www.svethardware.cz
>
>
>
>

Procesory Ryzen dostanou nový mikrokód slibující stovku vylepšení

Procesory Ryzen dostanou nový mikrokód slibující stovku vylepšení
, , aktualita
Dle německého serveru 3DNow!, který odchytil nové informace z přenosu MSI Insider Show na YouTube, si AMD chystá zásadní vylepšení mikrokódu pro procesory Ryzen. Mělo by jít snad o AGESA 1004. 
K oblíbeným
reklama
AMD naposledy přišlo s mikrokódem verze AGESA 1003ABBA pro procesory Ryzen 3000, přičemž ten řeší především problémy s nedostatečným turbem, na které si uživatelé dříve stěžovali. AMD se ale rozhodlo mikrokód dále vyvíjet a my tu máme rázem téma, které jsme v případě předchozích generací tak moc neřešili a v případě procesorů Intel mikrokódy neřešíme v podstatě vůbec. 
 
 
Příští měsíc by tak dle ředitele marketingu společnosti MSI Erica van Beurdena měl dorazit nový mikrokód pro nové procesory Ryzen, který by už mohl nést označení nové verze, a sice AGESA 1004 (nebo 1.0.0.4). To však není jisté a v podstatě na tom ani nesejde.
 
Samotné AMD by tedy mělo nový AGESA poskytnout někdy v příštím týdnu, ale další čas zabere jeho integrace do nových verzí BIOSů pro všemožné desky a jejich výrobci jej také pochopitelně budou chtít otestovat, zvláště když má připravit tak velké množství vylepšení a změn. 
 
Eric van Beurden samozřejmě neuvedl, co se konkrétně ukrývá pod více než stovkou vylepšení, ale řekl alespoň to, že nejde jen o opravy chyb a řešení známých problémů, ale také o poskytnutí nových funkcí a vylepšení. Více se zatím nedozvíme a můžeme očekávat, že finální verze BIOSů s nejnovějším AGESA dorazí v listopadu, ale dříve se mohou objevit i testovací betaverze. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek