www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC uvádí minipočítače ZBOX Q-Series s Quadro "Pascal"

ZOTAC uvádí minipočítače ZBOX Q-Series s Quadro "Pascal"
, , aktualita
Společnost ZOTAC přichází na trh s novými minipočítači, s jejichž výrobou má své hluboké zkušenosti a nyní připravila sérii ZBOX Q, která využívá grafické čipy NVIDIA generace Pascal, a to rovnou profesionální Quadro. 
K oblíbeným
reklama
ZOTAC ZBOX Q-Series Mini PC tak nejsou jen prosté nettopy pro běžné zákazníky, ale v podstatě malé pracovní stanice, což je na jednu stranu zajímavý produkt, ale otázka je, zda bude zajímavý i pro zákazníky, kteří ke své práci potřebují grafické čipy řady Quadro. Je totiž jasné, že malé rozměry budou vykoupeny i nižším výkonem a mizivou možností rozšíření či upgradu v porovnání s klasickými desktopovými pracovními stanicemi. Nicméně ZOTAC vyrábí svá mini PC v tak rozličných provedeních, že Q-Series se v nich snadno ztratí. 
 
 
ZBOX Q Series jsou vůbec první malé pracovní stanice firmy ZOTAC a dle ní také vůbec první mini PC s grafikami Quadro. Představeny byly na NAB Show v Las Vegas, kde se o nich návštěvníci možná dozvěděli více než my z tiskové zprávy. 
 
Obsahovat budou veškeré grafické čipy NVIDIA Quadro od modelu P1000 po P5000 připraveného i pro VR. P5000 má v herním světě ekvivalent v GeForce GTX 1080, ovšem zde můžeme tušit, že by mohlo jít spíše o mobilní verze čipů Quadro, takže ne s 2560 CUDA jádry, ale v konfiguraci 2048:128:64 (CUDA:TMU:ROP). I tak by to však byl oproti očekáváním slušný výkon. 
 
Všechny Q Series také budou založeny na procesorech Intel Core i5 či Core i7 a opět to pochopitelně budou mobilní verze procesorů. To je na počítač o tloušťce něco málo přes 7 cm slušná nabídka završená až 32 GB paměti DDR4, po jedné pozici pro M.2 SSD a 2,5" zařízení, dvěma RJ-45 gigabitového Ethernetu, Wi-Fi 802.11ac + Bluetooth 4.2, rozhraním USB 3.0, HDMI 2.0 a dle očekávání také kompatibilitou s VESA držáky. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD ViewSonic Elite XG270Q: hraní na 27" se 165 Hz a Quad HD
ViewSonic si připravil nový monitor, který bude vyhovovat zákazníkům neprahnoucím po Ultra HD, ale už ani Full HD. Quad HD je tak střední cesta šetrná i pro naše peněženky. ViewSonic XG270Q je také cenově výhodnější alternativa pro model XG270QG.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software Microsoft kupuje společnost ZeniMax a s ní i Bethesdu či id Software
Microsoft získal nový cenný skalp z řad herních společností. Do xboxového světa se bude nově řadit ZeniMax Media, mateřská společnost studia Bethesda Softworks. Microsoft tak získá i práva na mnohé známé herní řady. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy Trumpův ban WeChatu zablokoval soud. Říká, že Donald nemá důkazy
Americký prezident Donald Trump se rozhodl vydat výkonný příkaz, který měl uvalit ban na čínský komunikátor WeChat. Okresní soud mu to ale zatrhl a říká, že ban byl založen na základě nepodložených obvinění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači Muž odsouzen za těžbu kryptoměn na vědeckém superpočítači
34letý Australan si chtěl přivydělat těžbou kryptoměn, nezvolil k tomu ale tu nejšťastnější metodu. Místo svého hardwaru použil výpočetní techniku určenou pro vědecké účely, což mu vyneslo 15měsíční trest.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců Jensen Huang se formálně zaváže rozvíjet Arm ke spokojenosti zaměstnanců
Akvizici firmy Arm Ltd. NVIDIÍ ještě zdaleka nelze považovat za dokonanou a vypadá to, že NVIDIA se bude muset zavázat k řadě věcí, aby její záměr prošel skrz regulační orgány. To ostatně platí i pro SoftBank. 
Včera, aktualita, Jan Vítek