AI od Google DeepMind bude veřejně hrát StarCraft II na Battle.net

AI od Google DeepMind bude veřejně hrát StarCraft II na Battle.net
, , aktualita
Pokud si snad někdo bude chtít poměřit síly se samotnou AI DeepMind firmy Google, bude mít možnost, respektive šanci. AI totiž bude vpuštěna na Battle.net, kde bude hrát veřejné zápasy ve StarCraft II. 
K oblíbeným
reklama
Divize DeepMind společnosti Google je dobře známa vývojem svých umělých inteligencí, přičemž zrovna na začátku tohoto roku jsme psali o tom, že AI AlphaStar se poměřila ve hře StarCraft II s profesionálními hráči. AlphaStar patří mezi convolutional neural network (ConvNet), které jsou často využívány pro rozpoznávání objektů v obrazu, a tak se mohla učit sledováním záznamů zápasů kvalitních protihráčů a na tom všem se učit. AI má zde přitom stejné možnosti jako člověk, takže nejde o to, že by jí bylo umožněno provádět více akcí, než my zvládneme pomocí svých očí a rukou.
 
 
V lednu byla AlphaStar ještě relativně nevyspělá, a tak bylo možné ji nachytat na hruškách, respektive ji donutit k tomu, aby se neuměla rozhodnout, zda bude se svou vybudovanou armádou útočit, nebo se vrátí chránit základnu. Velice působivý byl ale její mikromanagement jednotek přímo v boji, a přitom, jak už bylo uvedeno, počtem svých akcí za minutu nijak nepřevyšovala lidské protihráče, spíše naopak v tom byla velice úsporná. 
 
Od té doby se AlphaStar jistě ještě zlepšila, ale i tak měla v lednu skóre 10:1 ve svůj prospěch. Nyní ji v rámci experimentu společnost Blizzard pustí na evropské servery Battle.net, kde se budou moci lidští hráči utkat v soubojích jeden na jednoho. 
 
Bohužel ale nebude možné si to zařídit tak, abychom se s AlphaStar utkali na sto procent. Pouze se budeme moci do experimentu přihlásit, čímž získáme alespoň šanci. Vypadá to také, že to bude slepý test v tom smyslu, že hráč ani nebude vědět, že ve skutečnosti bojuje proti AlphaStar. To tak bude pro testování cennější, protože hráči budou k zápasu přistupovat tak, jako obvykle a nebudou se snažit AI nějak obalamutit ve stylu, jaký je popsán výše. 
 
Blizzard nechá firmu DeepMind, aby si to celé sama spravovala a provozovala na Battle.net různé agenty. Dozvídáme se také, že AlphaStar už bude schopna bojovat za všechny tři rasy StarCraftu a neumí to už jen s Protossy jako dříve. Také už používá normální pohled kamery, zatímco dříve to byl ptačí pohled na celou mapu. A nakonec, DeepMind více omezili počet akcí za minutu (APM), ale na kolik to nebylo uvedeno. 
 
Co se týče výsledků, pak výsledný rank bude u každého hráče ovlivněn stejně, jako by hrál proti člověku. O tom, jak to celé dopadlo, si tak počteme až někdy později v práci, která bude prezentovat celý pokus. Snad se ale samotní hráči dozví alespoň zpětně, třeba po skončení celého pokusu, že hráli s AlphaStar.
 
Zdroj: Extremetech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala