reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Amazon odhalil roboty Scout pro rozvážení zboží

, , aktualita
Amazon odhalil roboty Scout pro rozvážení zboží
Amazon již dříve testoval rozvážku zboží pomocí létajících dronů, což známe jako službu Prime Air. Nyní se ale chce držet více u země a využít jezdící roboty Scout. Ty se mají pohybovat především po chodnících, a nahrazovat tak pošťáky. 
Roboti Amazon Scout již fungují v jedné oblasti severně od města Seattle a představovat budou spíše jen jeden ze způsobů pro doručování, než aby dokázaly fungovat celoplošně. Však už od pohledu je jasné, že na přespolní doručování stavěny nejsou a spíše to bude jen na pohyb po bezpečných a uhlazených čtvrtích s hladkými chodníky, kde jim bude hrozit leda střet s kočárkem nebo labradorem. 
 
 
Oproti Prime Air budou mít skauti ale tu výhodu, že pro své okolí nebudou v podstatě žádnou hrozbou, což platí i pro ony samotné. Pohybovat se totiž budou rychlostí chůze a navigovat pomocí senzorů umístěných po celém svém obvodu. Budou se tak moci vyhnout různým pohyblivým i statickým překážkám, které na cestě potkají. Takže to nejhorší, co by se jim mohlo stát, je asi pouze to, že zabloudí, někde se zaseknou nebo jim dojde energie. O senzorech a jejich schopnostech se ale Amazon blíže nepodělil. 
 
​  
V praxi to tak má fungovat prostě tak, že Scout po chodníku a přes přechody přijede až před dům, o čemž se adresát pochopitelně dozví a zásilku si vyzvedne. Robot sám mu otevře svá vrchní dvířka. Ve skutečnosti to je tedy prostě a jednoduše jezdící krabice, která nedokáže ani umístit zásilku před dveře, takže vyžaduje, aby byl někdo doma pro její převzetí. 
 
Pilotní provoz těchto robotických doručovatelů začal s celkem šesti kusy. Na zmíněném místě nad Seattlem budou ale samozřejmě stále fungovat i lidští doručovatelé už jen kvůli tomu, že všechno se do Scouta nacpat nedá. A krom toho budou roboti stejně jako lidé pracovat jen za dne od pondělí do pátku, ostatně bez lidí se jejich dodavatelský řetězec stále ještě neobejde. Nejde ale jen o to, že je někdo musí plnit balíčky, ale také o to, že zaměstnanci Amazonu budou zatím každého Scouta osobně doprovázet.
 
Ostatně jde o pilotní projekt, ale o nijak ojedinělý. Nedávno se objevila velice podobná vozítka pro rozvážení svačin a pak tu jsou také čtyřkolová doručovací vozítka Kiwi
 


reklama
reklama
reklama
reklama