www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adaptive Sync na GPU NVIDIA Maxwell a starších? Nedoufejme

Adaptive Sync na GPU NVIDIA Maxwell a starších? Nedoufejme
, , aktualita
NVIDIA už včera nabídla ovladače pro své karty GeForce, které umožní zprovoznit Adaptive Sync na všech monitorech, které tuto technologií nabízejí. Otázka byla, zda se nakonec dočkají i majitelé starších karet. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA ohlásila, že bude podporovat Adaptive Sync zatím na 12 monitorech, které prošly testy, ovšem už s nástupem ovladačů GeForce 417.71 bude možné si tuto synchronizaci ručně zapnout i na všech ostatních monitorech, které ji nabízejí. Jen se pak nemáme divit, když budou vypadávat snímky, obraz bude rozvlněný, plný artefaktů a podobně. 
 
 
Firma také zavedla novou certifikaci G-Sync Compatible, a tak je nyní především na výrobcích monitorů, aby své modely dokázali vyladit i pro ni, nejen pro FreeSync na Radeonech. Je to ostatně v jejich zájmu, aby tím mohli oslovit daleko větší základnu uživatelů. Však zvláště Pascaly jsou velice rozšířené a nelze si zrovna dobře představit, že by majitel GeForce GTX 1060 nebo i slabší karty investoval do monitoru s modulem G-Sync. Monitory s FreeSync ale už bývají mnohem levnější. 
 
My se nyní také z diskusního fóra NVIDIE dozvídáme, jak to bude s podporou Adaptive Sync na kartách s čipy Maxwell (generace GTX 900) a staršími. ManuelGuzmanNV s odznakem Customer Care prozradil, že NVIDIA jednoduše "nemá v plánu podporovat Maxwell a starší GPU".
 
Technologii G-Sync ale karty Maxwell podporují, takže jde spíše o rozhodnutí NVIDIE v jejich případě podporu Adaptive Sync vynechat, než že by to nebylo možné. Na druhou stranu by firma musela monitory s kartami Maxwell také testovat, aby zaručila funkční kombinaci a není divu, že se jí do toho v případě už roky neprodávaných karet nechce. A krom toho budou mít majitelé starších karet další, i když asi jen malý důvod k tomu, aby upgradovali. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek