www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adaptive Sync na GPU NVIDIA Maxwell a starších? Nedoufejme

Adaptive Sync na GPU NVIDIA Maxwell a starších? Nedoufejme
, , aktualita
NVIDIA už včera nabídla ovladače pro své karty GeForce, které umožní zprovoznit Adaptive Sync na všech monitorech, které tuto technologií nabízejí. Otázka byla, zda se nakonec dočkají i majitelé starších karet. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA ohlásila, že bude podporovat Adaptive Sync zatím na 12 monitorech, které prošly testy, ovšem už s nástupem ovladačů GeForce 417.71 bude možné si tuto synchronizaci ručně zapnout i na všech ostatních monitorech, které ji nabízejí. Jen se pak nemáme divit, když budou vypadávat snímky, obraz bude rozvlněný, plný artefaktů a podobně. 
 
 
Firma také zavedla novou certifikaci G-Sync Compatible, a tak je nyní především na výrobcích monitorů, aby své modely dokázali vyladit i pro ni, nejen pro FreeSync na Radeonech. Je to ostatně v jejich zájmu, aby tím mohli oslovit daleko větší základnu uživatelů. Však zvláště Pascaly jsou velice rozšířené a nelze si zrovna dobře představit, že by majitel GeForce GTX 1060 nebo i slabší karty investoval do monitoru s modulem G-Sync. Monitory s FreeSync ale už bývají mnohem levnější. 
 
My se nyní také z diskusního fóra NVIDIE dozvídáme, jak to bude s podporou Adaptive Sync na kartách s čipy Maxwell (generace GTX 900) a staršími. ManuelGuzmanNV s odznakem Customer Care prozradil, že NVIDIA jednoduše "nemá v plánu podporovat Maxwell a starší GPU".
 
Technologii G-Sync ale karty Maxwell podporují, takže jde spíše o rozhodnutí NVIDIE v jejich případě podporu Adaptive Sync vynechat, než že by to nebylo možné. Na druhou stranu by firma musela monitory s kartami Maxwell také testovat, aby zaručila funkční kombinaci a není divu, že se jí do toho v případě už roky neprodávaných karet nechce. A krom toho budou mít majitelé starších karet další, i když asi jen malý důvod k tomu, aby upgradovali. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek