www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanec Yahoo! hackoval účty, hledal tam lechtivé obrázky

Zaměstnanec Yahoo! hackoval účty, hledal tam lechtivé obrázky
, , aktualita
Bývalý zaměstnanec společnost Yahoo! byl vyhozen po 10 letech práce. Hackoval totiž účty uživatelů, aby na jejich e-mailu a jiných službách hledal lechtivé obrázky. Pochopitelně mu nyní hrozí vězení.
K oblíbeným
reklama
Reyes Daniel Ruiz pracoval přes 10 let pro společnost Yahoo!, ze které byl v červenci 2018 vyhozen. Zjistilo se totiž, že zneužíval své pozice softwarového inženýra ve společnosti a interní sítě k prolamování hesel uživatelů do jejich e-mailů. Celkově měl napadnout 6000 účtů, přičemž pak uživatelům prohledával e-maily a přílohy, zda se tu nevyskytují snímky s lechtivou tématikou. Ty si pak ukládal na svůj počítač, jehož pevný disk pak zničil, když společnost Yahoo! dostala podezření, že se něco takového děje.
 
Yahoo
 
Ruiz zneužíval i faktu, že spousta lidí používá všude stejná hesla, takže mnohým uživatelům se byl schopen nabourat i do účtů Apple iCloud, Facebook, Gmail, DropBox a dalších. I tam ho zajímala erotika v nejrůznějších podobách. Pokud toto nefungovalo, jednoduše zažádal o reset hesla, které přišlo na e-mail, ke kterému už měl přístup, takže i v takovém případě se dostal do systémů třetích stran. Cílil především na mladé ženy včetně svých kamarádek a kolegyň.
 
K obvinění došlo v dubnu letošního roku a soud je naplánován na 3. února 2020. 34letému Ruizovi nyní hrozí vězení v délce 5 let a pokuta až 250 tisíc dolarů. Prozatím pracuje v Silicon Vallye ve společnosti věnující se SSO (Single Sign-On) řešením.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek