www.svethardware.cz
>
>

Chcete si vydělat peníze? Fiat-Chrysler dá až $1500 za nalezení bugů

Chcete si vydělat peníze? Fiat-Chrysler dá až $1500 za nalezení bugů
, , aktualita
Stále větší množství softwaru v autech nese také riziko softwarových chyb. Společnost Fiat-Chrysler už nechce platit stamilionové pokuty a nabízí až $1500 tomu, kdo nalezne chybu v softwaru auta tohoto koncernu.reklama
V létě 2015 bylo zveřejněno, že automobil Jeep Cherokee je možné hacknout a vzdáleně neoprávněně ovládat. Společnost pak musela svolat okolo 1,4 milionu vozů vybavených systémem Uconnect do servisů a vysloužila si také obrovskou pokutu 105 milionů dolarů. Podobným pokutám se chce do budoucna vyhnout a nabízí tedy speciální program pro ty, kterým se podaří nabourat softwarové systémy auta a najdou závažnou chybu. Tato kampaň byla spuštěna na Bugcrowdu a za nalezení chyby bude vyplaceno $150 až $1500 podle její závažnosti.


Jeep Cherokee


Fiat-Chrysler (FCA) tímto chce podnítit výzkum a hledání chyb tak, aby zákazníci mohli jezdit v bezpečnějších autech. FCA je nicméně veřejností poněkud kritizováno za výši odměn. Sice lepší než nic, ale např. Tesla má na Bugcrowdu také rozjetou podobnou kampaň v rozmezí $100 až do $10000.

Najdete tu také společnosti s menšími odměnami jako je Spotify (do $2500) nebo AVG (do $1000). Na druhou stranu takový Facebook už v minulosti vyplatil $12500 Indovi za nalezení chyby, která umožňovala mazat fotografie jiným nebo $10000 10letému Finovi, který zjistil, jak mazat příspěvky na Instagramu jiných uživatelů. Pro zajímavost, Microsoft nabízí až 100 tisíc dolarů za chybu. Pro zisk takové odměny ale musí jít pochopitelně o něco extrémně závažného.

Zdroj: Bugcrowd, theregister.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik