabízí hollywoodské filmy legálně a zdarma
Na YouTube je spousta pirátského materiálu, nicméně nově se zde objevilo několik klasických hollywoodských filmů, které jsou zde legálně a pro uživatele dokonce téměř zdarma. Platit se nic nemusí, je ale třeba počítat s reklamami. A je tu ještě jeden háček.
YouTube nabízí hollywoodské filmy legálně a zdarma
Streamovací služby jsou dnes velmi populární, ať už zmíníme např. Netflix pro video nebo Spotify pro hudbu. Za relativně akceptovatelné měsíční poplatky získáte přístup k celé databázi obsahu. YouTube se chce na tomto trendu také přiživit a vedle YouTube Premium (původně YouTube Red) i kanálu pro prodej filmů spouští nabídku hollywoodských filmů "zdarma". Uvozovky volíme proto, že uživatel sice přímo neplatí penězi, ale svým časem. Filmy totiž budou protkány reklamami, díky kterým může YouTube tyto filmy nabízet a studia mohou být spokojená kvůli dalšímu přísunu peněz. 
 
YouTube logo
 
Pokud tedy nechcete platit a smíříte se s otravnými reklamami, může být nový kanál pro vás tím pravým, nicméně je zde jeden nemalý problém. Předně, a to je nejdůležitější, tento obsah není dostupný pro Českou republiku, práva jsou totiž omezena. Zda se YouTube podaří vyjednat licence dovolující streamování i v dalších zemích, to ukáže až čas. Naprosto legálně se tak člověk od nás k tomuto obsahu nedostane (musí si pomoci berličkami obcházející geoblocking). Druhým háčkem je prozatím velmi omezená nabídka titulů. Ta čítá pouhých 99 filmů, přičemž jde většinou o starší tituly nejrůznější kvality. Najdete zde však vedle nepříliš známých filmů i legendární pecky, jako je několik dílů Rockyho nebo Terminátora.
 


reklama