www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

ZOTAC ZBOX MA760: mini PC s FX-7600P APU

ZOTAC ZBOX MA760: mini PC s FX-7600P APU
, , aktualita
ZOTAC si připravil další model do své předlouhé řady minipočítačů ZBOX. Dostal označení MA760 a tentokrát jde o počítač založený na APU od AMD, které patří do generace Kaveri. Co všechno nám tedy MA760 nabídne?
K oblíbeným
reklama
V prvé řadě je to tedy APU generace Kaveri v pouzdře FP3 a konkrétně jde o model FX-7600P. Jeho označení by sice ukazovalo na procesory řady FX, které mezi APU rozhodně nepatří, protože nemají grafické jádro, ale v tomto případě skutečně jde o APU s jádrem Radeon. Patří mezi nízkospotřebové modely, ovšem jeho specifikace jsou na TDP pouhých 35 W skutečně zajímavé. Jde o čtyřjádrový čip se dvěma moduly Steamroller, který má k dispozici 2x 2 MB L2 cache a jeho jádra pracují na frekvenci 2,7 až 3,6 GHz. Pak tu je také Radeon R7 s 512 shadery (32 TMU a 8 ROP) na 600 až 686 MHz, takže jde o stejný počet shaderů, jaký má i dnešní nejlepší desktopové APU, model AMD A10-7870K. Můžeme tedy očekávat celkem slušný výkon integrované grafiky, která by měla stačit na řadu 3D her.

V předním panelu počítače jsou dva audio konektory, USB 3.0 kombinovaný s čtečkou karet SD a také sériový port. Vzadu najdeme anténní konektor rozhraní Wi-Fi 802.11ac, dva ethernetové RJ-45, dva USB 3.0 (další je pod krytem na pravém boku) a pak tu jsou také neobvykle čtyři DisplayPorty.

Celkové rozměry počítače jsou 188 x 188 x 51 mm a uvnitř něj je místo pro 2,5" úložné zařízení a dva moduly DDR3 SO-DIMM. V tomto případě bude vhodné si pořídit co nejrychlejší paměti, aby nezdržovaly grafický čip. Můžeme také předpokládat, že ZOTAC jako obvykle připraví barebone verzi bez disku a RAM a pak již vybavenou verzi s 500GB pevným diskem a 4 GB RAM.

Vedle této novinky ZOTAC zařadí do nabídky i modely EN970 a EN960. Oba jsou postaveny na procesoru Intel Core i5 5200U a jistém Nvidia GeForce GTX GPU. EN970 by měl nabídnout lepší hardwarovou výbavu než EN960, nástupce EN760 a EN860.

Zdroj: Fudzilla
reklama
Nejnovější články
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021 Další výkonná x86 konzole: GDP WIN Max 2021
V poslední době se roztrhl, či možná zatím jen značně natrhl pytel s herními počítači či konzolemi, které jsou založeny na x86 hardwaru a využívají moderní mobilní platformy firem Intel a AMD. Co nabídne GPD WIN Max 2021?
Dnes, aktualita, Jan Vítek