www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD
, , aktualita

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

K oblíbeným
reklama
O nepovedených aktualizacích systému Windows 10 píšeme na stránkách SHW bohužel poměrně často a dnes už to bude druhá zpráva. Vedle aktualizace, která odstavuje Windows Defender ATP, tu máme další problém v podobě updatu KB4517389. Ten už zhruba dva týdny plní stránky médií s tím, že rozbil menu Start, které některým nefunguje správně. Vypadá to však, že tato aktualizace přinesla ještě více problémů, než kolik jich vyřešila. Rozbité menu Start totiž zdaleka není jediným problémem a jak ukazují zkušenosti uživatelů, update je zodpovědný i za zvýšený výskyt BSOD, tedy kritických pádů systému.
 
Microsoft Windows 10
 
Chyba nastává se souborem cldflt.sys, který je součástí OneDrive, nicméně podle jednoho z moderátorů podpůrných fór Microsoftu není tento soubor sám o sobě zdrojem potíží. Ale ani to není jediná chyba, jiní uživatelé pak hovoří o možných chybách při bootování. Uživatelé mluví i o nefunkčnosti aplikací založených na starších verzích Visual Basic, VMware 14 a problémy s aktualizací má dokonce i samotný prohlížeč Microsoft Edge. Jak to tak vypadá, kvalita aktualizací se opravdu moc nezlepšuje a úroveň nynějších testovacích procedur zdaleka nestačí. Po odinstalaci této problematické aktualizace pak systém obvykle běží v pořádku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus Ochrana proti ransomwaru zdarma. Nově ji obsahuje také Avast Free Antivirus
Avast zareagoval na vzrůstající počet kybernetických útoků a rozšířil svůj štít proti ransomwaru i do bezplatné aplikace Avast Free Antivirus. Uživatelé placeného řešení Avast Premium Security potom získali nový štít proti vzdálenému přístupu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace
Nejnovější volitelná aktualizace pro Windows 10 řeší některé problémy s ovladači, kvůli kterým Microsoft před dvěma měsíci pozastavil May 2020 Update. Obsahuje také dlouhou řadu dalších oprav týkajících se různých částí systému.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové herní monitory, které k sobě moc blízko nemají. Model AG251FZ2E představuje 24palcový a 240Hz monitor s obrazovkou typu TN a pak tu máme 27” 165Hz NanoIPS v podobě AG273QXP.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit
Před téměř dvěma týdny zaznamenali uživatelé zařízení firmy Garmin velký výpadek jejích systémů a jak se brzy ukázalo, byl za ním ransomwarový útok. Server BleepingComputer nyní uvádí, že firma dostala dešifrovací klíč, takže je zřejmé, že zaplatila.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu
Microsoft Flight Simulator nám svou formou distribuce připomene éru disket, neboť krabicová verze bude k dispozici s celkem deseti oboustrannými DVD. Ovšem lidé preferující digitální distribuci budou mít možnost si hru koupit i na Steamu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek