www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Predator XB273K: 4K při 144 Hz plus HDR

Acer Predator XB273K: 4K při 144 Hz plus HDR
, , aktualita
Rostoucí zájem firem o oblast herních monitorů nám nyní může dobře ilustrovat model Acer Predator XB273K, který ukazuje, jaké peníze se na tomto trhu mohou roztočit. Však jde o velký panel s rozlišením 4K, obnovovací frekvencí 144 Hz a podporu HDR.
reklama
Takový monitor přijde na velké peníze, z čehož pro výrobce koukají i vysoké výdělky. Acer Predator XB273K je přitom typický zástupce nových herních hi-end monitorů pro uživatele vyzbrojené velice výkonnými sestavami a v tomto případě konkrétně s kartami GeForce vzhledem k podpoře G-Sync. 
 
 
Nicméně nový Predator XB273K nebude úplný hi-end, takže svými vlastnostmi a ani cenou nepřekoná známého Predatora X27. Toho můžeme u nás sehnat za cenu od cca 60 tisíc korun, zatímco XB273K se bude v Evropě prodávat za 1499 eur, čili cca 39 tisíc.
 
Acer Predator XB273K tak na svém 27palcovém panelu s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí až 144 Hz disponuje maximálním jasem 400 cd/m2, což znamená podporu pouze základního HDR 400, zatímco X27 dosahuje 600 cd/m2. U nového monitoru také nenajdeme funkci FALD (Full Array Local Dimming), která navyšuje celkový kontrast díky rozdělení obrazovky na zóny se samostatně řiditelnou intenzitou podsvícení. Pozorovací úhly jsou samozřejmě 178 ° horizontálně i vertikálně. 
 
 
Otázky se točí kolem použitého panelu. Zdroj nejdříve mluví o IPS, aby pak mluvil o VA, a to konkrétně o AU Optronics M270QAN02.2 AHVA, což je aktuálně jediný známý 27" LCD panel se 4K a 144 Hz. Pokud je tomu skutečně tak, můžeme očekávat odezvu 4 ms. 
 
Nový Predator také nenabízí podsvícení s využitím Quantum Dot, ale i tak je gamut slušný a Acer mluví o 90% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což pak bohatě stačí na 100% sRGB. Nelze si také nevšimnout štítu kolem obrazovky, jaký známe především z profesionálních monitorů, kde se tak bojuje proti nežádoucím odleskům. 
 
Dále je třeba si uvědomit, že pro co nejlepší využití možností tohoto monitoru bude třeba využít moderních a výkonných karet od NVIDIE, které však přinejlepším nabídnou rozhraní DisplayPort 1.4 a ani jeho propustnost nestačí na plné zaměstnání 144Hz obnovovací frekvence při rozlišení 4K s plným 4:4:4 subsamplingem. Pak můžeme mluvit maximálně o 98 Hz, anebo 120 Hz s v konfiguraci 4:2:2. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek