www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Predator XB273K: 4K při 144 Hz plus HDR

Acer Predator XB273K: 4K při 144 Hz plus HDR
, , aktualita
Rostoucí zájem firem o oblast herních monitorů nám nyní může dobře ilustrovat model Acer Predator XB273K, který ukazuje, jaké peníze se na tomto trhu mohou roztočit. Však jde o velký panel s rozlišením 4K, obnovovací frekvencí 144 Hz a podporu HDR.
K oblíbeným
reklama
Takový monitor přijde na velké peníze, z čehož pro výrobce koukají i vysoké výdělky. Acer Predator XB273K je přitom typický zástupce nových herních hi-end monitorů pro uživatele vyzbrojené velice výkonnými sestavami a v tomto případě konkrétně s kartami GeForce vzhledem k podpoře G-Sync. 
 
 
Nicméně nový Predator XB273K nebude úplný hi-end, takže svými vlastnostmi a ani cenou nepřekoná známého Predatora X27. Toho můžeme u nás sehnat za cenu od cca 60 tisíc korun, zatímco XB273K se bude v Evropě prodávat za 1499 eur, čili cca 39 tisíc.
 
Acer Predator XB273K tak na svém 27palcovém panelu s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí až 144 Hz disponuje maximálním jasem 400 cd/m2, což znamená podporu pouze základního HDR 400, zatímco X27 dosahuje 600 cd/m2. U nového monitoru také nenajdeme funkci FALD (Full Array Local Dimming), která navyšuje celkový kontrast díky rozdělení obrazovky na zóny se samostatně řiditelnou intenzitou podsvícení. Pozorovací úhly jsou samozřejmě 178 ° horizontálně i vertikálně. 
 
 
Otázky se točí kolem použitého panelu. Zdroj nejdříve mluví o IPS, aby pak mluvil o VA, a to konkrétně o AU Optronics M270QAN02.2 AHVA, což je aktuálně jediný známý 27" LCD panel se 4K a 144 Hz. Pokud je tomu skutečně tak, můžeme očekávat odezvu 4 ms. 
 
Nový Predator také nenabízí podsvícení s využitím Quantum Dot, ale i tak je gamut slušný a Acer mluví o 90% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což pak bohatě stačí na 100% sRGB. Nelze si také nevšimnout štítu kolem obrazovky, jaký známe především z profesionálních monitorů, kde se tak bojuje proti nežádoucím odleskům. 
 
Dále je třeba si uvědomit, že pro co nejlepší využití možností tohoto monitoru bude třeba využít moderních a výkonných karet od NVIDIE, které však přinejlepším nabídnou rozhraní DisplayPort 1.4 a ani jeho propustnost nestačí na plné zaměstnání 144Hz obnovovací frekvence při rozlišení 4K s plným 4:4:4 subsamplingem. Pak můžeme mluvit maximálně o 98 Hz, anebo 120 Hz s v konfiguraci 4:2:2. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek