www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC uvádí minipočítače ZBOX Q-Series s Quadro "Pascal"

ZOTAC uvádí minipočítače ZBOX Q-Series s Quadro "Pascal"
, , aktualita
Společnost ZOTAC přichází na trh s novými minipočítači, s jejichž výrobou má své hluboké zkušenosti a nyní připravila sérii ZBOX Q, která využívá grafické čipy NVIDIA generace Pascal, a to rovnou profesionální Quadro. 
K oblíbeným
reklama
ZOTAC ZBOX Q-Series Mini PC tak nejsou jen prosté nettopy pro běžné zákazníky, ale v podstatě malé pracovní stanice, což je na jednu stranu zajímavý produkt, ale otázka je, zda bude zajímavý i pro zákazníky, kteří ke své práci potřebují grafické čipy řady Quadro. Je totiž jasné, že malé rozměry budou vykoupeny i nižším výkonem a mizivou možností rozšíření či upgradu v porovnání s klasickými desktopovými pracovními stanicemi. Nicméně ZOTAC vyrábí svá mini PC v tak rozličných provedeních, že Q-Series se v nich snadno ztratí. 
 
 
ZBOX Q Series jsou vůbec první malé pracovní stanice firmy ZOTAC a dle ní také vůbec první mini PC s grafikami Quadro. Představeny byly na NAB Show v Las Vegas, kde se o nich návštěvníci možná dozvěděli více než my z tiskové zprávy. 
 
Obsahovat budou veškeré grafické čipy NVIDIA Quadro od modelu P1000 po P5000 připraveného i pro VR. P5000 má v herním světě ekvivalent v GeForce GTX 1080, ovšem zde můžeme tušit, že by mohlo jít spíše o mobilní verze čipů Quadro, takže ne s 2560 CUDA jádry, ale v konfiguraci 2048:128:64 (CUDA:TMU:ROP). I tak by to však byl oproti očekáváním slušný výkon. 
 
Všechny Q Series také budou založeny na procesorech Intel Core i5 či Core i7 a opět to pochopitelně budou mobilní verze procesorů. To je na počítač o tloušťce něco málo přes 7 cm slušná nabídka završená až 32 GB paměti DDR4, po jedné pozici pro M.2 SSD a 2,5" zařízení, dvěma RJ-45 gigabitového Ethernetu, Wi-Fi 802.11ac + Bluetooth 4.2, rozhraním USB 3.0, HDMI 2.0 a dle očekávání také kompatibilitou s VESA držáky. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář