www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD AGESA 1.0.0.4 zrychlila nabíhání systému o více než pětinu

AMD AGESA 1.0.0.4 zrychlila nabíhání systému o více než pětinu
, , aktualita
Od společnosti AMD jsme se už dozvěděli, že ta si chystala nový mikrokód AGESA 1.0.0.4 pro procesory Ryzen 3000 a že ten nabídne rovnou kolem stovky vylepšení. Mezi ta evidentně patří i rychlejší bootování. 
K oblíbeným
reklama
AMD AGESA 1.0.0.4 byla slíbena už na začátku října, takže nyní už je pomalu čas na to, aby se zákazníci dočkali nových verzí BIOSů, které na tomto mikrokódu budou postaveny. Výrobci desek jistě firmě AMD pěkně děkují za všechnu tu práci, kterou díky novým a novým verzím mikrokódu mohou dělat, ale zákazník se díky tomu může těšit třeba na rychlejší start počítače. 
 
 
Nejde přitom přímo o bootování systému, ale spíše o rychlejší POST (power-on self-test), neboť dle dostupných informací se počítač po svém zapnutí dokázal s AGESA 1.0.0.4 dostat do nastavení BIOSu za 17 sekund, přičemž dříve to s AGESA 1.0.0.3ABBA trvalo přes 22 sekund. Na celkový bootovací čas PC to ale bude mít vliv pochopitelně také, neboť tomu předchází právě POST. Daný rychleji nabíhající systém byl mimochodem založený na desce MSI MEG X570 Godlike a procesoru AMD Ryzen 5 3600. 
 
AGESA 1.0.0.4 by měl dále ještě více vylepšit schopnost procesorů Ryzen 3000 dosahovat vysokých maximálních taktů. Na to se zaměřil zase německý server ComputerBase.de, který si vzal na pomoc procesor Ryzen 7 3800X a desku ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4.
 
Ukázalo se, že se starším mikrokódem dokázal daný procesor pracovat na taktu až 4,245 GHz v případě zátěže všech jader, přičemž s nový to bylo stabilně 4,325 GHz. A to je v případě procesoru s maximálním turbem 4,5 GHz velice slušná pracovní frekvence, která se na celkovém výkonu podepíše mnohem více než zvýšení maximálního turba jednoho jádra. 
 
Společnosti MSI, Asus či ASRock už na svých stránkách v některých případech mají k dispozici nové verze BIOSů s AGESA 1.0.0.4, i když by to zatím měly být jen betaverze. Kdo si tak nechce zahrát na pokusného králíka, ať si raději počká na finální verze. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek2 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek13 komentářů