Amazon odhalil roboty Scout pro rozvážení zboží

Amazon odhalil roboty Scout pro rozvážení zboží
, , aktualita
Amazon již dříve testoval rozvážku zboží pomocí létajících dronů, což známe jako službu Prime Air. Nyní se ale chce držet více u země a využít jezdící roboty Scout. Ty se mají pohybovat především po chodnících, a nahrazovat tak pošťáky. 
K oblíbeným
reklama
Roboti Amazon Scout již fungují v jedné oblasti severně od města Seattle a představovat budou spíše jen jeden ze způsobů pro doručování, než aby dokázaly fungovat celoplošně. Však už od pohledu je jasné, že na přespolní doručování stavěny nejsou a spíše to bude jen na pohyb po bezpečných a uhlazených čtvrtích s hladkými chodníky, kde jim bude hrozit leda střet s kočárkem nebo labradorem. 
 
 
Oproti Prime Air budou mít skauti ale tu výhodu, že pro své okolí nebudou v podstatě žádnou hrozbou, což platí i pro ony samotné. Pohybovat se totiž budou rychlostí chůze a navigovat pomocí senzorů umístěných po celém svém obvodu. Budou se tak moci vyhnout různým pohyblivým i statickým překážkám, které na cestě potkají. Takže to nejhorší, co by se jim mohlo stát, je asi pouze to, že zabloudí, někde se zaseknou nebo jim dojde energie. O senzorech a jejich schopnostech se ale Amazon blíže nepodělil. 
 
​  
V praxi to tak má fungovat prostě tak, že Scout po chodníku a přes přechody přijede až před dům, o čemž se adresát pochopitelně dozví a zásilku si vyzvedne. Robot sám mu otevře svá vrchní dvířka. Ve skutečnosti to je tedy prostě a jednoduše jezdící krabice, která nedokáže ani umístit zásilku před dveře, takže vyžaduje, aby byl někdo doma pro její převzetí. 
 
Pilotní provoz těchto robotických doručovatelů začal s celkem šesti kusy. Na zmíněném místě nad Seattlem budou ale samozřejmě stále fungovat i lidští doručovatelé už jen kvůli tomu, že všechno se do Scouta nacpat nedá. A krom toho budou roboti stejně jako lidé pracovat jen za dne od pondělí do pátku, ostatně bez lidí se jejich dodavatelský řetězec stále ještě neobejde. Nejde ale jen o to, že je někdo musí plnit balíčky, ale také o to, že zaměstnanci Amazonu budou zatím každého Scouta osobně doprovázet.
 
Ostatně jde o pilotní projekt, ale o nijak ojedinělý. Nedávno se objevila velice podobná vozítka pro rozvážení svačin a pak tu jsou také čtyřkolová doručovací vozítka Kiwi
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek