www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

ZOTAC Inspire Studio: sněhobílé mini PC s RTX pro tvůrce

ZOTAC Inspire Studio: sněhobílé mini PC s RTX pro tvůrce
, , aktualita
ZOTAC si jako specialista na výrobu počítačů malých rozměrů připravil i specialitku pro tvůrce obsahu, kteří by rádi využili technologie spojené pod platformou NVIDIA Studio. Můžeme tak očekávat i vysoký výkon karet GeForce RTX.
K oblíbeným
reklama
Právě ZOTAC nedávno začal nabízet malé profesionální pracovní stanice založené na procesorech Intel Xeon a grafice NVIDIA Quadro, ovšem ne každý potřebuje takovýto hardware, jehož výběr se velice podepíše na ceně výsledného PC. Mohou jim stačit běžné desktopové komponenty, které v tomto případě reprezentuje osmijádrový a 65W procesor Intel Core i7-9700 a grafická karta GeForce RTX 2060 Super. V obou případech tak jde o desktopové komponenty.
 
 
ZOTAC Inspire Studio SFF nepřichází na trh jako obvykle v podobě barebone, čili základních systémů, které budeme muset ještě dovybavit nebo nechat dovybavit. Nabízeny jsou ale v různých konfiguracích s až 32 GB paměti DDR4 a pak výrobce nabízí až 512GB NVMe SSD v kombu s Intel Optane coby cachovacím SSD a pro "studená" data tu bude až 2TB pevný disk. 
 
 
Konektivitu zajistí dva 1Gb/s ethernetové porty (oba s kontrolerem Killer), anebo také Wi-Fi 6 na modulu s Bluetooth 5 (opět Killer, přesněji AX1650). Dále tu máme rozhraní USB s porty A i C, tři výstupy DisplayPort 1.4 a jeden HDMI 2.0b, čtečku SD karet a 3,5mm audio. 
 
 
Z pohledu na rozmístění portů na zadní straně to vypadá, že ZOTAC prostě jen použil běžnou kartu GeForce RTX 2060, ovšem bez záslepky. Ta tak může vyfukovat horký vzduch i kolem svých portů ven a nasávat čerstvý skrz děravý vrchní panel skříně. 
 
ZOTAC své Inspire Studio nabízí s předinstalovanými Windows 10 Pro a také ovladači NVIDIA Studio. O cenách a dostupnosti se zatím neví téměř nic, a to krom toho, že tyto produkty přijdou na trh později v tomto roce. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus po čtyřech letech upgradoval miniPC Asus VivoStick Asus po čtyřech letech upgradoval miniPC Asus VivoStick
Cenově dostupný minipočítač Asus VivoStick (TS10) se po řadě let dočkal nové generace, která přináší větší operační paměť i úložiště. Také došlo k nasazení Windows 10 Pro usnadňující podnikové nasazení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou
HTC přichází s rozšířenou řadou nových VR headsetů VIVE Cosmos, a to konkrétně se třemi modely: VIVE Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR a VIVE Cosmos Play s vysokým rozlišením a rozšířenou realitou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200 Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200
Společnost Arctic odhalila chladič Freezer 7 X a jako obvykle se snaží nabídnout přívětivou cenu. My díky tomu ale také máme konečné potvrzení toho, že brzy nastoupí patice LGA 1200, jako by to ale už tak nebylo dost jasné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 bude na GeForce NOW ihned po vydání Cyberpunk 2077 bude na GeForce NOW ihned po vydání
NVIDIA nedávno uvedla do ostrého provozu službu GeForce NOW, z jejíž nabídky byly ale krátce poté stáhnuty hry od Activision Blizzard, což zákazníci nesou velice těžce. NVIDII se tak nyní velice hodí pozitivní zprávy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte aktualizoval Brix s využitím procesorů Comet Lake-U Gigabyte aktualizoval Brix s využitím procesorů Comet Lake-U
Společnost Gigabyte se rozhodla obnovit svou nabídku malých počítačů Brix vycházejících z platformy Intel NUC, takže jde přirozeně o procesory Core. Konkrétně se dočkáme úsporných Comet Lake-U, které jsou na rozdíl od desktopových už na trhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek