www.svethardware.cz
>
>
>
>

7nm NVIDIA Ampere prý v první polovině 2020

7nm NVIDIA Ampere prý v první polovině 2020
, , aktualita
Nové informace o příští grafické generaci společnosti NVIDIA přicházejí na světlo světa díky zprávě z Igor's Lab a pak tu také máme nové certifikační údaje od EEC. To vše si můžeme dát do souvislostí se zprávou od Digitimes.
K oblíbeným
reklama
Jde v podstatě už o třetí potvrzení toho, že se NVIDIA Ampere chystají vstoupit na trh v příštím roce, přičemž od Igor's Lab se dozvídáme, že by to měla být jeho první polovina. Server Digitimes přitom již dříve uvedl, že Ampere bude vyrábět Samsung pomocí svého 7nm procesu a že tato generace přijde na trh v příštím roce, takže nové informace nejsou vůbec překvapivé a to je jedině dobře. Navíc můžeme oba tyto zdroje brát jako vysoce spolehlivé, jak se ukazuje na základě toho, co sdělovaly dříve a jaká byla skutečnost. 
 
 
Server wccftech ještě k tomu vyšťoural v záznamech ECC certifikací označení čipů GA104 a pak konkrétněji GA104-400. To ukazuje právě na Ampere, ovšem na základě tohoto záznamu nelze tvrdit vůbec nic, protože jde jen o registraci názvů případných produktů. Pokud bychom v tom ale chtěli něco hledat, pak čip GA104 ukazuje na Ampere pro novou vyšší třídu (nástupce RTX 2080 Super). 
 
 
Zatím ovšem nelze bezpečně říci ani to, že NVIDIA s Ampere počítá pro nové herní karty. Ostatně, jak dobře víme, generace Volta se herním grafikám zcela vyhnula, i když to samozřejmě automaticky neznamená, že se historie bude opakovat. Ostatně NVIDIA tehdy připravovala Turingy a svou RTX revoluci a nyní by ji snad měla podpořit novým hardwarem, který zvládne kvalitnější ray tracing. Vedle toho se také už probudila konkurence, od níž v dohledné době očekáváme soupeře i pro RTX 2080 Ti, což NVIDIA si také nebude chtít nechat jen tak. 
 
Zvědaví také můžeme být na to, jak se předvede 7nm EUV proces firmy Samsung. To je zatím velká otázka, což by ostatně platilo i v případě, kdyby si NVIDIA vybrala odpovídající technologii u TSMC. 7nm s EUV totiž bude výrazně odlišný od dnes používaného 7nm procesu pro výrobu Zen 2 a Navi, takže i v případě AMD můžeme jen čekat na to, jak se ukáže v praxi. Stejně tak vůbec neznáme důvody, proč si NVIDIA vybrala Samsung a ne svého dlouholetého partnera v podobě TSMC. Jde o kvalitu, cenu, výrobní kapacitu nebo kombinaci více faktorů?
 
V každém případě bude i příští rok velice úrodný na nový hardware a za to můžeme být vděční především společnosti AMD, ale samozřejmě i technologickému nástupu firmy TSMC. AMD má navíc možnost rovněž využít služeb společnosti Samsung a nyní už bez ohledu na závazky ke GlobalFoundries, z nichž se v případě nejmodernějších procesů už vymanilo. 
 
Zdroj: techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her
Mnohé staré hry mají co říci i dnešním hráčům a větší šanci na to budou mít v případě, že budou zahaleny do modernějšího kabátku. A nejde jen o vizuální stránku, ale i o podporu nového hardwaru a vůbec schopnost na něm fungovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře