www.svethardware.cz
>
>
>

3D tiskem se vyrábí už i speciální drinky

3D tiskem se vyrábí už i speciální drinky
, , aktualita
Že se 3D tisk nedá použít při výrobě nápojů? Společnost PRINT A DRINK ukazuje, že to možné je. Díky technologii 3D tisku vytváří v nápojích nejrůznější obrazce, takže se obyčejný drink stává uměleckým dílem.reklama
Technologie 3D tisku je známá především díky svému využití v robotice, stavebnictví či medicíně. 3D tištěné modely orgánů pomáhají zachraňovat životy, díky této technologii mohl vzniknout i průzkumný robot, který se pohybuje pomocí vlnění těla.

Méně obvyklé jsou 3D tiskárny, které dokážou vytvořit jídlo. Takové zařízení vytiskne vrstvu po vrstvě například těstoviny nebo nejrůznější cukrovinky. Podobnou 3D tiskárnu na jídlo vyvinuli například vědci z Columbia University. Společnost PRINT A DRINK nabízí však něco jiného. Jedná se o spojení technologie a designu. Pomocí robotického ramene s tiskovou hlavicí ozdobí nápoj nejrůznějšími obrazci.

PRINT A DRINK používá k tomuto procesu roboty od společnosti KUKA, konkrétně model KUKA LBR iiwa. Ti do nápoje pomocí robotického ramene doslova naočkují drobné barevné kapky, a vznikne tak zajímavý koktejl se vzorem uprostřed. Proces tisku má trvat okolo jedné minuty a je možné takto vytvořit mnoho druhů nápojů se vzory.

Robotické rameno od společnosti KUKA netiskne obrazce vrstvu po vrstvě, jak je tomu u 3D tisku obyčejně zvykem. Do nápoje ve sklenici ale v prostoru vytvaruje požadovaný vzor jen pomocí malých barevných kapek, které se nesmíchají s okolní kapalinou. Pokud však někdo takový nápoj promíchá, umělecké dílo nenávratně zmizí.

Za tímto nápadem stojí Benjamin Greimel z Univerzity umění a designu v rakouském Linci. Benjamin Greimel prohlašuje, že jeho 3D tištěné koktejly jsou vyráběny pouze z vysoce kvalitních přísad, přesné složení je ale drženo v tajnosti. Nejedná se zároveň o žádnou levnou záležitost, je zřejmé, že 3D tištěný drink bude k vidění jen v nabídkách velmi luxusních barů a restaurací. Drink s precizně vytištěným obrazcem je však až škoda vypít a dílo zničit.

Zdá se, že co se týče šílených nápadů, jak využít 3D tisk, společnost PRINT A DRINK se nemá za co stydět. Je však zřejmé, že tyto luxusní drinky se mezi širokou veřejnost nerozšíří ve velké míře, ale bude se jednat spíš o zvláštní výstřednost.

Zdroje: 3ders.org, printadrink.at
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek