www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory Ryzen dostanou nový mikrokód slibující stovku vylepšení

Procesory Ryzen dostanou nový mikrokód slibující stovku vylepšení
, , aktualita
Dle německého serveru 3DNow!, který odchytil nové informace z přenosu MSI Insider Show na YouTube, si AMD chystá zásadní vylepšení mikrokódu pro procesory Ryzen. Mělo by jít snad o AGESA 1004. 
K oblíbeným
reklama
AMD naposledy přišlo s mikrokódem verze AGESA 1003ABBA pro procesory Ryzen 3000, přičemž ten řeší především problémy s nedostatečným turbem, na které si uživatelé dříve stěžovali. AMD se ale rozhodlo mikrokód dále vyvíjet a my tu máme rázem téma, které jsme v případě předchozích generací tak moc neřešili a v případě procesorů Intel mikrokódy neřešíme v podstatě vůbec. 
 
 
Příští měsíc by tak dle ředitele marketingu společnosti MSI Erica van Beurdena měl dorazit nový mikrokód pro nové procesory Ryzen, který by už mohl nést označení nové verze, a sice AGESA 1004 (nebo 1.0.0.4). To však není jisté a v podstatě na tom ani nesejde.
 
Samotné AMD by tedy mělo nový AGESA poskytnout někdy v příštím týdnu, ale další čas zabere jeho integrace do nových verzí BIOSů pro všemožné desky a jejich výrobci jej také pochopitelně budou chtít otestovat, zvláště když má připravit tak velké množství vylepšení a změn. 
 
Eric van Beurden samozřejmě neuvedl, co se konkrétně ukrývá pod více než stovkou vylepšení, ale řekl alespoň to, že nejde jen o opravy chyb a řešení známých problémů, ale také o poskytnutí nových funkcí a vylepšení. Více se zatím nedozvíme a můžeme očekávat, že finální verze BIOSů s nejnovějším AGESA dorazí v listopadu, ale dříve se mohou objevit i testovací betaverze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů