www.svethardware.cz
>
>

Anketa: Výrobce základních desek?

Anketa: Výrobce základních desek?
, , anketa
Kterého současného výrobce desktopových základních desek dostupných na našem trhu máte v největší oblibě? Je to jeden z čtveřice výrobců s největším podílem na trhu (ASRock, Asus, Gigabyte, MSI), nebo preferujete jiného?reklama
Před 10 roky by anketa byla výrazně pestřejší, ale čas byl pro některé výrobce neúprosný a dnes na mě můžeme už jen vzpomínat (Abit, DFI, EPox, Soltek a další). Mezi možnostmi záměrně nejsou výrobci ryze serverových řešení, jelikož by takové srovnání nebylo korektní.

Pokud někoho napadne Intel, ten začátkem roku 2013 oznámil konec výroby vlastních desktopových základních desek, takže např. zástupce s aktuálními chipsety Z97 a X99 už v jeho nabídce nenajdeme. Podobně je na tom ZOTACSapphire a základní desky ECS od výrobce Elitegroup z našeho trhu už před delší dobou zmizely.

Váš počítač potřebuje upgrade? Přečtěte si náš návod, jak vybrat základní desku.

V případě zájmu o to, jak se základní desky vyrábí, doporučujeme reportáž z naší loňské návštěvy továrny Gigabyte v Nan-Ping na Taiwanu. A teď už k naší anketní otázce ohledně Vámi preferovaného výrobce základních desek (v diskuzi můžete uvést své důvody).
Anketa: Kterého výrobce desktopových základních desek nejvíce preferujete?
V anketě šlo hlasovat od 14.1.2015 do 14.1.2016. Počet hlasujících: 236
ASRock 3 % 3% Asus 33 % 33% Biostar 0 % EVGA 0 % Gigabyte 50 % 50% MSI 13 % 13%
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení Windows 10 jsou dle Microsoftu už na 400 milionech zařízení
Microsoft dle aktuálních údajů v posledním půlroce značně pokročil v rozšiřování systému Windows 10. Z březnových 270 milionů instalací se postupně dostal až na dnešních 400 milionů. Znamená to, že W10 se rozšiřuje rychleji než kterýkoliv jeho předchůdce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře