www.svethardware.cz
>
>
>

Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící

Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
, , aktualita
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
K oblíbeným
reklama
Měl by Facebook kontrolovat (cenzurovat) politické reklamy?
V anketě šlo hlasovat od 18.10.2019 do 31.10.2019. Počet hlasujících: 21
Ano 29 % 29% Nevím 0 % Ne 71 % 71%
V přednášce na Georgetown University se Mark Zuckerberg rozpovídal o tom, jak (ne)bude Facebook kontrolovat závadnost politických reklam, což je téma, které bude v přicházejících prezidentských volbách v USA hodně rezonujícím tématem. Řekl, že cenzurování politických reklam odporuje Prvnímu dodatku ústavy o svobodě slova a dle jeho názoru se soukromá společnost nemá co míchat do rozhodování o tom, kdo může říci svůj názor (resp. inzerovat) a komu něco takového zatrhne.
 
Facebook logo
 
Zuckerberg tvrdí, že uvažoval o úplném ukončení politických reklam. Z hlediska podnikání a kontroverze, kterou politické reklamy vzbuzují, by nešlo o problém, neboť tvoří jen malou část byznysu. Větší problém ale vidí v tom, že tyto reklamy jsou také formou vyjádření názoru a nepovažuje za správné, aby se upíral hlas menším lokálním kandidátům nebo skupinám, které by se jinak nedostaly moc ke slovu.
 
Neshodil však celou kontrolu reklam ze stolu. Řekl, že důležitější než to, co bylo řečeno, je to, kdo to řekl. Jinými slovy, když se bude lhát (říkat nepravdu) nebo říkat kontroverzní názory, ale bude se vědět, kdo tak činí, je vše v pořádku a není důvod takovou reklamu nemít na Facebooku. Podotkl, že si nemyslí, že lidé chtějí žít ve světě, kde budou technologické firmy rozhodovat o tom, který příspěvek je 100% správný podle nějak nastavených regulí. Myslí si, že v tomto by se mělo i chybovat, pustit do světa byť i nepravé informace (je-li znám autor), aby byla poskytnuta svoboda slova. A co si myslíte vy? Měl by Facebook cenzurovat politické reklamy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala