www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Predator XB273K: 4K při 144 Hz plus HDR

Acer Predator XB273K: 4K při 144 Hz plus HDR
, , aktualita
Rostoucí zájem firem o oblast herních monitorů nám nyní může dobře ilustrovat model Acer Predator XB273K, který ukazuje, jaké peníze se na tomto trhu mohou roztočit. Však jde o velký panel s rozlišením 4K, obnovovací frekvencí 144 Hz a podporu HDR.
reklama
Takový monitor přijde na velké peníze, z čehož pro výrobce koukají i vysoké výdělky. Acer Predator XB273K je přitom typický zástupce nových herních hi-end monitorů pro uživatele vyzbrojené velice výkonnými sestavami a v tomto případě konkrétně s kartami GeForce vzhledem k podpoře G-Sync. 
 
 
Nicméně nový Predator XB273K nebude úplný hi-end, takže svými vlastnostmi a ani cenou nepřekoná známého Predatora X27. Toho můžeme u nás sehnat za cenu od cca 60 tisíc korun, zatímco XB273K se bude v Evropě prodávat za 1499 eur, čili cca 39 tisíc.
 
Acer Predator XB273K tak na svém 27palcovém panelu s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí až 144 Hz disponuje maximálním jasem 400 cd/m2, což znamená podporu pouze základního HDR 400, zatímco X27 dosahuje 600 cd/m2. U nového monitoru také nenajdeme funkci FALD (Full Array Local Dimming), která navyšuje celkový kontrast díky rozdělení obrazovky na zóny se samostatně řiditelnou intenzitou podsvícení. Pozorovací úhly jsou samozřejmě 178 ° horizontálně i vertikálně. 
 
 
Otázky se točí kolem použitého panelu. Zdroj nejdříve mluví o IPS, aby pak mluvil o VA, a to konkrétně o AU Optronics M270QAN02.2 AHVA, což je aktuálně jediný známý 27" LCD panel se 4K a 144 Hz. Pokud je tomu skutečně tak, můžeme očekávat odezvu 4 ms. 
 
Nový Predator také nenabízí podsvícení s využitím Quantum Dot, ale i tak je gamut slušný a Acer mluví o 90% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což pak bohatě stačí na 100% sRGB. Nelze si také nevšimnout štítu kolem obrazovky, jaký známe především z profesionálních monitorů, kde se tak bojuje proti nežádoucím odleskům. 
 
Dále je třeba si uvědomit, že pro co nejlepší využití možností tohoto monitoru bude třeba využít moderních a výkonných karet od NVIDIE, které však přinejlepším nabídnou rozhraní DisplayPort 1.4 a ani jeho propustnost nestačí na plné zaměstnání 144Hz obnovovací frekvence při rozlišení 4K s plným 4:4:4 subsamplingem. Pak můžeme mluvit maximálně o 98 Hz, anebo 120 Hz s v konfiguraci 4:2:2. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019 Honda testuje autonomní čtyřkolky, budou i na CES 2019
Na začátku letošního roku představila společnost Honda koncept autonomních vozítek 3E-D18, které dále vyvíjí a testuje. Tyto terénní čtyřkolky už jsou nasazeny ve třech úplně odlišných projektech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět" Google Chrome chce řešit stránky s nefunkčním tlačítkem "zpět"
Na internetu je spousta stránek, a to nejen vždy těch dobrých. Spousta z nich v zájmu navyšovat počty zobrazených reklam manipuluje historií prohlížeče, čímž znemožňují jít zpět. Prohlížeč Chrome toto možná bude řešit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Včera, aktualita, Jan Vítek