reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

3DMark Port Royal přijde 8. ledna, už tu máme video

10.12.2018, Jan Vítek, aktualita
3DMark Port Royal přijde 8. ledna, už tu máme video
3DMark Port Royal je nejnovější benchmark, který se zaměří na DXR, čili ray tracing pod DirectX. Nyní už víme, že jeho finální verze dorazí na trh 8. ledna, čili těsně před CES. Především se ale už můžeme podívat na video.
UL Benchmarks představili svůj 3DMark Port Royal už před řadou dní, ale to dali k dispozici jen pár snímků. Půjde o test, který bude vyhrazen zatím jen majitelům grafických karet GeForce RTX 2000, které podporují ray tracing a nyní už víme, že ti si jej budou moci vyzkoušet 8. ledna. Zájem asi bude i vzhledem k tomu, že dnes není zatím moc možností, jak si ray tracing na těchto kartách vyzkoušet. 
 
 
A jak se dalo očekávat, tento benchmark z prostředí vesmírného přístavu bude plný světla, zrcadlových povrchů a vrhaných stínů, aby se ray tracing skutečně ukázal v celé své kráse. Součástí onoho honosného přístavu budou také jacísi robotičtí zombíci, kteří se nebudou moc hýbat a to je v podstatě dobře, protože animace nebyla nikdy silná stránka Futuremarku, ať se nyní jmenuje jakkoliv. Ve videu můžeme vidět také animaci a fyziku kapalin, což také vypadá všelijak, jen ne přirozeně. 
 
 
UL Benchmarks sami uvádí, že 3DMark Port Royal poskytuje "realistický a praktický příklad" toho, co můžeme očekávat od ray tracingu v budoucích hrách. Jak se dalo očekávat, odrazy a stíny jsou skutečně výtečně podané, a to tak, jak nám klasická rasterizace nedokáže zajistit. Benchmark si můžeme ve videu přehrát i v rozlišení 2560 x 1440, ale zatím se nedozvíme, na jaké rozlišení bude stačit dostupný hardware. 
 
Od 8 ledna 2019 si tak budeme moci pořídit 3DMark Advanced Edition za 30 dolarů, jehož součástí bude právě i Port Royal. Pokud již 3DMark někdo má koupený, upgrade s Port Royal jej vyjde na 3 dolary, přičemž lidé s předplaceným 3DMark Professional Edition k němu samozřejmě dostanou přístup v rámci toho, co už si zaplatili. 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama