www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Predator XB273K: 4K při 144 Hz plus HDR

Acer Predator XB273K: 4K při 144 Hz plus HDR
, , aktualita
Rostoucí zájem firem o oblast herních monitorů nám nyní může dobře ilustrovat model Acer Predator XB273K, který ukazuje, jaké peníze se na tomto trhu mohou roztočit. Však jde o velký panel s rozlišením 4K, obnovovací frekvencí 144 Hz a podporu HDR.
reklama
Takový monitor přijde na velké peníze, z čehož pro výrobce koukají i vysoké výdělky. Acer Predator XB273K je přitom typický zástupce nových herních hi-end monitorů pro uživatele vyzbrojené velice výkonnými sestavami a v tomto případě konkrétně s kartami GeForce vzhledem k podpoře G-Sync. 
 
 
Nicméně nový Predator XB273K nebude úplný hi-end, takže svými vlastnostmi a ani cenou nepřekoná známého Predatora X27. Toho můžeme u nás sehnat za cenu od cca 60 tisíc korun, zatímco XB273K se bude v Evropě prodávat za 1499 eur, čili cca 39 tisíc.
 
Acer Predator XB273K tak na svém 27palcovém panelu s rozlišením 4K a obnovovací frekvencí až 144 Hz disponuje maximálním jasem 400 cd/m2, což znamená podporu pouze základního HDR 400, zatímco X27 dosahuje 600 cd/m2. U nového monitoru také nenajdeme funkci FALD (Full Array Local Dimming), která navyšuje celkový kontrast díky rozdělení obrazovky na zóny se samostatně řiditelnou intenzitou podsvícení. Pozorovací úhly jsou samozřejmě 178 ° horizontálně i vertikálně. 
 
 
Otázky se točí kolem použitého panelu. Zdroj nejdříve mluví o IPS, aby pak mluvil o VA, a to konkrétně o AU Optronics M270QAN02.2 AHVA, což je aktuálně jediný známý 27" LCD panel se 4K a 144 Hz. Pokud je tomu skutečně tak, můžeme očekávat odezvu 4 ms. 
 
Nový Predator také nenabízí podsvícení s využitím Quantum Dot, ale i tak je gamut slušný a Acer mluví o 90% pokrytí barevného prostoru DCI-P3, což pak bohatě stačí na 100% sRGB. Nelze si také nevšimnout štítu kolem obrazovky, jaký známe především z profesionálních monitorů, kde se tak bojuje proti nežádoucím odleskům. 
 
Dále je třeba si uvědomit, že pro co nejlepší využití možností tohoto monitoru bude třeba využít moderních a výkonných karet od NVIDIE, které však přinejlepším nabídnou rozhraní DisplayPort 1.4 a ani jeho propustnost nestačí na plné zaměstnání 144Hz obnovovací frekvence při rozlišení 4K s plným 4:4:4 subsamplingem. Pak můžeme mluvit maximálně o 98 Hz, anebo 120 Hz s v konfiguraci 4:2:2. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek