www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové info o AMD Zen 3: IPC vyšší o 17 %, ve FP mnohem více

Nové info o AMD Zen 3: IPC vyšší o 17 %, ve FP mnohem více
, , aktualita
Nové procesory AMD Ryzen 4000 se pomalu blíží a ukazují se další nové informace. Podle těch posledních by tyto procesory měly přinést v průměru o 17 % vyšší IPC, což je opravdu dosti vysoké číslo.
K oblíbeným
reklama
V příštím roce bychom se měli dočkat nové architektury Zen 3 v procesorech AMD Ryzen 4000 a EPYC Milan. Ta by měla být více revolucí než postupné evoluce minulých řad Zen. Nová architektura má přinést v průměru o 17 % vyšší IPC, tedy o 17 % vyšší výkon při stejné frekvenci jako Zen 2 (Ryzen 3000). To ale neznamená, že se to bude týkat všech aplikací. Hovoří se o tom, že při výpočtech s celými čísly (integer) by měl výkon stoupnout asi o 10 až 12 %, přičemž takových aplikací je většina.
 
AMD Ryzen
 
Podstatně jiné to však ve výpočtech s plovoucí řádovou čárkou (floating point neboli desetinná čísla). Tam by totiž nové procesory Zen 3 měly mít díky přepracované architektuře výkon vyšší o 50 %. Ten by tak měl vzrůst např. v některých serverových aplikacích a datových centrech. Jednou ze změn nových procesorů Ryzen a Threadripper má být unifikovaná cache.
 
Dnes má v Zenu 2 každé 8jádrové CCD (Core Complex Die) dvě CCX jednotky skládající se ze 4 jader. Každá tato čtveřice má vlastních 16 MB L3 cache a celé CCD pak 32 MB. V Zenu 3 by ale každé CCD (a tedy dvě CCX) mělo mít celých 32 MB L3 cache jednotných. Dalším vylepšením má být i navýšení frekvence o zhruba 200-300 MHz, což dále dopomůže navyšovat výkon procesorů a Boost frekvence by se už mohly u několika procesorů pohybovat někde kolem 5 GHz. Procesory Vermeer (desktopové Ryzeny 4000) by se podle posledních informací měly objevit v srpnu až říjnu roku 2020, do té doby nás ale čeká ještě hodně "úniků" a další upřesňování informací. Tyto procesory by měly být nadále kompatibilní se Socketem AM4 a podporovat PCIe 4.0 a DDR4 paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb Windows 10 May 2020 Update není bezchybný: Microsoft zveřejnil seznam chyb
Jak je tomu zvykem u komplexních systémů, jako je Windows 10, vždy se najdou kombinace SW a HW, které spolu moc dobře nefungují. Microsoft proto zveřejnil seznam známých chyb nové aktualizace, o kterých už ví.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection Epic nyní zdarma nabízí Borderlands: The Handsome Collection
Epic Games Store nepřekvapil, ale rozhodně ani nezarmoutil, neboť dle očekávání tu máme zdarma Borderlands: The Handsome Collection. Nejde o jeden titul, ale o dvě hry včetně veškerého bonusového obsahu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem MSI potvrzuje podporu Zen 3 na deskách s AMD 400 i s 16MB BIOSem
Společnost MSI chce už nyní svým zákazníkům slíbit, že její základní desky s čipovými sadami AMD 400 Series budou podporovat procesory generace Zen 3. Neomezuje se přitom pouze na desky řady MAX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3? Přijdou po Vermeer stále ještě 7nm procesory Warhol se Zen 3?
Ještě do včerejšího dne jsme měli víceméně jasno v tom, co jak se budou vyvíjet další procesorové generace společnosti AMD, ovšem pak přišla informace od Digitimes o 5nm CPU chystaných ještě na tento rok, které však vůbec neodpovídá tato zpráva.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy Seagate uvedl SATA SSD disky FireCuda 120 pro herní sestavy
Spousta sestav má stále ještě hlavní úložiště připojené přes SATA konektor. Pro ně připravila společnost Seagate nové SSD disky FireCuda 120. V rámci možností rozhraní nabízí velmi slušné výkony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala