www.svethardware.cz
>
>
>
>

Příští grafickou generaci NVIDIE bude vyrábět Samsung pomocí 7nm EUV

Příští grafickou generaci NVIDIE bude vyrábět Samsung pomocí 7nm EUV
, , aktualita
Není to tak dávno, co server Digitimes hlásal, že v příštím roce můžeme očekávat grafickou generaci NVIDIA Ampere založenou na 7nm procesu s EUV. Nyní nám to alespoň částečně potvrzuje přímo zástupce firmy NVIDIA. 
K oblíbeným
reklama
Server Digitimes na začátku června hlásal, že příští generace grafických čipů NVIDIA už konečně budou očekávané Ampere a že budou vyráběny pomocí 7nm procesu s využitím EUV. To ovšem není nic senzačního či neočekávaného. Daný proces by měl být v příštím roce už dávno zaběhnutý a kdyby nepřišla generace Turing, očekávali bychom namísto ní právě Ampere. 
 
 
Je ale dobré mít v tomto ohledu potvrzení od samotné NVIDIE, alespoň co se týče použitého procesu a konec konců, zda se daná generace bude jmenovat Ampere nebo jinak, to je v podstatě jedno. Nicméně vzhledem k tradičnímu tajnůstkářství NVIDIE do posledních chvílí je také trošku překvapivé, že Yoo Eung-joon, její korejský šéf, už nyní potvrdil Samsung jako výrobního partnera a že ten využije svůj 7nm EUV proces. Už to nejspíše nemělo žádnou cenu skrývat, ostatně o Samsungu mluvila už před měsícem právě i zpráva Digitimes.
 
Yoo k tomu uvedl, že dává smysl, aby NVIDIA použila k výrobě GPU příští generace 7nm proces firmy Samsung Electronics, což ale bohužel nijak dál nerozvedl. Dodal pouze, že Samsung těžce pracoval na to, aby si pro své továrny získal nové zákazníky či partnery. Nejspíše tak tím naráží i na snahu této firmy probojovat se do čela světově největších výrobců čipů, kam se nedávno krátce dostala, ale zase musela ustoupit i kvůli prudkému poklesu poptávky po pamětech, takže nyní je největší opět Intel. Samsung se ale nevzdává a uvádí, že v příštích letech bude mohutně investovat s cílem Intel opět předběhnout. 
 
V tomto případě jde ale spíše o souboj mezi Samsungem a TSMC, jako dvěma největšími firmami zajišťujícími zakázkovou výrobu počítačových čipů. Ty mají nyní srovnatelnou technologickou úroveň. Obě už jsou schopny využít EUV ve výrobě, zatímco Intel v tomto ohledu kulhá.
 
 
Tato zpráva také přichází v době, kdy se ukázalo, že už na výrobě čipů TU106-410-A1 se Samsung podílí, ovšem v tomto případě jde pouze o jejich pouzdření. Turingy vyrábí a stále vyrábět bude společnost TSMC. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek