www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanec Yahoo! hackoval účty, hledal tam lechtivé obrázky

Zaměstnanec Yahoo! hackoval účty, hledal tam lechtivé obrázky
, , aktualita
Bývalý zaměstnanec společnost Yahoo! byl vyhozen po 10 letech práce. Hackoval totiž účty uživatelů, aby na jejich e-mailu a jiných službách hledal lechtivé obrázky. Pochopitelně mu nyní hrozí vězení.
K oblíbeným
reklama
Reyes Daniel Ruiz pracoval přes 10 let pro společnost Yahoo!, ze které byl v červenci 2018 vyhozen. Zjistilo se totiž, že zneužíval své pozice softwarového inženýra ve společnosti a interní sítě k prolamování hesel uživatelů do jejich e-mailů. Celkově měl napadnout 6000 účtů, přičemž pak uživatelům prohledával e-maily a přílohy, zda se tu nevyskytují snímky s lechtivou tématikou. Ty si pak ukládal na svůj počítač, jehož pevný disk pak zničil, když společnost Yahoo! dostala podezření, že se něco takového děje.
 
Yahoo
 
Ruiz zneužíval i faktu, že spousta lidí používá všude stejná hesla, takže mnohým uživatelům se byl schopen nabourat i do účtů Apple iCloud, Facebook, Gmail, DropBox a dalších. I tam ho zajímala erotika v nejrůznějších podobách. Pokud toto nefungovalo, jednoduše zažádal o reset hesla, které přišlo na e-mail, ke kterému už měl přístup, takže i v takovém případě se dostal do systémů třetích stran. Cílil především na mladé ženy včetně svých kamarádek a kolegyň.
 
K obvinění došlo v dubnu letošního roku a soud je naplánován na 3. února 2020. 34letému Ruizovi nyní hrozí vězení v délce 5 let a pokuta až 250 tisíc dolarů. Prozatím pracuje v Silicon Vallye ve společnosti věnující se SSO (Single Sign-On) řešením.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala