www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD pozdrží setkání s analytiky, promýšlí strategii

AMD pozdrží setkání s analytiky, promýšlí strategii
, , aktualita
Společnost AMD dle všeho nebude v obvyklém termínu pořádat své setkání s investory, čili 'Financial Analyst Day' (FAD). Ten se chystá až na příští rok, přičemž důvodem má být to, že firma chce promyslit a přehodnotit svou produktovou roadmap.reklama
Co se týče věčného rivala AMD, čili společnosti Intel, pak ta již svou tradiční listopadovou akci pro investory pořádala. Díky tomu jsme se mohli dozvědět o tom, že firma se chystá využít zbrusu nové paměti 3D NAND pro svá nadcházející SSD a také byla řeč o 5. a 6. generaci procesorů Core, tedy Broadwell a Skylake. Intel má zkrátka ve své produktové roadmap pro PC a nejbližší dobu jasno, ale to samé se evidentně nedá říci o AMD.

AMD tak dle serveru Hexus.net posune svůj Financial Analyst Day do roku 2015, takže se o jeho produktové strategii pro nejbližší období jen tak něco nedozvíme. Již dříve ale firma poskytla nějaké nové informace o chystaných výkonných i úsporných APU s kódovým označením Carrizo, jež mají za úkol nahradit Kaveri a Beema. Vedle toho se chystá i nástup technologie FreeSync jako konkurence pro NVIDIA G-Sync, takže ohledně blízké budoucnosti AMD také nejsme úplně "v lese".

Nicméně investory samozřejmě zajímá také aktuální finanční situace firmy a my zase čekáme na některé produkty, a to především novou generaci Radeonů jako reakci na GeForce GTX 900. Je také třeba zohlednit, že AMD nedávno vystřídalo svého CEO. Na místo Rory Reada přišla Lisa Su, která jistě nepůjde přesně ve vyznačených šlépějích svého předchůdce. Podobné zdržení ostatně nastalo i v roce 2011, kdy Read nahradil tehdejšího CEO Dirka Meyera.

AMD však zatím neuvedlo, jaké jsou oficiální důvody pozdržení FAD a ani kdy se bude konat. Mluví se o lednu až únoru, což je přibližně i doba, kdy má být oficiálně představena nová generace Radeonů pod vedením R9 390X. Jeho první benchmarky jsou již na světě, ale zatím nelze ověřit, zda jsou pravdivé.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek