www.svethardware.cz
>
>
>
>

Příští grafickou generaci NVIDIE bude vyrábět Samsung pomocí 7nm EUV

Příští grafickou generaci NVIDIE bude vyrábět Samsung pomocí 7nm EUV
, , aktualita
Není to tak dávno, co server Digitimes hlásal, že v příštím roce můžeme očekávat grafickou generaci NVIDIA Ampere založenou na 7nm procesu s EUV. Nyní nám to alespoň částečně potvrzuje přímo zástupce firmy NVIDIA. 
K oblíbeným
reklama
Server Digitimes na začátku června hlásal, že příští generace grafických čipů NVIDIA už konečně budou očekávané Ampere a že budou vyráběny pomocí 7nm procesu s využitím EUV. To ovšem není nic senzačního či neočekávaného. Daný proces by měl být v příštím roce už dávno zaběhnutý a kdyby nepřišla generace Turing, očekávali bychom namísto ní právě Ampere. 
 
 
Je ale dobré mít v tomto ohledu potvrzení od samotné NVIDIE, alespoň co se týče použitého procesu a konec konců, zda se daná generace bude jmenovat Ampere nebo jinak, to je v podstatě jedno. Nicméně vzhledem k tradičnímu tajnůstkářství NVIDIE do posledních chvílí je také trošku překvapivé, že Yoo Eung-joon, její korejský šéf, už nyní potvrdil Samsung jako výrobního partnera a že ten využije svůj 7nm EUV proces. Už to nejspíše nemělo žádnou cenu skrývat, ostatně o Samsungu mluvila už před měsícem právě i zpráva Digitimes.
 
Yoo k tomu uvedl, že dává smysl, aby NVIDIA použila k výrobě GPU příští generace 7nm proces firmy Samsung Electronics, což ale bohužel nijak dál nerozvedl. Dodal pouze, že Samsung těžce pracoval na to, aby si pro své továrny získal nové zákazníky či partnery. Nejspíše tak tím naráží i na snahu této firmy probojovat se do čela světově největších výrobců čipů, kam se nedávno krátce dostala, ale zase musela ustoupit i kvůli prudkému poklesu poptávky po pamětech, takže nyní je největší opět Intel. Samsung se ale nevzdává a uvádí, že v příštích letech bude mohutně investovat s cílem Intel opět předběhnout. 
 
V tomto případě jde ale spíše o souboj mezi Samsungem a TSMC, jako dvěma největšími firmami zajišťujícími zakázkovou výrobu počítačových čipů. Ty mají nyní srovnatelnou technologickou úroveň. Obě už jsou schopny využít EUV ve výrobě, zatímco Intel v tomto ohledu kulhá.
 
 
Tato zpráva také přichází v době, kdy se ukázalo, že už na výrobě čipů TU106-410-A1 se Samsung podílí, ovšem v tomto případě jde pouze o jejich pouzdření. Turingy vyrábí a stále vyrábět bude společnost TSMC. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková