AI jako kuchař: umělá inteligence z MIT tvoří pizzu

AI jako kuchař: umělá inteligence z MIT tvoří pizzu
, , aktualita
Tým vědců z Massachusettského technologického institutu a z výzkumného institutu v Kataru pracuje na vývoji umělé inteligence, která dokáže správně sestavit postup výroby pizzy z jedné fotografie.
K oblíbeným
reklama
Umělá inteligence nebude jen pomáhat řídit autonomní vozítka při rozvážení pizzy, ale mohla by být také součástí robotů nebo automatů, které pizzu dovedou samy připravit. Tým vědců z Massachusettského technologického institutu (MIT) a Qatar Computing Research Institute (QCRI) pracuje na projektu neuronové sítě, která se pomocí obrázků učí, jak připravit toto oblíbené italské jídlo. 
 
Neuronová síť PizzaGAN se trénovala na tisících obrázcích s pizzou (ilustracích i fotografiích) a výsledkem je, že umí identifikovat jednotlivé přísady pokládající se na těsto a určit jejich správné pořadí. Systém pak může z jedné fotografie vytvořit postup pro výrobu dané pizzy krok za krokem. 
 
 
Výsledky zatím ale ještě nejsou dokonalé. Pokud jsou na obrázcích fotografie skutečné pizzy, je pro AI obtížnější rozpoznat správný postup než u ilustrovaných obrázků. Podle vědců z MIT a QCRI dokáže PizzaGAN určit správné pořadí náplní v 88 % případů, ovšem pokud se jedná jen o dvě přísady. 
 
Ještě chvíli tedy určitě potrvá, než budou roboti s umělou inteligencí schopní připravit nejrůznější pizzy bez pomoci. Podobná neuronová síť by se kromě pizzy dala použít i na vytváření burgerů a různých jiných pokrmů, kde je důležité kombinovat a vrstvit. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon NOAA si ztrojnásobí superpočítačový výkon
National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) se může těšit na to, že její superpočítačová výbava projde zásadní modernizací. Získá totiž nové superpočítače založené na platformě Cray.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách Plextor M9P Plus SSD: až 3,4 GB/s ve třech podobách
Plextor si připravil celkem tři verze SSD M9P Plus, SSD nabízejících datovou propustnost až 3,4 GB/s. Založena jsou na pamětech firmy Kioxia, dříve Toshiba Memory, vedle nichž je tu kontroler od Marvellu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB Kioxia uvádí SSD CD6 a CM6 s PCIe 4.0 a kapacitou až 30,7 TB
Společnost Kioxia (bývalá Toshiba) představuje své nové podnikové SSD disky CD6 a CM6, které využívají nového rozhraní PCIe 4.0. Výkonnější řada CM6 slibuje až 1,4 milionu IOPS a kapacitu do 30,72 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench Intel Core i9-10900 ES otestován už i v Cinebench
Nedávno jsme se dozvěděli, že na východě se už vesele obchoduje s prvními verzemi procesorů Intel Core generace Comet Lake-S. Jde stále o inženýrské vzorky, ale ty už se v podstatě nemusí lišit od konečných verzí. 
21.2.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum AI pomohla vytvořit Halicin, nové a velice slibné antibiotikum
O potenciálu umělé inteligence (AI) slýcháme velice často, ovšem nyní se můžeme podívat i na konkrétní výsledek jejího nasazení, a to v oblasti medicíny. Jde o Halicin, nové a velice slibné antibiotikum. 
21.2.2020, aktualita, Jan Vítek12 komentářů