reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

ZOTAC si připravil novou řadu štíhlých herních počítačů

, , aktualita
ZOTAC si připravil novou řadu štíhlých herních počítačů
ZOTAC je společnost, která má už několik let velice bohatou nabídku malých počítačů, které však ve většině případů nemají vysoký výkon pro hry. To chce nyní ZOTAC napravit pomocí své GAMING Initiative. 
ZOTAC si připravil novou řadu štíhlých herních počítačů
V rámci iniciativy ZOTAC GAMING se tak na trh dostane řada nových herních počítačů, které si budou navenek velice podobné. Výrobce pro ně využije v podstatě identické skříně, které se budou lišit pouze svým zbarvením a případně nepodstatnými detaily, takže si můžeme uvést jen jednoho jejich zástupce: 
 
 
Půjde tak o počítače, jež na stole či pod ním zaberou jen minimum místa, ovšem o jejich rozměrech nám toho více napoví pohled na zadní část, z nějž je patrný také výběr komponent a uspořádání. 
 
 
ZOTAC se očividně spolehl na obvyklé a standardní hlavní komponenty, což je jednak základní deska (formát Mini ITX) a také běžná desktopová grafická karta, která bude sedět nad deskou a s jejím slotem PCIe 3.0 x16 bude propojena plochým kabelem. Otázka je, jaký zdroj ZOTAC využije a zda půjde o uvnitř skrytý model třeba formátu SFX, nebo něco nestandardního a také se můžeme ptát, jak bude chlazen procesor. 
 
 
Fotografie interiéru a podrobné specifikace zatím k dispozici nejsou, ale aspoň je tu přehled dodávaného příslušenství, které může čítat i klávesnici, myš a podložku. Co ale ZOTAC zatím prozradil? 
 
Konkrétně se dočkáme nejdříve modelu ZOTAC MEK1 Gaming PC, v němž bude firemní model karty s čipem GeForce GTX, procesor Intel Core, paměti DDR4 a rychlé úložné zařízení, čili DDR4. To bude doplněno o RGB podsvícení SPECTRA. Rozměry počítače jsou 414 x 118 x 393 mm . 
 
Firma v tiskovce pouze uvedla, že MEK1 obsahuje procesor vytvořený "novým" 14nm procesem, který je však nový už od generace Broadwell a pak GeForce GTX série 10, což je také samozřejmost. Nejvíce se tak bohužel podělil o možnosti podsvícení, které má více zón, osm úrovní intenzity, paměť pro své nastavení a plné RGB spektrum barev. 
 
 
Máme tu už ale specifikace jedné z verzí MEK1, které zahrnují čtyřjádrový Core i7-7700 a GeForce GTX 1070 Ti, dále 16 GB paměti DDR4 a kombinaci M.2 SSD pro PCIe a SATA pevného disku. To vše napájí 450W zdroj 
 
Zdroj: ZOTAC


reklama
reklama
reklama