3DMark Port Royal: jak jej zvládá dnešní hi-end?

3DMark Port Royal: jak jej zvládá dnešní hi-end?
, , aktualita
3DMark Port Royal by měl být schopen vymačkat maximum z moderních počítačů vybavených kartami GeForce RTX. Podívejme se na to, jak se mu to daří s hi-endem, a to navíc velice slušně přetaktovaným. 
K oblíbeným
reklama
3DMark Port Royal přijde na trh 8. ledna, a to v rámci aktualizace s cenou 3 dolarů, případně jako součást nově pořízeného balíku 3DMark Advanced Edition za 30 dolarů, anebo zdarma pro majitele 3DMark Professional Edition. Je to tak dobře načasováno akorát před startem CES 2019, na němž by se také mohly představit nové grafické karty GeForce RTX 2060. Od nich očekáváme stejnou výbavu jako od ostatních RTX, čili jádra RT i Tensor, ale samozřejmě jich bude méně, a tedy s nižším výkonem. 
 
 
Ten se ani zdaleka nebude moci srovnávat s tím, co na akci GALAX GOC 2018 v Ho Či Minově Městě předvedly karty Galax RTX 2080 Ti, které si vzali do parády profesionální overclockeři. Ti už se mohli předhánět v tom, kdo docílí vyššího skóre v testu 3DMark Port Royal a do čela se přitom dostal Tobias "Rauf" Bergström, který dokázal GPU své karty vyhnat na tak 2640 MHz a paměti na 2088 MHz. To samozřejmě není možné bez opravdu výkonného chlazení, takže tento test si jako obvykle vyžádal tekutý dusík. 
 
 
Rauf stejně jako ostatní využil procesor Intel Core i9-9900K, a to na desce ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX/ac a v testu Port Royal dosáhl v rozlišení 1440p skóre 11069 bodů. 
 
 
Co se týče snímkovací frekvence, ta se i na takovémto hardwaru pohybovala jen na průměrných 51,25 FPS, takže je zřejmé, že test Port Royal je opravdu náročný. Je samozřejmě v podstatě jedno, jestli v 3DMarku má hi-end sestava 50, nebo 300 FPS, ostatně před řadou let jsme byli zvyklí spíše na slideshow než na plynulý obraz testů. Důležité je především to, aby test byl i do budoucna konzistentní a výsledky opravdu odpovídaly výkonu dané sestavy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková