www.svethardware.cz
>
>
>

Alienware uvádí 25" LCD s 240 Hz i další novinky

Alienware uvádí 25" LCD s 240 Hz i další novinky
, , aktualita
Dell v rámci své značky Alienware nepředstavil pouze nové výkonné herní desktopy Area-51 s moderními procesory AMD a Intel, ale také 25" herní LCD s obnovovací frekvencí až 240 Hz a vedle toho také další příslušenství. 
K oblíbeným
reklama
Zatímco herní studia si na E3 odprezentovala chystané hry, Dell Alienware se chlubil novým hardwarem. Jsou to především desktopy Alienware Area-51, ale pak také monitor a potřebné příslušenství, čili klávesnice a myši. 
 
 
Není žádné překvapení, že tyto periferie nabídnou i dnes tolik moderní RGB podsvícení pomocí LED, které v tomto případě budem označovat za podsvícení AlienFX. To má jistým způsobem svítit i v součinnosti s hrami, na jejichž vývoj bude reagovat a Alienware se chlubí, že to čítá přes 150 titulů. 
 
 
Co se týče monitoru, představen byl 25" model ve dvou verzích, a to buď s Nvidia G-Sync (AW2518H), nebo s AMD FreeSync (AW2518HF). Jakoukoliv si vyberete, očekávat můžete stejné specifikace, přičemž Dell se zatím zmínil o odezvě 1 ms a 240Hz obnovovací frekvenci. Nepřekvapí tak, že půjde o panel TN s rozlišením 1920 x 1080, jehož další parametry jsou jas až 400 cd/m2 a kontrast 1000:1. Zvláště zde se pak ukazuje cenová nevýhoda technologie G-Sync, neboť za verzi s ní dáme 699 USD, zatímco model s FreeSync přijde na 499 USD. 
 
 
Dále tu máme klávesnice Alienware Pro Gaming Keyboard a Alienware Advanced Gaming Keyboard, které se liší právě podsvícením. První má barevné podsvícení samotných kláves, kdežto druhá jen barevné LED po svém obvodu, a to ve spodní části. Obě jsou zale založeny na mechanických tlačítcích KaiHua Brown. Ceny byly stanoveny na 90 a 120 dolarů. 


Nakonec tu je myš Alienware Advanced Gaming Mouse s devíti programovatelnými tlačítky a třemi předvolbami nastavení dpi. Myš Alienware Elite Gaming Mouse k tomu přidá také vyměnitelné gripy a má 13 tlačítek, 5 předvoleb dpi a také upravitelnou hmotnost. Ceny byly stanoveny na 50 a 90 dolarů. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů