www.svethardware.cz
>
>
>
>

7nm NVIDIA Ampere prý v první polovině 2020

7nm NVIDIA Ampere prý v první polovině 2020
, , aktualita
Nové informace o příští grafické generaci společnosti NVIDIA přicházejí na světlo světa díky zprávě z Igor's Lab a pak tu také máme nové certifikační údaje od EEC. To vše si můžeme dát do souvislostí se zprávou od Digitimes.
K oblíbeným
reklama
Jde v podstatě už o třetí potvrzení toho, že se NVIDIA Ampere chystají vstoupit na trh v příštím roce, přičemž od Igor's Lab se dozvídáme, že by to měla být jeho první polovina. Server Digitimes přitom již dříve uvedl, že Ampere bude vyrábět Samsung pomocí svého 7nm procesu a že tato generace přijde na trh v příštím roce, takže nové informace nejsou vůbec překvapivé a to je jedině dobře. Navíc můžeme oba tyto zdroje brát jako vysoce spolehlivé, jak se ukazuje na základě toho, co sdělovaly dříve a jaká byla skutečnost. 
 
 
Server wccftech ještě k tomu vyšťoural v záznamech ECC certifikací označení čipů GA104 a pak konkrétněji GA104-400. To ukazuje právě na Ampere, ovšem na základě tohoto záznamu nelze tvrdit vůbec nic, protože jde jen o registraci názvů případných produktů. Pokud bychom v tom ale chtěli něco hledat, pak čip GA104 ukazuje na Ampere pro novou vyšší třídu (nástupce RTX 2080 Super). 
 
 
Zatím ovšem nelze bezpečně říci ani to, že NVIDIA s Ampere počítá pro nové herní karty. Ostatně, jak dobře víme, generace Volta se herním grafikám zcela vyhnula, i když to samozřejmě automaticky neznamená, že se historie bude opakovat. Ostatně NVIDIA tehdy připravovala Turingy a svou RTX revoluci a nyní by ji snad měla podpořit novým hardwarem, který zvládne kvalitnější ray tracing. Vedle toho se také už probudila konkurence, od níž v dohledné době očekáváme soupeře i pro RTX 2080 Ti, což NVIDIA si také nebude chtít nechat jen tak. 
 
Zvědaví také můžeme být na to, jak se předvede 7nm EUV proces firmy Samsung. To je zatím velká otázka, což by ostatně platilo i v případě, kdyby si NVIDIA vybrala odpovídající technologii u TSMC. 7nm s EUV totiž bude výrazně odlišný od dnes používaného 7nm procesu pro výrobu Zen 2 a Navi, takže i v případě AMD můžeme jen čekat na to, jak se ukáže v praxi. Stejně tak vůbec neznáme důvody, proč si NVIDIA vybrala Samsung a ne svého dlouholetého partnera v podobě TSMC. Jde o kvalitu, cenu, výrobní kapacitu nebo kombinaci více faktorů?
 
V každém případě bude i příští rok velice úrodný na nový hardware a za to můžeme být vděční především společnosti AMD, ale samozřejmě i technologickému nástupu firmy TSMC. AMD má navíc možnost rovněž využít služeb společnosti Samsung a nyní už bez ohledu na závazky ke GlobalFoundries, z nichž se v případě nejmodernějších procesů už vymanilo. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Včera, aktualita, Jan Vítek