www.svethardware.cz
>
>
>
>

AMD chce každý rok přinést alespoň 7% zvýšení IPC

AMD chce každý rok přinést alespoň 7% zvýšení IPC
, , aktualita
S tím, jak se frekvence procesorů zvyšují jen pomalu, je potřeba se soustředit zejména na počty jader a zvýšení IPC. Společnost AMD tak chce tuto hodnotu zvyšovat minimálně o 7 % každých 12 měsíců.
K oblíbeným
reklama
Server Anandtech zveřejnil rozhovor s Markem Papermasterem, CTO společnosti AMD. V něm jsme se mohli dovzědět několik zajímavých informací, přičemž my se tu podíváme jen na některé z nich. Především půjde o zvyšování výkonu nových procesorů AMD. Společnost věří, že může přicházet s novou generací procesorů každých 12-18 měsíců a udržet takové tempo. Nechce však používat někdejší model Intelu zvaný tick-tock, kdy se každý rok na přeskáčku měnila architektura a výrobní proces. Místo toho chce AMD využívat nejvhodnější výrobní proces, který je v daném období dostupný. Je tak pravděpodobné, že s každou generací se může měnit jedno, druhé a někdy i oboje najednou. Některé návrhy tak mohou dostat "refresh", jak se to stalo u Zen a Zen+, některé naopak nemusí (Zen 2 nebude mít Zen 2+, ale rovnou přijde Zen 3).
 
AMD Ryzen logo
 
AMD také zmínilo, že hodlá postupně navyšovat počty jader, nechce je zvyšovat ale zbytečně mnoho, pokud toho také nebude schopen využít software. Nyní se tak soustředí především na optimalizaci komunikace všech částí, tedy jednotlivých jader, pamětí i I/O. Předpokládá se, že každá nová generace procesorů přijde také s novou variantou rychlé sběrnice Infinity Fabric. I změny v této oblasti a práci s cache pamětí mají mít na svědomí to, že se tak rychle zvyšuje IPC nových procesorů. Vždyť Zen 2 přinesl 15% zvýšení a u Zen 3 se předpokládá v průměru dalších 17 % navíc. AMD hovoří o tom, že průměrně je u procesorů 7% nárůst IPC každých 12 měsíců a hodlá tuto průměrnou hodnotu každý rok překonat. Pokud by tak nová řada CPU přišla např. po 18 měsících, měli bychom očekávat zhruba 11% nárůst a více.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů