AI jako kuchař: umělá inteligence z MIT tvoří pizzu

AI jako kuchař: umělá inteligence z MIT tvoří pizzu
, , aktualita
Tým vědců z Massachusettského technologického institutu a z výzkumného institutu v Kataru pracuje na vývoji umělé inteligence, která dokáže správně sestavit postup výroby pizzy z jedné fotografie.
K oblíbeným
reklama
Umělá inteligence nebude jen pomáhat řídit autonomní vozítka při rozvážení pizzy, ale mohla by být také součástí robotů nebo automatů, které pizzu dovedou samy připravit. Tým vědců z Massachusettského technologického institutu (MIT) a Qatar Computing Research Institute (QCRI) pracuje na projektu neuronové sítě, která se pomocí obrázků učí, jak připravit toto oblíbené italské jídlo. 
 
Neuronová síť PizzaGAN se trénovala na tisících obrázcích s pizzou (ilustracích i fotografiích) a výsledkem je, že umí identifikovat jednotlivé přísady pokládající se na těsto a určit jejich správné pořadí. Systém pak může z jedné fotografie vytvořit postup pro výrobu dané pizzy krok za krokem. 
 
 
Výsledky zatím ale ještě nejsou dokonalé. Pokud jsou na obrázcích fotografie skutečné pizzy, je pro AI obtížnější rozpoznat správný postup než u ilustrovaných obrázků. Podle vědců z MIT a QCRI dokáže PizzaGAN určit správné pořadí náplní v 88 % případů, ovšem pokud se jedná jen o dvě přísady. 
 
Ještě chvíli tedy určitě potrvá, než budou roboti s umělou inteligencí schopní připravit nejrůznější pizzy bez pomoci. Podobná neuronová síť by se kromě pizzy dala použít i na vytváření burgerů a různých jiných pokrmů, kde je důležité kombinovat a vrstvit. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude? Přichází PC VR headset HTC Vive Cosmos, co nabídne a kdy bude?
PC systémy virtuální reality tvoří stále spíše jen okrajový trh a zatím nic nenapovídá tomu, že by se to mohlo brzy zlepšit. Tuto oblast je však zajímavé přinejmenším sledovat, respektive její vývoj a ten zajistí i nový HTC Vive Cosmos.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57 Indie má tři nové superpočítače, brzy chce postavit dalších 57
Indie už rozjela svou National Supercomputing Mission, velkolepý plán, jak v zemi zprovoznit celkem šedesát superpočítačů s různými účely a s využitím pokud možno vlastních technologií. První tři už byly zprovozněny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410 Gigabyte vyzradil chystané sady Intel Z490, H470, B460 a H410
V příštím roce očekáváme 14nm procesory Intel Comet Lake-S, čili desktopové Core 10. generace, které pochopitelně přijdou na trh s novými čipovými sadami. Společnost Gigabyte nyní vyzradila, jaké to budou. 
14.9.2019, aktualita, Jan Vítek14 komentářů
Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi Jezera na Titanu mohla být vytvořena podzemními explozemi
Spíše než postupnou erozí prý mohla být jezera na měsíci Titan vytvořena podstatně rychleji pomocí podzemních explozí. Mluví o tom nová studie, která si všímá toho, jak vznikají krasové jevy a co v tomto ohledu je a není možné.
14.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala