reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem

23.8.2019, Kateřina Hoferková, aktualita
2021: A SpaceX Odyssey: deepfake video s Elonem Muskem
Deepfake videomontáže jsou neustále propracovanější a lepší. Společně s hrozbou, kterou mohou představovat, skrývají také spoustu zábavy. Nedávno se na YouTube objevilo video od Ctrl Shift Face, kde si Elon Musk zahrál ve filmu 2001: Vesmírná odysea. 
Deepfake videa jsou vytvářena s pomocí umělé inteligence a spočívají v kombinaci již existujících videí, do kterých je přidán například jiný obličej. Kromě vytváření falešné pornografie, kde se herečkám nahrazují jejich tváře tvářemi známých celebrit, může být technologie používaná k vytváření fake news a nepravdivého obsahu. Její potenciál se ale skrývá také v zábavě. Může tak vzniknout třeba situace, kdy si Elon Musk, CEO společnosti SpaceX nebo firmy Tesla, zahraje už v dávno natočeném filmu 2001: Vesmírná odysea, který vznikl podle románu Arthura C. Clarka v roce 1968. 

Autoři deepfake videa, jež mají na YouTube kanál pod jménem Ctrl Shift Face, si také pohráli s názvem a z anglického titulu 2001: A Space Odyssey vznikl nový 2021: A SpaceX Odyssey, který odkazuje právě na Muskovu kosmickou společnost. Tvůrci ze Ctrl Shift Face jsou známí tvorbou zábavných deepfake videí a tentokrát nechali vzniknout Muskovu vlastní vesmírnou odyseu. Kromě přidaných nápisů SpaceX je možné v čase videa 1 minuta a 18 sekund zahlédnout i rychle letící červený Tesla Roadster, který prosviští přes záběr v pozadí. 
 

V deepfake videu je tvář herce jménem Keir Dullea, jenž hraje v originálním filmu astronauta Davida Bowmana, nahrazena obličejem Elona Muska. V téměř čtyřminutovém videu je tak možné Elona Muska vidět ve vážné promluvě s HALem 9000, počítačem s umělou inteligencí, který je bohužel až moc plně odevzdaný misi. Tento počítač ve videomontáži s Elonem Muskem nadaboval Rupert Degas. 

Zdroj: youtube.com 


reklama