Amazon odhalil roboty Scout pro rozvážení zboží

Amazon odhalil roboty Scout pro rozvážení zboží
, , aktualita
Amazon již dříve testoval rozvážku zboží pomocí létajících dronů, což známe jako službu Prime Air. Nyní se ale chce držet více u země a využít jezdící roboty Scout. Ty se mají pohybovat především po chodnících, a nahrazovat tak pošťáky. 
K oblíbeným
reklama
Roboti Amazon Scout již fungují v jedné oblasti severně od města Seattle a představovat budou spíše jen jeden ze způsobů pro doručování, než aby dokázaly fungovat celoplošně. Však už od pohledu je jasné, že na přespolní doručování stavěny nejsou a spíše to bude jen na pohyb po bezpečných a uhlazených čtvrtích s hladkými chodníky, kde jim bude hrozit leda střet s kočárkem nebo labradorem. 
 
 
Oproti Prime Air budou mít skauti ale tu výhodu, že pro své okolí nebudou v podstatě žádnou hrozbou, což platí i pro ony samotné. Pohybovat se totiž budou rychlostí chůze a navigovat pomocí senzorů umístěných po celém svém obvodu. Budou se tak moci vyhnout různým pohyblivým i statickým překážkám, které na cestě potkají. Takže to nejhorší, co by se jim mohlo stát, je asi pouze to, že zabloudí, někde se zaseknou nebo jim dojde energie. O senzorech a jejich schopnostech se ale Amazon blíže nepodělil. 
 
​  
V praxi to tak má fungovat prostě tak, že Scout po chodníku a přes přechody přijede až před dům, o čemž se adresát pochopitelně dozví a zásilku si vyzvedne. Robot sám mu otevře svá vrchní dvířka. Ve skutečnosti to je tedy prostě a jednoduše jezdící krabice, která nedokáže ani umístit zásilku před dveře, takže vyžaduje, aby byl někdo doma pro její převzetí. 
 
Pilotní provoz těchto robotických doručovatelů začal s celkem šesti kusy. Na zmíněném místě nad Seattlem budou ale samozřejmě stále fungovat i lidští doručovatelé už jen kvůli tomu, že všechno se do Scouta nacpat nedá. A krom toho budou roboti stejně jako lidé pracovat jen za dne od pondělí do pátku, ostatně bez lidí se jejich dodavatelský řetězec stále ještě neobejde. Nejde ale jen o to, že je někdo musí plnit balíčky, ale také o to, že zaměstnanci Amazonu budou zatím každého Scouta osobně doprovázet.
 
Ostatně jde o pilotní projekt, ale o nijak ojedinělý. Nedávno se objevila velice podobná vozítka pro rozvážení svačin a pak tu jsou také čtyřkolová doručovací vozítka Kiwi
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube maže kritiku čínské komunistické strany, prý jde o chybu YouTube maže kritiku čínské komunistické strany, prý jde o chybu
YouTube údajně více než půl roku maže komentáře, které obsahují dvě konkrétní fráze kritizující komunistickou stranu v Číně. Společnost uvedla, že se nejedná o záměr, ale o chybu automatizovaného systému.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Rembrandt, van Gogh, Genesis, Floyd, anebo budoucnost společnosti AMD Rembrandt, van Gogh, Genesis, Floyd, anebo budoucnost společnosti AMD
Server Expreview nabízí přehled o budoucích, respektive možných budoucích procesorových generacích společnosti AMD včetně serverových platforem a APU. Kam si tak můžeme zařadit kódové názvy jako Rembrandt, van Gogh, Genesis či Floyd?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Včera, aktualita, Jan Vítek