www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA

AMD by mělo už na CES představit 2. generaci Navi RDNA
, , aktualita
Na CES 2020 startující na začátku příštího roku by společnost AMD měla představit druhou generaci architektury RDNA, a tedy i nová silná GPU Navi. To ale pochopitelně neznamená, že ta nedlouho poté dorazí na trh.
K oblíbeným
reklama
Na nové hi-end herní GPU od AMD, které by dokázalo měřit síly s tím nejlepším od NVIDIE se už čeká několik let a v tom příštím roce bychom se už snad měli dočkat. Nicméně to vypadá, že pokud si AMD opravdu nepospíší, bude muset NVIDII opět dohánět, neboť ta by měla v polovině příštího roku představit novou herní řadu založenou nejspíše na Ampere, o čemž jsme se dozvěděli už z více zdrojů. Ale v jejím případě jeden nikdy neví, takže nebudeme předbíhat.
 
 
Nové fámy o 2. generaci RDNA přináší již známý leaker Wjm47196 z Chiphell, který mluví pouze ve zkratce o několika bodech. Dříve už přitom přinesl přesné informace o Polaris 30 i Radeonu VII nebo 7nm Navi, takže má za sebou už slušný záznam, který zvyšuje jeho důvěryhodnost. 
 
Jde tak o představení nových GPU Navi 2. generace RDNA, ovšem pouze v rámci "product preview". To znamená, že by mohlo jít o představení ve stylu Ryzen 3000 z minulého roku. Tyto procesory AMD už také ukázalo světu, přičemž na trh přišly až o půl roku později. Z tohoto pohledu tak skutečně nelze brát představení výkonných Navi jako něco nepravděpodobného a předčasného. 
 
Od nových Navi se přitom očekává využití procesu 7nm+ s EUV, podporu ray tracingu a vedle pamětí GDDR6 také opět i HBM2, o čemž se ale mluví už delší dobu. V příštím roce tak můžeme očekávat souboj 7nm+ 2. generace RDNA se 7nm Ampere, pokud to vyjde. Nicméně, jak už jsme rozebírali, AMD by nemuselo dostat za soupeře hned naprostý hi-end nové generace, protože se neočekává, že by přišel hned nástupce pro RTX 2080 Ti vzhledem k tomu, že NVIDIA využije zbrusu nový proces. V takovém případě by AMD šlo proti nástupci RTX 2080 (Super), což by už bylo schůdnější. 
 
Co se týče dalších informací od Wjm47196, ten uvádí, že plnokrevný RX 5500 by opravdu měl být pouze pro Apple, což by ostatně nebylo poprvé. Dále se dozvídáme o jisté osekané verzi Navi 10 (RX 5600?) a dokonce i o tom, že desky s X399 by přece jen mohly být kompatibilní s Threadrippery 3. generace, ale pochopitelně bez PCIe 4.0. 
 
 
Zdroj: Chiphell


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface Microsoft představil bezdrátovou myš, klávesnici a další příslušenství Surface
Microsoft dnes rozšířil svou nabídku periferií o pět novinek. Bluetooth Ergonomic Mouse zajistí pohodlné používání, zatímco klávesnici Designer Compact Keyboard lze připojit až ke třem zařízením zároveň a baterie vydrží dva roky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v říjnu 2020: nové seriály a filmy z originální produkce
Tradiční Oktoberfest se sice letos neuskutečnil, ale jeho atmosféru si můžete připomenout v novém seriálu Netflixu. Připraven je také další film s Adamem Sandlerem, anime inspirované řeckou mytologií nebo dokument o Davidu Attenboroughovi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86 Zkušený startup Nuvia získal 240 milionů USD na vývoj konkurence pro x86
Společnost Nuvia je sice nová a nemá za sebou nic hmatatelného, čili se dá považovat za startup, ale tvoří ji jinak velice zkušení lidé, kteří dříve pracovali i ve firmách Apple či Google coby architekti SoC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře