www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

7nm APU od AMD pro budoucí PlayStation jsou chystaná na 3. kvartál 2020

7nm APU od AMD pro budoucí PlayStation jsou chystaná na 3. kvartál 2020
, , aktualita
Server Digitimes informuje, že AMD si chystá APU pro budoucí konzoli PlayStation firmy Sony, která jsou připravována pro 3. kvartál příštího roku. Půjde přitom o 7nm čipy a je otázka, jestli to bude ještě první verze této technologie, nebo už druhá s EUV.
K oblíbeným
reklama
Že bude v příští generaci herních konzolí Sony využito APU od firmy AMD, to jsme očekávali tak nějak automaticky, protože si lze těžko představit něco jiného. Otázka zněla, co to bude a kdy to přijde. 
 
APU v PlayStation 4
 
My jsme zrovna nedávno mluvili o APU AMD Gonzalo, které by měly být využity právě i v další PlayStation, ale také v konkurenčním Xboxu. AMD už má evidentně k dispozici vzorky těchto čipů, takže už ví, jak jsou na tom a díky tomu se už skutečně daly očekávat informace o tom, kdy budou nová APU připravena. 
 
Server DigiTimes mluví o tom, že nová 7nm APU pro konzole budou připravena ve 3. kvartálu 2020, ale co to znamená? Budou snad od tohoto kvartálu teprve k dispozici pro výrobce konzolí, nebo to znamená už jejich nástup na trh v hotových produktech? Dalo by se očekávat, že Sony a Microsoft se budou snažit své nové konzole vyslat na trh v tu nejlepší dobu a to je rozhodně předvánoční nákupní sezóna. Ve 3. kvartálu by tak mohl být už v plné síle marketingový hype a od 4. kvartálu by se dala očekávat dostupnost samotných konzolí, ale to je jen předpoklad, nicméně je založen na už starších zprávách, které udávaly, že nová PlayStation dorazí v druhé polovině roku 2020. 
 
Ze zprávy se ještě dozvídáme, že APU pro Sony budou pouzdřit a testovat firmy Advanced Semiconductor Engineering (ASE) a Siliconware Precision Industries (SPIL) a lze očekávat, že samotné AMD pro výrobu těchto čipů použije kapacity TSMC, i když teoreticky by to mohlo jít i u Samsungu. AMD by tak u TSMC vyrábělo nejen své veškeré procesory založené na Zen 2, ale také nové generace grafik a pak i APU pro konzole, čímž by se z něj stal jeden z největších odběratelů 7nm čipů. Ostatně konzole PlayStation 4 se už prodalo téměř 100 milionů kusů a lidé jsou už natěšeni na novou generaci, která přijde po cca sedmi letech. 
 
Zdroj: Digitimes 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek