www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zotac představil herní počítač VR GO 2.0 v batohu

Zotac představil herní počítač VR GO 2.0 v batohu
, , aktualita
Počítače pro virtuální realitu, které můžete pohodlně nosit na zádech, jsou stále raritou. Zotac ovšem uvedl už druhou generaci svého modelu VR GO, který přichází s novějšími procesory a upraveným designem.
reklama
Honkongská společnost Zotac patří k průkopníkům „batohových počítačů“. První generace modelu Zotac VR GO byla představena před bezmála dvěma lety, a nyní tak údajně uzrál čas k uvedení nástupce. Připomeňme si, že cílem není přinést počítat pro časté cestování, ale k používání v kombinaci s VR headsety jako Oculus Rift nebo HTC Vive. Jelikož ještě nějaký čas potrvá, než se na trhu objeví bezdrátové brýle, přišli výrobci s alternativním způsobem, jak si nerušeně užívat virtuální realitu, aniž by hrozilo riziko zakopnutí či zamotání do kabelů. Na celém konceptu vlastně není nic složitého. Jedná se o relativně kompaktní herní PC, které lze připojit k připravenému batohu, přičemž zůstanou přístupné všechny porty i chlazení. Z toho vyplývá, že počítač lze v případě potřeby používat jako běžný desktop.
 
 
Zotac VR GO 2.0 přichází s upraveným designem, který zahrnuje barevné podsvícení Spectra 2.0 s řadou přizpůsobitelných efektů. Počítač o trochu zhubl, což se projevilo snížením hmotnosti ze 4,95 na 4,7 kg. Nošení na zádech by tedy mohlo být o něco pohodlnější. O výkonnostní boost se postará šestijádrový procesor Intel Core i7-8700T na architektuře Coffee Lake. To ej vlastně jediná výrazná změna v hardwaru, jinak totiž zůstala v nabídce 16G operační paměť DDR4, grafická karta Nvidia GeForce GTX 1070 nebo 240GB M.2/PCIe SSD (s možností rozšíření o 2,5" SATA disk). Celkový počet portů se sice snížil, ale novinkou je rozhraní USB Type-C. Kromě něj počítač nabízí šestici USB 3.0, dvojici HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, Gigabit Ethernet a samostatné 3,5mm jacky pro sluchátka i mikrofon.
 
 
Pro bezdrátovou konektivitu jsou připraveny technologie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0. Stejně elegantně jako u minulé generace zůstaly vyřešeny baterie. K dispozici jsou dvě 86,4Wh (6 000mAh) baterie, které lze vyměňovat bez nutnosti vypínání PC. Obě baterie by v součtu měly nabídnout výdrž 1,5 hodiny, což je méně než u předchůdce. Zotac VR GO 2.0 je dodáván s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 Pro (místo Windows 10 Home). Na americkém trhu by se tento počítač pro virtuální realitu měl objevit co nevidět, ale cena zatím oznámena nebyla. Dodejme, že první generace stála 2 000 dolarů, v přepočtu bezmála 46 000 Kč bez DPH. A nástupce rozhodně nebude o mnoho levnější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů