www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

7nm APU od AMD pro budoucí PlayStation jsou chystaná na 3. kvartál 2020

7nm APU od AMD pro budoucí PlayStation jsou chystaná na 3. kvartál 2020
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že AMD si chystá APU pro budoucí konzoli PlayStation firmy Sony, která jsou připravována pro 3. kvartál příštího roku. Půjde přitom o 7nm čipy a je otázka, jestli to bude ještě první verze této technologie, nebo už druhá s EUV.
K oblíbeným
reklama
Že bude v příští generaci herních konzolí Sony využito APU od firmy AMD, to jsme očekávali tak nějak automaticky, protože si lze těžko představit něco jiného. Otázka zněla, co to bude a kdy to přijde. 
 
APU v PlayStation 4
 
My jsme zrovna nedávno mluvili o APU AMD Gonzalo, které by měly být využity právě i v další PlayStation, ale také v konkurenčním Xboxu. AMD už má evidentně k dispozici vzorky těchto čipů, takže už ví, jak jsou na tom a díky tomu se už skutečně daly očekávat informace o tom, kdy budou nová APU připravena. 
 
Server DigiTimes mluví o tom, že nová 7nm APU pro konzole budou připravena ve 3. kvartálu 2020, ale co to znamená? Budou snad od tohoto kvartálu teprve k dispozici pro výrobce konzolí, nebo to znamená už jejich nástup na trh v hotových produktech? Dalo by se očekávat, že Sony a Microsoft se budou snažit své nové konzole vyslat na trh v tu nejlepší dobu a to je rozhodně předvánoční nákupní sezóna. Ve 3. kvartálu by tak mohl být už v plné síle marketingový hype a od 4. kvartálu by se dala očekávat dostupnost samotných konzolí, ale to je jen předpoklad, nicméně je založen na už starších zprávách, které udávaly, že nová PlayStation dorazí v druhé polovině roku 2020. 
 
Ze zprávy se ještě dozvídáme, že APU pro Sony budou pouzdřit a testovat firmy Advanced Semiconductor Engineering (ASE) a Siliconware Precision Industries (SPIL) a lze očekávat, že samotné AMD pro výrobu těchto čipů použije kapacity TSMC, i když teoreticky by to mohlo jít i u Samsungu. AMD by tak u TSMC vyrábělo nejen své veškeré procesory založené na Zen 2, ale také nové generace grafik a pak i APU pro konzole, čímž by se z něj stal jeden z největších odběratelů 7nm čipů. Ostatně konzole PlayStation 4 se už prodalo téměř 100 milionů kusů a lidé jsou už natěšeni na novou generaci, která přijde po cca sedmi letech. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková