www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD

Aktualizace KB4517389: k rozbitému menu Start se přidává BSOD
, , aktualita

S aktualizacemi Windows 10 už to opravdu přestává být legrace. Kumulativní update KB4517389 mnohým rozbil menu Start a nyní se zjistilo, že stojí i za zvýšeným množstvím BSOD, kritických pádů systému. 

K oblíbeným
reklama
O nepovedených aktualizacích systému Windows 10 píšeme na stránkách SHW bohužel poměrně často a dnes už to bude druhá zpráva. Vedle aktualizace, která odstavuje Windows Defender ATP, tu máme další problém v podobě updatu KB4517389. Ten už zhruba dva týdny plní stránky médií s tím, že rozbil menu Start, které některým nefunguje správně. Vypadá to však, že tato aktualizace přinesla ještě více problémů, než kolik jich vyřešila. Rozbité menu Start totiž zdaleka není jediným problémem a jak ukazují zkušenosti uživatelů, update je zodpovědný i za zvýšený výskyt BSOD, tedy kritických pádů systému.
 
Microsoft Windows 10
 
Chyba nastává se souborem cldflt.sys, který je součástí OneDrive, nicméně podle jednoho z moderátorů podpůrných fór Microsoftu není tento soubor sám o sobě zdrojem potíží. Ale ani to není jediná chyba, jiní uživatelé pak hovoří o možných chybách při bootování. Uživatelé mluví i o nefunkčnosti aplikací založených na starších verzích Visual Basic, VMware 14 a problémy s aktualizací má dokonce i samotný prohlížeč Microsoft Edge. Jak to tak vypadá, kvalita aktualizací se opravdu moc nezlepšuje a úroveň nynějších testovacích procedur zdaleka nestačí. Po odinstalaci této problematické aktualizace pak systém obvykle běží v pořádku.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Renoir: nová APU už v lednu? AMD Renoir: nová APU už v lednu?
Můžeme být velice zvědaví na to, v jakém světle se ukáže příští generace APU od společnosti AMD. Očekáváme totiž už přechod na 7nm výrobní technologii a snad už i podstatný nárůst výkonu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED Gigabyte Aorus RGB: více megahertz i LED
Společnost Gigabyte pod značkou Aorus připravila novou sadu pamětí RAM, a to v rámci řady Aorus RGB Memory. Jedná se o sadu s kapacitou 16 GB a možností dokoupit dvě svící atrapy navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U Intel NUC 10 dorazí s až šestijádrovými procesory Comet Lake-U
Nedávno jsme se dozvěděli o tom, že Intel brzy vypustí ze své nabídky NUC Crimson Canyon s nepovedeným 10nm procesorem. Jako náhrada přijdou NUC 10 vybavené procesory Comet Lake-U, čili opět 14nm čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události Anthem Icetide: probíhá veřejný test první nové sezónní události
Anthem bylo další zklamání v podání studia BioWare, které namísto živoucího světa plného zábavy dodalo nedodělanou hru, jejíž vývoj ztratil směr. V září jsme se ale dozvěděli, že Anthem čekají zásadní změny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů BIOS desky MSI Creator TRX40 ukazuje nové možnosti taktování Threadripperů
Procesory Ryzen Threadripper se začnou prodávat až ke konci tohoto měsíce, kdy přijde na trh také nový Ryzen 9 3950X. Tyto procesory tak můžeme zatím zkoumat jen z teoretického hlediska, nicméně jsou tu i desky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře