www.svethardware.cz
>
>
>

Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící

Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
, , aktualita
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
K oblíbeným
reklama
Měl by Facebook kontrolovat (cenzurovat) politické reklamy?
V anketě šlo hlasovat od 18.10.2019 do 31.10.2019. Počet hlasujících: 21
Ano 29 % 29% Nevím 0 % Ne 71 % 71%
V přednášce na Georgetown University se Mark Zuckerberg rozpovídal o tom, jak (ne)bude Facebook kontrolovat závadnost politických reklam, což je téma, které bude v přicházejících prezidentských volbách v USA hodně rezonujícím tématem. Řekl, že cenzurování politických reklam odporuje Prvnímu dodatku ústavy o svobodě slova a dle jeho názoru se soukromá společnost nemá co míchat do rozhodování o tom, kdo může říci svůj názor (resp. inzerovat) a komu něco takového zatrhne.
 
Facebook logo
 
Zuckerberg tvrdí, že uvažoval o úplném ukončení politických reklam. Z hlediska podnikání a kontroverze, kterou politické reklamy vzbuzují, by nešlo o problém, neboť tvoří jen malou část byznysu. Větší problém ale vidí v tom, že tyto reklamy jsou také formou vyjádření názoru a nepovažuje za správné, aby se upíral hlas menším lokálním kandidátům nebo skupinám, které by se jinak nedostaly moc ke slovu.
 
Neshodil však celou kontrolu reklam ze stolu. Řekl, že důležitější než to, co bylo řečeno, je to, kdo to řekl. Jinými slovy, když se bude lhát (říkat nepravdu) nebo říkat kontroverzní názory, ale bude se vědět, kdo tak činí, je vše v pořádku a není důvod takovou reklamu nemít na Facebooku. Podotkl, že si nemyslí, že lidé chtějí žít ve světě, kde budou technologické firmy rozhodovat o tom, který příspěvek je 100% správný podle nějak nastavených regulí. Myslí si, že v tomto by se mělo i chybovat, pustit do světa byť i nepravé informace (je-li znám autor), aby byla poskytnuta svoboda slova. A co si myslíte vy? Měl by Facebook cenzurovat politické reklamy?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů