3DMark Port Royal: jak jej zvládá dnešní hi-end?

3DMark Port Royal: jak jej zvládá dnešní hi-end?
, , aktualita
3DMark Port Royal by měl být schopen vymačkat maximum z moderních počítačů vybavených kartami GeForce RTX. Podívejme se na to, jak se mu to daří s hi-endem, a to navíc velice slušně přetaktovaným. 
K oblíbeným
reklama
3DMark Port Royal přijde na trh 8. ledna, a to v rámci aktualizace s cenou 3 dolarů, případně jako součást nově pořízeného balíku 3DMark Advanced Edition za 30 dolarů, anebo zdarma pro majitele 3DMark Professional Edition. Je to tak dobře načasováno akorát před startem CES 2019, na němž by se také mohly představit nové grafické karty GeForce RTX 2060. Od nich očekáváme stejnou výbavu jako od ostatních RTX, čili jádra RT i Tensor, ale samozřejmě jich bude méně, a tedy s nižším výkonem. 
 
 
Ten se ani zdaleka nebude moci srovnávat s tím, co na akci GALAX GOC 2018 v Ho Či Minově Městě předvedly karty Galax RTX 2080 Ti, které si vzali do parády profesionální overclockeři. Ti už se mohli předhánět v tom, kdo docílí vyššího skóre v testu 3DMark Port Royal a do čela se přitom dostal Tobias "Rauf" Bergström, který dokázal GPU své karty vyhnat na tak 2640 MHz a paměti na 2088 MHz. To samozřejmě není možné bez opravdu výkonného chlazení, takže tento test si jako obvykle vyžádal tekutý dusík. 
 
 
Rauf stejně jako ostatní využil procesor Intel Core i9-9900K, a to na desce ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX/ac a v testu Port Royal dosáhl v rozlišení 1440p skóre 11069 bodů. 
 
 
Co se týče snímkovací frekvence, ta se i na takovémto hardwaru pohybovala jen na průměrných 51,25 FPS, takže je zřejmé, že test Port Royal je opravdu náročný. Je samozřejmě v podstatě jedno, jestli v 3DMarku má hi-end sestava 50, nebo 300 FPS, ostatně před řadou let jsme byli zvyklí spíše na slideshow než na plynulý obraz testů. Důležité je především to, aby test byl i do budoucna konzistentní a výsledky opravdu odpovídaly výkonu dané sestavy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala