www.svethardware.cz
>
>
>

Akcie NVIDIE vyskočily nad 300 dolarů a mají nejvyšší hodnotu v historii firmy

Akcie NVIDIE vyskočily nad 300 dolarů a mají nejvyšší hodnotu v historii firmy
, , aktualita
Finanční výsledky NVIDIE a její výhled do budoucna se investorům evidentně zamlouvají, neboť hodnota akcií této firmy vůbec poprvé překročila hranici 300 dolarů, a navíc dále pokračovala vzhůru. 
K oblíbeným
reklama
Akcie NVIDIE se pohybují už těsně pod 315 USD za kus (hodnota na trhu celkem 191 miliard USD) a firma tak dosáhla toho, co jí v roce 2018 uniklo jen o kousek, čili překročení psychologické hranice hodnoty akcií 300 dolarů. Až do září onoho roku totiž trhala rekordy, jenomže pak už se plně projevila probíhající kryptokocovina, která srazila tržby firmy, a v důsledku i hodnotu akcií z cca 280 na 130 dolarů za kus. 
 
 
Od té doby se hodnota akcií NVIDIE ale postupně šplhá nahoru, přičemž ještě na začátku tohoto roku se pohybovala kolem 240 USD. Zvláště v posledních dnech pak růst výrazně zesílil, a firma tak poprvé překročila hranici 300 USD a hodnota akcií dále stoupá. 
 
Jensen Huang ostatně často mluví o prodejním úspěchu generace Turing a i když její výhled na aktuální kvartál byl poznamenán šířícím se koronavirem, je veskrze pozitivní. Však NVIDIA za něj očekává i tak víceméně stejné tržby jako v předchozím kvartálu, který bývá nejsilnější v roce, zatímco toto období zase můžeme označit za to nejslabší. Daří se jí zvyšovat tržby a také marže, přičemž se očekává brzké představení nové grafické generace Ampere. A tu teprve čeká skok, jejž AMD už dávno učinilo, tedy přechod ze staršího výrobního procesu na výrazně lepší, přičemž i s využitím 12nm procesu NVIDIA umí snadno konkurovat 7nm GPU od AMD, takže její nová generace by mohla zajistit opět slušný náskok. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče Autonomní vozy Nuro R2 smí v Kalifornii na silnice bez záložního řidiče
Nuro je teprve druhou společností v Kalifornii, které bylo dovoleno jezdit s autonomními vozy bez záložního řidiče. Brzy tak budou dovážet nákupy z nejrůznějších obchodů v okolí až k zákazníkům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery Microsoft koupil doménu corp.com, chrání tím podniková zařízení před hackery
Po 26 letech mění doména corp.com svého majitele. Tím novým bude Microsoft a její koupí vyřeší jeden nepříjemný 20 let starý bezpečnostní problém. Ten trápil zejména mobilní zařízení přistupující k podnikovým sítím z Internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC Google Chrome 81 přichází opožděně, nabídne podporu Web NFC
Internetový prohlížeč Google Chrome měl vyjít už před několika týdny, kvůli koronavirové pandemii se ale objevuje až teď. Navíc nemá polovinu změn, které měl dostat. Přesto získáváme podporu Web NFC i další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce Klávesnice Whirlwind FX Element zrcadlí dění na obrazovce
Podsvícené klávesnice vyzbrojené RGB LED diodou pod každou klávesou obvykle nabízejí celou řadu efektů, které ovšem nemají žádný praktický účel. Nyní se jej snaží ale najít společnost Whirlwind FX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání Firefox 75 má přepracovaný adresní řádek - méně psaní a lepší hledání
Prohlížeč Firefox v posledních dnech zaujal spíše svým pokračujícím poklesem popularity, kvůli čemuž se již z pozice světové dvojky dostal na třetí místo za Edge. Nyní se ale podíváme na to, co přináší verze Firefox 75. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře