AI od Google DeepMind bude veřejně hrát StarCraft II na Battle.net

AI od Google DeepMind bude veřejně hrát StarCraft II na Battle.net
, , aktualita
Pokud si snad někdo bude chtít poměřit síly se samotnou AI DeepMind firmy Google, bude mít možnost, respektive šanci. AI totiž bude vpuštěna na Battle.net, kde bude hrát veřejné zápasy ve StarCraft II. 
K oblíbeným
reklama
Divize DeepMind společnosti Google je dobře známa vývojem svých umělých inteligencí, přičemž zrovna na začátku tohoto roku jsme psali o tom, že AI AlphaStar se poměřila ve hře StarCraft II s profesionálními hráči. AlphaStar patří mezi convolutional neural network (ConvNet), které jsou často využívány pro rozpoznávání objektů v obrazu, a tak se mohla učit sledováním záznamů zápasů kvalitních protihráčů a na tom všem se učit. AI má zde přitom stejné možnosti jako člověk, takže nejde o to, že by jí bylo umožněno provádět více akcí, než my zvládneme pomocí svých očí a rukou.
 
 
V lednu byla AlphaStar ještě relativně nevyspělá, a tak bylo možné ji nachytat na hruškách, respektive ji donutit k tomu, aby se neuměla rozhodnout, zda bude se svou vybudovanou armádou útočit, nebo se vrátí chránit základnu. Velice působivý byl ale její mikromanagement jednotek přímo v boji, a přitom, jak už bylo uvedeno, počtem svých akcí za minutu nijak nepřevyšovala lidské protihráče, spíše naopak v tom byla velice úsporná. 
 
Od té doby se AlphaStar jistě ještě zlepšila, ale i tak měla v lednu skóre 10:1 ve svůj prospěch. Nyní ji v rámci experimentu společnost Blizzard pustí na evropské servery Battle.net, kde se budou moci lidští hráči utkat v soubojích jeden na jednoho. 
 
Bohužel ale nebude možné si to zařídit tak, abychom se s AlphaStar utkali na sto procent. Pouze se budeme moci do experimentu přihlásit, čímž získáme alespoň šanci. Vypadá to také, že to bude slepý test v tom smyslu, že hráč ani nebude vědět, že ve skutečnosti bojuje proti AlphaStar. To tak bude pro testování cennější, protože hráči budou k zápasu přistupovat tak, jako obvykle a nebudou se snažit AI nějak obalamutit ve stylu, jaký je popsán výše. 
 
Blizzard nechá firmu DeepMind, aby si to celé sama spravovala a provozovala na Battle.net různé agenty. Dozvídáme se také, že AlphaStar už bude schopna bojovat za všechny tři rasy StarCraftu a neumí to už jen s Protossy jako dříve. Také už používá normální pohled kamery, zatímco dříve to byl ptačí pohled na celou mapu. A nakonec, DeepMind více omezili počet akcí za minutu (APM), ale na kolik to nebylo uvedeno. 
 
Co se týče výsledků, pak výsledný rank bude u každého hráče ovlivněn stejně, jako by hrál proti člověku. O tom, jak to celé dopadlo, si tak počteme až někdy později v práci, která bude prezentovat celý pokus. Snad se ale samotní hráči dozví alespoň zpětně, třeba po skončení celého pokusu, že hráli s AlphaStar.
 
Zdroj: Extremetech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře