www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

YouTube už podporuje i 8K video

YouTube už podporuje i 8K video
, , aktualita
Ještě se ani nezačalo pořádně rozšiřovat 4K rozlišení a už vychází najevo, že YouTube podporuje také 8K video s rozlišením 4320 pixelů na výšku. Dokonce se už můžete podívat i na první videa v tomto rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Ač se to zdá být neuvěřitelné, YouTube údajně podporuje 8K video už od oku 2010. Nicméně až nyní je možné si takové rozlišení přehrát a objevila se položka "4320p/8K" v nabízených rozlišeních. Má to jen jednu nevýhodu. Už na přehrávání 4K obrazu potřebujete dost silný hardware a 8K je ještě jiná úroveň potřebného výkonu. Za další, 8K rozlišení není ani moc na čem přehrávat. Monitory s takovým rozlišením zatím neexistují, zbývá pak několika málo modelů televizí (LG, Samsung nebo Sharp).Nejenže jej není čím přehrát, zatím ani není moc produktů, kterými je natáčet (nemluvě o rychlosti internetového připojení). Nicméně i zde je už prvních pár (hodně drahých) vlaštovek. Kdo chce, může se na jednu z prvních 8G videosekvencí na Youtube podívat. Jde o film Ghost Towns a byl natáčen kamerou RED Epic Dragon 6K. Natáčelo se na výšku a video pak bylo složeno dohromady pomocí Adobe After Effects.

Zdroj: petapixel.com

reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů