Aktualizováno: 3DMark získá příští měsíc podporu ray tracingu

Aktualizováno: 3DMark získá příští měsíc podporu ray tracingu
, , aktualita
Byla to pouze otázka času, než Futuremark, respektive nyní už UL Benchmarks, vyrukuje s novým testem, který bude podporovat ray tracing na kartách NVIDIA. Získáme tak do ruky syntetický test pro srovnání jejich výkonu, ovšem nebude to Time Spy. 
K oblíbeným
reklama
Společnost UL se nyní nechala slyšet, že její nový benchmark založený na DirectX Raytracing (DXR) od Microsoftu a možnostech grafických karet NVIDIA GeForce RTX 2000 nebude modifikovaný Time Spy. To by si prý vyžádalo jeho celkové přepracování a dříve naměřené hodnoty by nešly dohromady s novými testy, takže to, co můžeme vidět na videu dole, nebude zakomponováno do nabízených testů. 
 
V UL Benchmarks se namísto toho rozhodli vytvořit zcela nový a samostatný ray tracingový test, který přijde jako aktualizace pro 3DMark. Podrobnosti o něm zatím nejsou známy a dozvíme se jen to, že se jej dočkáme někdy v době, kdy přijdou na trh první GeForce RTX, čili někdy v druhé polovině září. 
 
Dále zpráva pokračuje v původním znění: 
 
Společnost Futuremark už nějaký ten pátek patří pod UL, a tak má i nový název UL Benchmarks, ale jinak bude dělat to samé, co doposud. Připraví tedy i nový benchmark schopný využít technologií karet NVIDIA GeForce RTX 2000 a jde konkrétně o novou podobu testu Time Spy s podporou ray tracingu. 
 
 
Půjde zde především o výkon v tzv. RTX-OPS, čili operacích spojených s ray tracingem, přičemž NVIDIA vedle toho mluví také o "paprscích za sekundu" (ray/s). Otázka je, zda tu půjde také o využití jader Tensor pro nový typ anti-aliasingu, neboť to také patří mezi technologie RTX.
 
 
Nicméně nám zbývá zjistit především to, jaký výkon podají karty NVIDIA v opravdových hrách s podporou ray tracingu, protože dosavadní informace nebyly zrovna povzbudivé. Pokud totiž bude zapotřebí mít GeForce RTX 2080 Ti pro rozumné rozpohybování takových her alespoň ve Full HD, bude to pro celou novou generaci asi mít zásadní a pro NVIDII velice nemilé důsledky, ale doufejme, že tomu tak nebude. 
 
Dá se ale očekávat, že většinu hráčů bude zajímat nárůst výkonu klasických jader SM, respektive CUDA. Zde se dá předpokládat, že nové karty by k uspokojení zákazníka měly nabídnout alespoň takový výkonnostní nárůst, aby vyvážily své vysoké ceny. Pak si alespoň budeme moci říci, že to sice není takové terno, jak bychom mohli čekat, ale na druhou stranu se jedná v porovnání se starší generací o výhodnější kup právě kvůli dalšímu výkonu jader RT a Tensor ve vybraných hrách.
 
Na druhou stranu je tu i otázka, na jaké ceny nyní klesnou starší GeForce, ale lze očekávat, že ani ceny těch nových se postupem času nebude zvyšovat, což ale bude záviset především na zájmu zákazníků a kadenci výrobních linek pracujících pro NVIDII. 
 
Když se ještě vrátíme k nové verzi Time Spy, pak ta využije ray tracing pro nově ztvárněné stíny, ale více patrné budou všudypřítomné odrazy v lesklých materiálech. Co se týče výkonu, dozvíme se pouze to, že "demo pracuje v reálném čase na jednom moderním GPU". Dočkáme se pravděpodobně na konci září, protože v tu dobu má přijít nová velká aktualizace Windows 10 a UL Benchmarks uvádějí, že Time Spy bude vypuštěn společně s ní. Čeká se tak očividně na novou verzi DirectX. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek