www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

7nm APU od AMD pro budoucí PlayStation jsou chystaná na 3. kvartál 2020

7nm APU od AMD pro budoucí PlayStation jsou chystaná na 3. kvartál 2020
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že AMD si chystá APU pro budoucí konzoli PlayStation firmy Sony, která jsou připravována pro 3. kvartál příštího roku. Půjde přitom o 7nm čipy a je otázka, jestli to bude ještě první verze této technologie, nebo už druhá s EUV.
K oblíbeným
reklama
Že bude v příští generaci herních konzolí Sony využito APU od firmy AMD, to jsme očekávali tak nějak automaticky, protože si lze těžko představit něco jiného. Otázka zněla, co to bude a kdy to přijde. 
 
APU v PlayStation 4
 
My jsme zrovna nedávno mluvili o APU AMD Gonzalo, které by měly být využity právě i v další PlayStation, ale také v konkurenčním Xboxu. AMD už má evidentně k dispozici vzorky těchto čipů, takže už ví, jak jsou na tom a díky tomu se už skutečně daly očekávat informace o tom, kdy budou nová APU připravena. 
 
Server DigiTimes mluví o tom, že nová 7nm APU pro konzole budou připravena ve 3. kvartálu 2020, ale co to znamená? Budou snad od tohoto kvartálu teprve k dispozici pro výrobce konzolí, nebo to znamená už jejich nástup na trh v hotových produktech? Dalo by se očekávat, že Sony a Microsoft se budou snažit své nové konzole vyslat na trh v tu nejlepší dobu a to je rozhodně předvánoční nákupní sezóna. Ve 3. kvartálu by tak mohl být už v plné síle marketingový hype a od 4. kvartálu by se dala očekávat dostupnost samotných konzolí, ale to je jen předpoklad, nicméně je založen na už starších zprávách, které udávaly, že nová PlayStation dorazí v druhé polovině roku 2020. 
 
Ze zprávy se ještě dozvídáme, že APU pro Sony budou pouzdřit a testovat firmy Advanced Semiconductor Engineering (ASE) a Siliconware Precision Industries (SPIL) a lze očekávat, že samotné AMD pro výrobu těchto čipů použije kapacity TSMC, i když teoreticky by to mohlo jít i u Samsungu. AMD by tak u TSMC vyrábělo nejen své veškeré procesory založené na Zen 2, ale také nové generace grafik a pak i APU pro konzole, čímž by se z něj stal jeden z největších odběratelů 7nm čipů. Ostatně konzole PlayStation 4 se už prodalo téměř 100 milionů kusů a lidé jsou už natěšeni na novou generaci, která přijde po cca sedmi letech. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek1 komentář