www.svethardware.cz
>
>
>
>

Zotac představil herní počítač VR GO 2.0 v batohu

Zotac představil herní počítač VR GO 2.0 v batohu
, , aktualita
Počítače pro virtuální realitu, které můžete pohodlně nosit na zádech, jsou stále raritou. Zotac ovšem uvedl už druhou generaci svého modelu VR GO, který přichází s novějšími procesory a upraveným designem.
K oblíbeným
reklama
Honkongská společnost Zotac patří k průkopníkům „batohových počítačů“. První generace modelu Zotac VR GO byla představena před bezmála dvěma lety, a nyní tak údajně uzrál čas k uvedení nástupce. Připomeňme si, že cílem není přinést počítat pro časté cestování, ale k používání v kombinaci s VR headsety jako Oculus Rift nebo HTC Vive. Jelikož ještě nějaký čas potrvá, než se na trhu objeví bezdrátové brýle, přišli výrobci s alternativním způsobem, jak si nerušeně užívat virtuální realitu, aniž by hrozilo riziko zakopnutí či zamotání do kabelů. Na celém konceptu vlastně není nic složitého. Jedná se o relativně kompaktní herní PC, které lze připojit k připravenému batohu, přičemž zůstanou přístupné všechny porty i chlazení. Z toho vyplývá, že počítač lze v případě potřeby používat jako běžný desktop.
 
 
Zotac VR GO 2.0 přichází s upraveným designem, který zahrnuje barevné podsvícení Spectra 2.0 s řadou přizpůsobitelných efektů. Počítač o trochu zhubl, což se projevilo snížením hmotnosti ze 4,95 na 4,7 kg. Nošení na zádech by tedy mohlo být o něco pohodlnější. O výkonnostní boost se postará šestijádrový procesor Intel Core i7-8700T na architektuře Coffee Lake. To ej vlastně jediná výrazná změna v hardwaru, jinak totiž zůstala v nabídce 16G operační paměť DDR4, grafická karta Nvidia GeForce GTX 1070 nebo 240GB M.2/PCIe SSD (s možností rozšíření o 2,5" SATA disk). Celkový počet portů se sice snížil, ale novinkou je rozhraní USB Type-C. Kromě něj počítač nabízí šestici USB 3.0, dvojici HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, Gigabit Ethernet a samostatné 3,5mm jacky pro sluchátka i mikrofon.
 
 
Pro bezdrátovou konektivitu jsou připraveny technologie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0. Stejně elegantně jako u minulé generace zůstaly vyřešeny baterie. K dispozici jsou dvě 86,4Wh (6 000mAh) baterie, které lze vyměňovat bez nutnosti vypínání PC. Obě baterie by v součtu měly nabídnout výdrž 1,5 hodiny, což je méně než u předchůdce. Zotac VR GO 2.0 je dodáván s předinstalovaným operačním systémem Windows 10 Pro (místo Windows 10 Home). Na americkém trhu by se tento počítač pro virtuální realitu měl objevit co nevidět, ale cena zatím oznámena nebyla. Dodejme, že první generace stála 2 000 dolarů, v přepočtu bezmála 46 000 Kč bez DPH. A nástupce rozhodně nebude o mnoho levnější.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková