Z ruského tancujícího robota se vyklubal chlap v oblečku

Z ruského tancujícího robota se vyklubal chlap v oblečku
, , aktualita
Ruská televize Russia 24 si uřízla docela ostudu. Prezentovala záběry z konference o robotice pro mládež, kde bylo i taneční představení jednoho robota. Jenže jak vyšlo najevo, šlo jen o obleček a vevnitř byl člověk.
K oblíbeným
reklama
Pokud informaci nepodáte správným způsobem, může se vše dost nepříjemně obrátit proti vám. To se stalo i ruské státní televizi Russia 24, která odvysílala záběry z konference pro mládež o robotice. Součástí toho bylo i představení robota se jménem Boris, který na pódiu zatančil a dokonce se zúčastnil rozhovoru, ve kterém řekl, že mu jde matematika, ale že by se chtěl naučit i kreslit. Lidé sledující záběry však začali o robotovi pochybovat. Jeho pohyby byly až příliš lidské, místo tradičních tenkých kloubů zde byly naopak klouby hodně široké a celý robot vypadal tak, že by vevnitř mohl být i skutečný člověk.
 
 
To se posléze i na některých fotografiích potvrdilo. Bylo totiž např. vidět krk muže uvnitř. Podezření vzbudilo i to, že tolik hi-tech společností pracuje roky na robotech, kteří se dodnes neumí pořádně hýbat a ruští technici by zčistajasna přišli s takovou bombou, o které se nikdy nikde nepsalo. Absence jakýchkoli senzorů, kterými by robot monitoroval své okolí, byla také podezřelá.
 
Televize i pořadatelé se pak snažili situaci vysvětlit tím, že si přeci nikdo nemohl myslet, že by šlo o skutečného robota a mělo být úplně jasné, že jde o člověka. Takto měl být i robot prezentován divákům v hledišti. V podání televize byl ale záznam sestříhán tak, že toto jasné nebylo a člověk mohl nabýt dojmu, že jde o skutečného robota. Televize se tak brání tím, že šlo jen o problém špatné volby slov v reportáži. Později se ukázalo, že jde navíc o obleček, který se dá běžně zakoupit a stojí v přepočtu asi 80 až 85 tisíc Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář