www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanec Yahoo! hackoval účty, hledal tam lechtivé obrázky

Zaměstnanec Yahoo! hackoval účty, hledal tam lechtivé obrázky
, , aktualita
Bývalý zaměstnanec společnost Yahoo! byl vyhozen po 10 letech práce. Hackoval totiž účty uživatelů, aby na jejich e-mailu a jiných službách hledal lechtivé obrázky. Pochopitelně mu nyní hrozí vězení.
K oblíbeným
reklama
Reyes Daniel Ruiz pracoval přes 10 let pro společnost Yahoo!, ze které byl v červenci 2018 vyhozen. Zjistilo se totiž, že zneužíval své pozice softwarového inženýra ve společnosti a interní sítě k prolamování hesel uživatelů do jejich e-mailů. Celkově měl napadnout 6000 účtů, přičemž pak uživatelům prohledával e-maily a přílohy, zda se tu nevyskytují snímky s lechtivou tématikou. Ty si pak ukládal na svůj počítač, jehož pevný disk pak zničil, když společnost Yahoo! dostala podezření, že se něco takového děje.
 
Yahoo
 
Ruiz zneužíval i faktu, že spousta lidí používá všude stejná hesla, takže mnohým uživatelům se byl schopen nabourat i do účtů Apple iCloud, Facebook, Gmail, DropBox a dalších. I tam ho zajímala erotika v nejrůznějších podobách. Pokud toto nefungovalo, jednoduše zažádal o reset hesla, které přišlo na e-mail, ke kterému už měl přístup, takže i v takovém případě se dostal do systémů třetích stran. Cílil především na mladé ženy včetně svých kamarádek a kolegyň.
 
K obvinění došlo v dubnu letošního roku a soud je naplánován na 3. února 2020. 34letému Ruizovi nyní hrozí vězení v délce 5 let a pokuta až 250 tisíc dolarů. Prozatím pracuje v Silicon Vallye ve společnosti věnující se SSO (Single Sign-On) řešením.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek