www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adaptive Sync na GPU NVIDIA Maxwell a starších? Nedoufejme

Adaptive Sync na GPU NVIDIA Maxwell a starších? Nedoufejme
, , aktualita
NVIDIA už včera nabídla ovladače pro své karty GeForce, které umožní zprovoznit Adaptive Sync na všech monitorech, které tuto technologií nabízejí. Otázka byla, zda se nakonec dočkají i majitelé starších karet. 
reklama
NVIDIA ohlásila, že bude podporovat Adaptive Sync zatím na 12 monitorech, které prošly testy, ovšem už s nástupem ovladačů GeForce 417.71 bude možné si tuto synchronizaci ručně zapnout i na všech ostatních monitorech, které ji nabízejí. Jen se pak nemáme divit, když budou vypadávat snímky, obraz bude rozvlněný, plný artefaktů a podobně. 
 
 
Firma také zavedla novou certifikaci G-Sync Compatible, a tak je nyní především na výrobcích monitorů, aby své modely dokázali vyladit i pro ni, nejen pro FreeSync na Radeonech. Je to ostatně v jejich zájmu, aby tím mohli oslovit daleko větší základnu uživatelů. Však zvláště Pascaly jsou velice rozšířené a nelze si zrovna dobře představit, že by majitel GeForce GTX 1060 nebo i slabší karty investoval do monitoru s modulem G-Sync. Monitory s FreeSync ale už bývají mnohem levnější. 
 
My se nyní také z diskusního fóra NVIDIE dozvídáme, jak to bude s podporou Adaptive Sync na kartách s čipy Maxwell (generace GTX 900) a staršími. ManuelGuzmanNV s odznakem Customer Care prozradil, že NVIDIA jednoduše "nemá v plánu podporovat Maxwell a starší GPU".
 
Technologii G-Sync ale karty Maxwell podporují, takže jde spíše o rozhodnutí NVIDIE v jejich případě podporu Adaptive Sync vynechat, než že by to nebylo možné. Na druhou stranu by firma musela monitory s kartami Maxwell také testovat, aby zaručila funkční kombinaci a není divu, že se jí do toho v případě už roky neprodávaných karet nechce. A krom toho budou mít majitelé starších karet další, i když asi jen malý důvod k tomu, aby upgradovali. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti
Ceny grafických karet Radeon RX Vega 56 začaly v evropských obchodech klesat, za čímž mají stát AIB partneři firmy AMD a očekávaný nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Tu očekáváme už dnes.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře