www.svethardware.cz
>
>
>
>

Příští grafickou generaci NVIDIE bude vyrábět Samsung pomocí 7nm EUV

Příští grafickou generaci NVIDIE bude vyrábět Samsung pomocí 7nm EUV
, , aktualita
Není to tak dávno, co server Digitimes hlásal, že v příštím roce můžeme očekávat grafickou generaci NVIDIA Ampere založenou na 7nm procesu s EUV. Nyní nám to alespoň částečně potvrzuje přímo zástupce firmy NVIDIA. 
K oblíbeným
reklama
Server Digitimes na začátku června hlásal, že příští generace grafických čipů NVIDIA už konečně budou očekávané Ampere a že budou vyráběny pomocí 7nm procesu s využitím EUV. To ovšem není nic senzačního či neočekávaného. Daný proces by měl být v příštím roce už dávno zaběhnutý a kdyby nepřišla generace Turing, očekávali bychom namísto ní právě Ampere. 
 
 
Je ale dobré mít v tomto ohledu potvrzení od samotné NVIDIE, alespoň co se týče použitého procesu a konec konců, zda se daná generace bude jmenovat Ampere nebo jinak, to je v podstatě jedno. Nicméně vzhledem k tradičnímu tajnůstkářství NVIDIE do posledních chvílí je také trošku překvapivé, že Yoo Eung-joon, její korejský šéf, už nyní potvrdil Samsung jako výrobního partnera a že ten využije svůj 7nm EUV proces. Už to nejspíše nemělo žádnou cenu skrývat, ostatně o Samsungu mluvila už před měsícem právě i zpráva Digitimes.
 
Yoo k tomu uvedl, že dává smysl, aby NVIDIA použila k výrobě GPU příští generace 7nm proces firmy Samsung Electronics, což ale bohužel nijak dál nerozvedl. Dodal pouze, že Samsung těžce pracoval na to, aby si pro své továrny získal nové zákazníky či partnery. Nejspíše tak tím naráží i na snahu této firmy probojovat se do čela světově největších výrobců čipů, kam se nedávno krátce dostala, ale zase musela ustoupit i kvůli prudkému poklesu poptávky po pamětech, takže nyní je největší opět Intel. Samsung se ale nevzdává a uvádí, že v příštích letech bude mohutně investovat s cílem Intel opět předběhnout. 
 
V tomto případě jde ale spíše o souboj mezi Samsungem a TSMC, jako dvěma největšími firmami zajišťujícími zakázkovou výrobu počítačových čipů. Ty mají nyní srovnatelnou technologickou úroveň. Obě už jsou schopny využít EUV ve výrobě, zatímco Intel v tomto ohledu kulhá.
 
 
Tato zpráva také přichází v době, kdy se ukázalo, že už na výrobě čipů TU106-410-A1 se Samsung podílí, ovšem v tomto případě jde pouze o jejich pouzdření. Turingy vyrábí a stále vyrábět bude společnost TSMC. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek