www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nové info o AMD Zen 3: IPC vyšší o 17 %, ve FP mnohem více

Nové info o AMD Zen 3: IPC vyšší o 17 %, ve FP mnohem více
, , aktualita
Nové procesory AMD Ryzen 4000 se pomalu blíží a ukazují se další nové informace. Podle těch posledních by tyto procesory měly přinést v průměru o 17 % vyšší IPC, což je opravdu dosti vysoké číslo.
K oblíbeným
reklama
V příštím roce bychom se měli dočkat nové architektury Zen 3 v procesorech AMD Ryzen 4000 a EPYC Milan. Ta by měla být více revolucí než postupné evoluce minulých řad Zen. Nová architektura má přinést v průměru o 17 % vyšší IPC, tedy o 17 % vyšší výkon při stejné frekvenci jako Zen 2 (Ryzen 3000). To ale neznamená, že se to bude týkat všech aplikací. Hovoří se o tom, že při výpočtech s celými čísly (integer) by měl výkon stoupnout asi o 10 až 12 %, přičemž takových aplikací je většina.
 
AMD Ryzen
 
Podstatně jiné to však ve výpočtech s plovoucí řádovou čárkou (floating point neboli desetinná čísla). Tam by totiž nové procesory Zen 3 měly mít díky přepracované architektuře výkon vyšší o 50 %. Ten by tak měl vzrůst např. v některých serverových aplikacích a datových centrech. Jednou ze změn nových procesorů Ryzen a Threadripper má být unifikovaná cache.
 
Dnes má v Zenu 2 každé 8jádrové CCD (Core Complex Die) dvě CCX jednotky skládající se ze 4 jader. Každá tato čtveřice má vlastních 16 MB L3 cache a celé CCD pak 32 MB. V Zenu 3 by ale každé CCD (a tedy dvě CCX) mělo mít celých 32 MB L3 cache jednotných. Dalším vylepšením má být i navýšení frekvence o zhruba 200-300 MHz, což dále dopomůže navyšovat výkon procesorů a Boost frekvence by se už mohly u několika procesorů pohybovat někde kolem 5 GHz. Procesory Vermeer (desktopové Ryzeny 4000) by se podle posledních informací měly objevit v srpnu až říjnu roku 2020, do té doby nás ale čeká ještě hodně "úniků" a další upřesňování informací. Tyto procesory by měly být nadále kompatibilní se Socketem AM4 a podporovat PCIe 4.0 a DDR4 paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna Amazon začne streamovat hry. Příští měsíc spustí službu Luna
Nvidia, Google a Microsoft mají nového konkurenta. Amazon totiž představil platformu Luna, která umožní streamování her až ve 4K se 60 fps. Předplatné bude rozděleno do kanálů a svůj vlastní bude mít také Ubisoft.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta Tesle spadla počítačová síť, majitelé se pomocí telefonů nedostali do auta
Společnost Tesla musela řešit nemilý problém. Lehla ji celá počítačová síť, takže nefungoval nejen web, ale ani mobilní aplikace. Majitelé se tak pomocí telefonů dočasně nemohli dostat do svých aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware Baldur's Gate 3 beta se odkládá, ale máme tu požadavky na hardware
Očekávaný návrat série Baldur's Gate v podobě třetího dílu založeného na moderní edici pravidel D&D se bohužel odkládá. Betaverze pro veřejné testování v rámci předběžného přístupu tak přijde později, ale ne o moc.
Včera, aktualita, Jan Vítek
WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD WD reorganizuje, rozdělí se na dva podniky pro SSD a HDD
Western Digital je jeden ze zbývajících tradičních výrobců pevných disků, který ale už dávno přešel i na výrobu SSD. Nyní se ale rozhodl, že vyrábět HDD a SSD pod jednou střechou nedělá dobrotu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake Intel vypustil do světa 10nm Atomy Embedded, aneb Elkhart Lake
O procesorech Elkhart Lake jsme věděli už před rokem a půl a ty se nyní dostávají na trh coby 10nm generace Atom Embedded. Založeny jsou už na procesu SuperFin a jádrech Tremont. K dispozici budou ve třech řadách. 
Včera, aktualita, Jan Vítek