www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adata má nové odolné externí SSD SD600Q

Adata má nové odolné externí SSD SD600Q
, , aktualita
Adata se přidala k ostatním výrobcům a také do své nabídky zahrnula aktualizovaný externí SSD disk. V jejím případě jde o řadu SD600Q a využije klasické USB 3.1 rozhraní. Slibuje zvýšenou odolnost proti pádu.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adata se nenechává zahanbit a podobně jako Lexar a Sony, i ona představila nový externí SSD disk. V jejím případě ale nový model SD600Q míří cenově i výkonově trochu níž. Využije tradiční micro USB rozhraní (kompatibilní se standardem USB 3.1), díky čemuž zvládne dosahovat vysokých přenosových rychlostí 440 MB/s u čtení i zápisu (dle výrobce by tak 5GB film měl být zkopírován za 26 sekund). To sice nepřekonává ty nejrychlejší externí SSD disky, ale i tak je to velmi slušná rychlost.
 
Adata SD600Q
 
Výrobce slibuje zvýšenou odolnost disku, a to i přesto, že má jen plastové tělo. Je totiž chráněn silikonovým pouzdrem, díky čemuž má bez úhony přežít pád z výšky 1,22 metru (4 stopy) a splňuje i vojenský standard MIL-STD-810G 516.6. Adata pak na disk dává 3letou záruku. Rozměry disku činí 80×80×12 mm a váží pouhých 60 gramů. K dispozici bude s kapacitami 240 GB, 480 GB a 960 GB, přičemž v nabídce bude modrá a černá varianta pro všechny verze a černá pouze pro nejvyšší 960GB kapacitu. Cena pak byla v pořadí uvedených kapacit nastavena na 1399 Kč, 2349 Kč a 3999 Kč.
 
Zdroj: TZ Adata


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových procesorů Přehled desktopových procesorů
V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD Ryzen 3000. 
Dnes, článek, Jan Vítek, Petr Popelka98 komentářů
Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně Studie tvrdí, že výpadek GPS by stál miliardu USD denně
Spojené státy americké zadaly studii, která měla vyhodnotit ekonomické dopady GPS systému. Hodnotil se finanční přínos i hrozba toho, co by se stalo při výpadku. Vyšlo, že výpadek by stál ekonomiku jednu miliardu USD denně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným Pilotování dronů pod vlivem alkoholu se v Japonsku stává trestným
Japonsko má novou legislativu, která se týká provozu dronů. Zatímco jiné země řeší především licence pro piloty, Japonsko řeší nezodpovědné létání pod vlivem alkoholu, které se nově bude trestat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň" MSI ukázalo "světově první prohnutou herní skříň"
Mezi dozvuky Computexu patří MEG Alchemy 700X od společnosti MSI, která si asi řekla, že když můžeme mít prohnuté displeje monitorů, proč by takové nemohly být i skříně. Jak to ale lze skloubit s úložištěm pro běžné komponenty? 
14.6.2019, aktualita, Jan Vítek9 komentářů