3DMark Port Royal: jak jej zvládá dnešní hi-end?

3DMark Port Royal: jak jej zvládá dnešní hi-end?
, , aktualita
3DMark Port Royal by měl být schopen vymačkat maximum z moderních počítačů vybavených kartami GeForce RTX. Podívejme se na to, jak se mu to daří s hi-endem, a to navíc velice slušně přetaktovaným. 
K oblíbeným
reklama
3DMark Port Royal přijde na trh 8. ledna, a to v rámci aktualizace s cenou 3 dolarů, případně jako součást nově pořízeného balíku 3DMark Advanced Edition za 30 dolarů, anebo zdarma pro majitele 3DMark Professional Edition. Je to tak dobře načasováno akorát před startem CES 2019, na němž by se také mohly představit nové grafické karty GeForce RTX 2060. Od nich očekáváme stejnou výbavu jako od ostatních RTX, čili jádra RT i Tensor, ale samozřejmě jich bude méně, a tedy s nižším výkonem. 
 
 
Ten se ani zdaleka nebude moci srovnávat s tím, co na akci GALAX GOC 2018 v Ho Či Minově Městě předvedly karty Galax RTX 2080 Ti, které si vzali do parády profesionální overclockeři. Ti už se mohli předhánět v tom, kdo docílí vyššího skóre v testu 3DMark Port Royal a do čela se přitom dostal Tobias "Rauf" Bergström, který dokázal GPU své karty vyhnat na tak 2640 MHz a paměti na 2088 MHz. To samozřejmě není možné bez opravdu výkonného chlazení, takže tento test si jako obvykle vyžádal tekutý dusík. 
 
 
Rauf stejně jako ostatní využil procesor Intel Core i9-9900K, a to na desce ASRock Z390 Phantom Gaming-ITX/ac a v testu Port Royal dosáhl v rozlišení 1440p skóre 11069 bodů. 
 
 
Co se týče snímkovací frekvence, ta se i na takovémto hardwaru pohybovala jen na průměrných 51,25 FPS, takže je zřejmé, že test Port Royal je opravdu náročný. Je samozřejmě v podstatě jedno, jestli v 3DMarku má hi-end sestava 50, nebo 300 FPS, ostatně před řadou let jsme byli zvyklí spíše na slideshow než na plynulý obraz testů. Důležité je především to, aby test byl i do budoucna konzistentní a výsledky opravdu odpovídaly výkonu dané sestavy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář