www.svethardware.cz
>
>
>
>

Příští grafickou generaci NVIDIE bude vyrábět Samsung pomocí 7nm EUV

Příští grafickou generaci NVIDIE bude vyrábět Samsung pomocí 7nm EUV
, , aktualita
Není to tak dávno, co server Digitimes hlásal, že v příštím roce můžeme očekávat grafickou generaci NVIDIA Ampere založenou na 7nm procesu s EUV. Nyní nám to alespoň částečně potvrzuje přímo zástupce firmy NVIDIA. 
K oblíbeným
reklama
Server Digitimes na začátku června hlásal, že příští generace grafických čipů NVIDIA už konečně budou očekávané Ampere a že budou vyráběny pomocí 7nm procesu s využitím EUV. To ovšem není nic senzačního či neočekávaného. Daný proces by měl být v příštím roce už dávno zaběhnutý a kdyby nepřišla generace Turing, očekávali bychom namísto ní právě Ampere. 
 
 
Je ale dobré mít v tomto ohledu potvrzení od samotné NVIDIE, alespoň co se týče použitého procesu a konec konců, zda se daná generace bude jmenovat Ampere nebo jinak, to je v podstatě jedno. Nicméně vzhledem k tradičnímu tajnůstkářství NVIDIE do posledních chvílí je také trošku překvapivé, že Yoo Eung-joon, její korejský šéf, už nyní potvrdil Samsung jako výrobního partnera a že ten využije svůj 7nm EUV proces. Už to nejspíše nemělo žádnou cenu skrývat, ostatně o Samsungu mluvila už před měsícem právě i zpráva Digitimes.
 
Yoo k tomu uvedl, že dává smysl, aby NVIDIA použila k výrobě GPU příští generace 7nm proces firmy Samsung Electronics, což ale bohužel nijak dál nerozvedl. Dodal pouze, že Samsung těžce pracoval na to, aby si pro své továrny získal nové zákazníky či partnery. Nejspíše tak tím naráží i na snahu této firmy probojovat se do čela světově největších výrobců čipů, kam se nedávno krátce dostala, ale zase musela ustoupit i kvůli prudkému poklesu poptávky po pamětech, takže nyní je největší opět Intel. Samsung se ale nevzdává a uvádí, že v příštích letech bude mohutně investovat s cílem Intel opět předběhnout. 
 
V tomto případě jde ale spíše o souboj mezi Samsungem a TSMC, jako dvěma největšími firmami zajišťujícími zakázkovou výrobu počítačových čipů. Ty mají nyní srovnatelnou technologickou úroveň. Obě už jsou schopny využít EUV ve výrobě, zatímco Intel v tomto ohledu kulhá.
 
 
Tato zpráva také přichází v době, kdy se ukázalo, že už na výrobě čipů TU106-410-A1 se Samsung podílí, ovšem v tomto případě jde pouze o jejich pouzdření. Turingy vyrábí a stále vyrábět bude společnost TSMC. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář