www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

7nm APU od AMD pro budoucí PlayStation jsou chystaná na 3. kvartál 2020

7nm APU od AMD pro budoucí PlayStation jsou chystaná na 3. kvartál 2020
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že AMD si chystá APU pro budoucí konzoli PlayStation firmy Sony, která jsou připravována pro 3. kvartál příštího roku. Půjde přitom o 7nm čipy a je otázka, jestli to bude ještě první verze této technologie, nebo už druhá s EUV.
K oblíbeným
reklama
Že bude v příští generaci herních konzolí Sony využito APU od firmy AMD, to jsme očekávali tak nějak automaticky, protože si lze těžko představit něco jiného. Otázka zněla, co to bude a kdy to přijde. 
 
APU v PlayStation 4
 
My jsme zrovna nedávno mluvili o APU AMD Gonzalo, které by měly být využity právě i v další PlayStation, ale také v konkurenčním Xboxu. AMD už má evidentně k dispozici vzorky těchto čipů, takže už ví, jak jsou na tom a díky tomu se už skutečně daly očekávat informace o tom, kdy budou nová APU připravena. 
 
Server DigiTimes mluví o tom, že nová 7nm APU pro konzole budou připravena ve 3. kvartálu 2020, ale co to znamená? Budou snad od tohoto kvartálu teprve k dispozici pro výrobce konzolí, nebo to znamená už jejich nástup na trh v hotových produktech? Dalo by se očekávat, že Sony a Microsoft se budou snažit své nové konzole vyslat na trh v tu nejlepší dobu a to je rozhodně předvánoční nákupní sezóna. Ve 3. kvartálu by tak mohl být už v plné síle marketingový hype a od 4. kvartálu by se dala očekávat dostupnost samotných konzolí, ale to je jen předpoklad, nicméně je založen na už starších zprávách, které udávaly, že nová PlayStation dorazí v druhé polovině roku 2020. 
 
Ze zprávy se ještě dozvídáme, že APU pro Sony budou pouzdřit a testovat firmy Advanced Semiconductor Engineering (ASE) a Siliconware Precision Industries (SPIL) a lze očekávat, že samotné AMD pro výrobu těchto čipů použije kapacity TSMC, i když teoreticky by to mohlo jít i u Samsungu. AMD by tak u TSMC vyrábělo nejen své veškeré procesory založené na Zen 2, ale také nové generace grafik a pak i APU pro konzole, čímž by se z něj stal jeden z největších odběratelů 7nm čipů. Ostatně konzole PlayStation 4 se už prodalo téměř 100 milionů kusů a lidé jsou už natěšeni na novou generaci, která přijde po cca sedmi letech. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře